کد خبر : ۲۳۸۸۳۴
افزایش ارزش معاملات فولاد خراسان در بورس کالا؛
۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
در این هفته شاهد عرضه ۱۰.۰۳۲ تنی میلگرد فولاد خراسان بوده‌ایم که با تقاضای خوب ۱۳.۵۵۰ تنی همراه بود.

فولاد خراسان+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد خراسان در جریان معاملات هفته گذشته در بورس کالا موفق به کسب درآمد عملیاتی ۱ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریالی گردید.

این ارزش نسبت به هفته گزشته از آن بیش از ۱.۳۰۰ میلیارد ریال افزایش را نشان می‌دهد که علت آن نیز افزایش عرضه محصول میلگرد و همچنین افزایش استقبال از محصول شمش فولادی این شرکت در جریان عرضه‌های هفته گذشته این شرکت است.

در این هفته شاهد عرضه ۱۰.۰۳۲ تنی میلگرد فولاد خراسان بوده‌ایم که با تقاضای خوب ۱۳.۵۵۰ تنی همراه بود. نرخ میانگین فروش هر تن از این محصول به ۱۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال رسید که نسبت به هفته گذشته از آن در حدود ۲.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به این ترتیب شاهد ثبت دومین رشد پیاپی قیمت در این محصول هستیم، افزایش کم سابقه نرخ جهانی محصولات فولادی منجر به افزایش نرخ پایه عرضه محصولات این گروه در بورس کالا و علی رغم افت اندک نرخ ارز در سامانه نیما شده است. ارزش معاملات این محصول به ۱ هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال رسید.

همچنین در هفته گذشته شاهد عرضه ۷ هزار تن محصول شمش فولادی این شرکت بوده‌ایم که با تقاضای بیش از ۱۰ هزار تنی همراه بود. به این ترتیب و با توجه به تقاضای ثبت شده برای آن، نرخ فروش متوسط هر تن شمش فولاد به ۱۱۱ میلیون ریال رسید که نسبت به آخرین نرخ ثبت شده مربوط به آن که مربوط به سال قبل است در حدود ۵ درصد افزایش را ثبت کرده است.

در جدول زیر روند معاملات میلگرد و شمش در هفته جاری ارائه شده است:

عملکرد هفتگی فخاس+بورس نیوز


  • بیشتر بخوانید:

افت محسوس ارزش معاملات "فخاس"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: