تعداد بازدید : ۱۵۱۹
کد خبر : ۲۳۸۸۱۶
کریپتو مام:
۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، هستر پیرس، ممنوعیت رمزارز را با خاموش کردن اینترنت مقایسه می‌کند و بیان می‌کند که این می‌تواند یک اقدام احمقانه توسط دولت‌ها باشد. وی همچنین برخی از دیدگاه‌ها را درباره اینکه آیا SEC بالاخره یک صندوق قابل مبادله (ETF) بیت کوین را امسال تایید می‌کند، ارائه می‌دهد.

خواندن۲دقیقه

رمزارز+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، هستر پیرس، هفته گذشته در مصاحبه‌ای در رویداد Marketwatch’s Investing in Crypto دیدگاه خود در مورد ممنوعیت دولتی رمزارز را به اشتراک گذاشت. از وی همچنین در مورد احتمال تایید صندوق‌های قابل مبادله بیت کوین در سال جاری توسط رگولاتور اوراق بهادار سوال شد.

پیرس، که گاهی به عنوان «کریپتو مام» شناخته می‌شود، چندین سال است که برای تأیید ETF‌های بیت کوین به SEC فشار می‌آورد. در حین مصاحبه از وی سوال شد که آیا ممنوعیت ارز‌های دیجیتال امکان پذیر است، زیرا برخی هنوز معتقدند که دولت‌ها همواره می‌توانند رمزارز را ممنوع کنند، از جمله ری دالیو، بنیانگذار بریج واتر، مایکل بری، و رون پل.

کمیسونر پاسخ داد:
«فکر می‌کنم این کار مانند خاموش کردن اینترنت می‌ماند. همانطور که در گذشته گفته ام، نمی‌توانم تصور کنم که چگونه می‌توانید آن را ممنوع کنید. من فکر می‌کنم که این یک اقدام احمقانه برای دولت است که بخواهد آن را انجام دهد.»

وی با این وجود اشاره کرد که دولت‌ها مطمئناً ممکن است تلاش کنند تا بیت کوین یا سایر ارز‌های دیجیتال را ممنوع کنند. وی توضیح داد که «یک دولت می‌تواند بگوید که در اینجا مجاز نیست، اما مردم هنوز هم می‌توانند این کار را انجام دهند و جلوگیری از این کار بسیار دشوار است.»

با این حال، کمیسیونر تأکید کرد که یک مشکل بزرگتر در ممنوعیت ارز دیجیتال وجود دارد، و این است که «اگر تصمیم بگیریم جلوی آن‌ها را بگیریم، نوآوری‌های مربوط به بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال را از دست خواهیم داد.»

از کمیسیونر پیرس همچنین پرسیده شد که آیا امسال سالی است که SEC صندوق قابل مبادله بیت کوین را تایید می‌کند، همانطور که بسیاری از سرمایه‌گذاران انتظار دارند. وی پاسخ داد: «این سوال بزرگی است که همه دارند»، و افزود که جواب او همان پاسخی است که در سه سال گذشته داشته است، که «من نمی‌دانم.»

وی خاطرنشان کرد که SEC در دوره انتقال به رئیس جدید گری جنسلر است، که احتمالاً طی دو هفته آینده تأیید می‌شود و پس از مدت کوتاهی ریاست وی شروع می‌شود. کمیسیون اظهار داشت: «این تفاوت زیادی این سوال را ایجاد می‌کند که چه زمانی و چگونه یک محصول قابل مبادله تایید می‌شود.»

در مورد بازار رمزارز، پیرس جزئیات آن را توضیح داد:
«طی سه سالی که در کمیسیون حضور داشتم، بازار بسیار بالغ شده است. ما شاهد علاقه سازمان‌های زیادی در بازار هستیم. ما شاهد نوعی از محصولات شبه قابل مبادله شده در آن هستیم.»

این کمیسیونر تأکید کرد: «به عنوان مثال بازار بیت کوین هرگز مانند بازار سهام نخواهد بود، بنابراین من فکر می‌کنم تلاش برای تحمیل چنین ساختاری در بازار اساسی نامناسب است. این همان چیزی بود که در برخی از مخالفت‌های قبلی به آن اشاره شده است.»

پیرس در مورد اینکه چگونه کشور‌های دیگر می‌توانند از نظر نوآوری از ایالات متحده پیشی بگیرند، گفت:
«فکر می‌کنم مطمئناً ما پشت منحنی هستیم. ما شاهد بوده ایم که سایر کشور‌ها رویکرد بسیار مثبتی در تنظیم رمزارز دارند، به این معنا که نمی‌گویند ما نباید اصلا هیچ مقرراتی داشته باشیم، بلکه آن‌ها فقط می‌گویند بیایید چارچوبی رگولاتوری کارآمد برای رمزارز‌ها ایجاد کنیم.»

وی توضیح داد: «رویکرد ما بسیار شبیه به این رویکرد است که به مردم نه بگوییم و از آن‌ها بخواهیم که صبر کنند؛ بنابراین من فکر می‌کنم که ما واقعاً باید آن را تغییر دهیم، مایل به کار باشیم، تا بتوانیم یک چارچوب مناسب برای این صنعت ایجاد کنیم. من خوش بین هستم که با آمدن رئیس جدید، که دانش عمیقی از این بازار‌ها دارد، می‌توانیم با یکدیگر برای ایجاد یک چارچوب رگولاتوری مناسب تلاش کنیم.»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تملت" دست به جیب می شود

شرکت تامین سرمایه بانک ملت از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "دکیمی" تعیین شد

مجمع عمومی عادی شرکت صنعتی کیمیدارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ برگزار خواهد شد.

"غپینو" آماده مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت صنعتی پارس مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ برگزار می‌شود.
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: