تعداد بازدید : ۱۸۶۷
کد خبر : ۲۳۸۷۴۹
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به حمایت عالیجناب و دوستان از جوجه های پشت ویترین و....

بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، اهالی ملاصدرا این روزها مثل مرغ سر کنده به در و دیوار می زنند تا تب بازار فروکش کند. دیروز هم از طرح جدید صدور مجوز برای انتشار اوراق اجاره سهام رونمایی کردند و به لطف این طرح، شاخص سازها امروز مثبت شدند. البته خبر رسیده هلدینگ ها به محض اعلام خبر صف کشیده اند تا مجوز بگیرند و عالیجناب هم دنبال مجوز انتشار ۲ همتی بوده، ولی گفته اند ۱ همت بیشتر به شما نمی دهیم! ولی دغدغه هایی هم وجود دارد؛ مثلا اینکه باز ویترین سبز می شود و نمادهای کوچک ته مغازه بازار، مثل طفلی سرراهی مورد بی مهری قرار می گیرند! ولی هر چه هم که باشد، این اوراق بعضی نمادها را بالا می‌برد. مراقب باشید چه می فروشید و چه می خرید. چون با این اوراق از جوجه هایشان حمایت خواهند کرد.

 

سرمایه گذاری بانک ۳ دلاری پودر شد


تحریم ها، خیلی از سرمایه گذاری های خارجی ما را هم پودر کرد. مثلا بانک ۳ دلاری در کشور همسایه سرمایه گذاری کرده و بانک زده بود؛ ولی این سرمایه گذاری یا شاید بهتر باشد بگوئیم ۱۷۳ میلیون دلار از دارایی های این بانک، توسط دولت همسایه بلوکه شد و آخر هم از ما طلب جریمه کردند! بهانه شان هم تجارت غیر قانونی و دور زدن تحریم ها بوده است. خلاصه که سرمایه گذاری سنگین مان به باد رفت....

 

پیوند حافظه ماهی به سیاست گذاران کشور  


بعضی آقایان هم کم حافظه هستند و آنچه را خودشان گفته اند زود از یاد می برند. مثلا بزرگواری اواسط پارسال فرموده بود ۳۲۰ همت از بورس تامین مالی کرده ایم؛ بعد اواخر سال گفتند کمتر از ۳۰ همت تامین مالی کرده ایم؛ الان هم کلا زده زیر میز و گفته از بورس هیچ سواستفاده ای نکردیم. دوست شان هم که گفته اند ما مظلوم بورس هستیم و ضمنا بابت ثبات نرخ ارز برای خودشان نوشابه باز کرده اند! فکر کنم سهامداران بدهکار شده اند. البته بعضی دوستان بهارستان هم کلا عادت دارند از سر شکم سیری حرف بزنند. آخرین پیشنهادشان هم این بوده که بنزین ما زیاد ارزان است؛ بنزین باید ۳۰ هزار میلیارد تومان شود‌.

نابود باد حکومت دزدا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
تنها راه نجات اعدام مسببین سقوط بورس است انهم بفوریت تمام.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "ددام" فقط ۲۵ درصد افزایش یافت

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "فجر" از ابتدای تیرماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان زمان پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.

"ثعتما" سرمایه را ۱۰۰ درصد افزایش داد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.

"غمینو" ۶۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت صنایع غذایی مینو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: