تعداد بازدید : ۱۱۶۸
کد خبر : ۲۳۸۶۶۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
کارشناس بازار سرمایه گفت: شرایط به گونه‌ای است که باید همه چیز را به زمان سپرد تا وضعیت به روال عادی برگردد در حال حاضر بازار از وضعیت منطقی خارج شده است.

خروج

حامد ستاک در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اظهار کرد: وضعیت بازار به‌گونه‌ای شده که تحلیل و خبر هیچ اثری در آن ندارد و ترس بر آن حاکم شده و پاردایم غالب بر بازار این است با هر قیمتی بفروشند یعنی در بالاترین قیمت فروختند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: تکرار در اتفاقی موجب نتیجه‌گیری می‌شود و این پارادایم زمانی شکل گرفت که بار‌ها تکرار شد یعنی صف‌های فروش جمع شد، اما بازار برنگشت و قیمت‌ها اُفت کرد و مجدداً صف تشکیل شد و این تکرار موجب این اتفاق شده است.

وی گفت: با شرایط فعلی سرمایه‌گذاران هیچ توجهی به ارزندگی، سودهی و p/E شرکت‌ها ندارند و فقط به دنبال فروش هستند.

ستاک بیان کرد: برای این تغییر روند در ابتدا باید جلوی این حرکت را گرفت که نیاز به انرژی زیاد است و باید همه همدل و هم‌جهت شوند تا مشکلات را کنار بگذارند تا بازار بتواند برگردد در غیر این صورت هر اتفاقی که می‌افتد سرمایه‌گذاران آن را فرصت خروج می‌بینند.

مدیرعامل کارگزاری آریا نوین با اشاره به مصوبه جدید سازمان بورس درباره فروش اوراق برای تأمین مالی هلدینگ ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری به‌منظور تأمین نقدینگی و خرید سهام از بورس بیان کرد: مصوبه خوبی است، اما در کوتاه‌مدت بعید به نظر می‌رسد که کارایی برای بازار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط به‌گونه‌ای است که باید همه‌چیز را به زمان سپرد تا وضعیت به روال عادی برگردد در حال حاضر بازار از وضعیت منطقی خارج‌شده است.


بیشتر بخوانید:

روزهای حسرت بار "بورس"

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
واقعا الان خیلی از سهم‌ها ارزنده اند و ای کاش نقدینگی بود تا خرید می کردیم.ملت تو قله خریدکردند و تو کف دارند می فروشند.برای شستا تو ۶۰۰۰تومان صف چند صد میلیونی بود و الان تو ۱۱۰۰ملت فقط میفروشند. واقعا نشان میدهد چقدر سهامدار تازه وارد و غیرمنطقی تو بورس وجوددارد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "مداران" از ابتدای شهریورماه

شرکت داده پردازی ایران از زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع "سبجنو"

مجمع عمومی شرکت سیمان بجنورد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"وسکرد" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان کردستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ برگزار خواهد شد.

"کخاک" به مجمع رفت

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: