تعداد بازدید : ۱۳۴۰
کد خبر : ۲۳۹۱۳۴
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۲
نحوه پرداخت سود سهام عدالت در سال‌های گذشته به روش واریز به حساب سهامداران (اعم از سهامدار مستقیم و غیرمستقیم) از طریق شماره شبا بوده، اما در خصوص امسال روش واریز سود تغییر کرده است.

خواندن ۲ دقیقه

واریز سود سهام عدالت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، نحوه‌ دریافت سود سهام عدالت و مقدار آن در روش جدید به این شکل بوده که مشمولین سهام عدالت (حدود ۱۹ میلیون نفر) که روش مدیریت مستقیم سهام را انتخاب کرده‌اند و سبد سهام آن‌ها از شرکت‌های مختلفی تشکیل شده بعد از برگزاری مجمع شرکت‌ها و مشخص شدن مقدار سود، به صورت واریز به حساب انجام خواهد گرفت.

اما سهامداران دیگر (حدود ۳۰ میلیون نفر) که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند برای مدیریت سهام و دارایی‌ها اقدام به تشکیل شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی کرده‌اند و می‌توانند در انتخاب مدیر و اعضای هیئت مدیره ‏این شرکت‌ها نقش داشته باشند؛ بنابراین مدیران انتخاب شده با تصمیم‌ها و عملکرد‌های خود می‌توانند آینده شرکت‌ها را رقم بزنند و تاثیر مثبتی در مقدار سود تقسیم شده بین سهامداران (هر استان) داشته باشند.

باتوجه به همین موضوع، از مردم هر استان (سهامداران روش غیر مستقیم سهام عدالت) دعوت می‌شود تا با مشارکت در انتخابات اعضای هیات مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت نسبت به تعیین آینده سرمایه گذاری‌های خود اقدام کنند.

تاریخ انتخاب مدیران و اعضای هیئت مدیره ‏شرکت‌های استانی برای ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است. مجامع به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و لازمه شرکت مردم در این مجامع و استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، مشروط به ثبت‌نام در سجام و احراز هویت است.


  • بیشتر بخوانید:

سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، به ۸ میلیون تومان رسید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: