تعداد بازدید : ۱۰۲۱
کد خبر : ۲۳۹۲۱۷
نگاهی به عملکرد صندوق با درآمد ثابت پیروزان
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
صندوق سرمایه گذاری پیروزان که از صندوق‌های بادرآمد ثابت محسوب می‌گردد و مدیریت آن را نیز تامین سرمایه لوتوس پارسیان بر عهده دارد، در پایان فروردین ماه امسال به ارزش ۸ هزار و ۵۸۳ میلیارد ریال برسد

بازدهی 22.8 درصدی در یک سال گذشته

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، صندوق سرمایه گذاری پیروزان که از صندوق‌های بادرآمد ثابت محسوب می‌گردد و مدیریت آن را نیز تامین سرمایه لوتوس پارسیان بر عهده دارد، در پایان فروردین ماه امسال به ارزش ۸ هزار و ۵۸۳ میلیارد ریال برسد.

بازدهی 22.8 درصدی در یک سال گذشته

در جدول زیر بازدهی‌های محقق شده این صندوق ارائه شده است. همان گونه که در جدول نیز مشاهده می‌گردد، بازدهی یک ساله این صندوق با درآمد ثابت به ۲۲.۸ درصد رسیده است.

بازدهی 22.8 درصدی در یک سال گذشته

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب سایت این صندوق شامل ۴۹.۱ درصد اوراق مشارکت، ۲۵.۴ درصد سپرده بانکی و ۲۵.۲ درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها است. نکته قابل توجه در خصوص این درآمد ثابت، سهم بالای دارایی‌های بخش سهام و حق تقدم شرکت‌ها است که بیش از ۲۵ درصد از کل دارایی‌های این صندوق با درآمد ثابت را به خود اختصاص داده است.

در جدول زیر سهام اصلی سرمایه گذاری شده توسط این صندوق ارائه شده است. لازم به ذکر است که اطلاعات جدول زیر از صورت وضعیت پرتفوی ۳۰ اسفند ماه صندوق ارائه شده است و ممکن است در این مدت شاهد برخی تغییرات در ترکیب دارایی‌های صندوق بوده باشیم.

بازدهی 22.8 درصدی در یک سال گذشته

در بخش اوراق مشارکت، بیش از ۳۰ درصد از کل دارایی‌های این صندوق در اوراق منفعت دولتی با نرخ سود اسمی سالیانه ۱۷.۹ درصدی سرمایه گذاری شده است. اوراق مرابحه سایپا و اوراق مرابحه سلامت نیز دیگر اوراق اصلی مورد سرمایه گذاری توسط این صندوق می‌باشند.

در بخش سپرده‌های بانکی، ۱۴.۲ درصد از دارایی‌های صندوق در بانک آینده و با نرخ ۲۱ درصد سالیانه سپرده گذاری شده است. دو بانک پارسیان و کارآفرین نیز رتبه‌های بعدی را از حیث درصد سپرده گذاری به خود اختصاص داده اند. نرخ سود بانکی این دو سپرده نیز ۱۸ درصد سالیانه است.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به عملکرد صندوق سرمایه گذاری مشترک پارس

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "دکیمی" تعیین شد

مجمع عمومی عادی شرکت صنعتی کیمیدارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ برگزار خواهد شد.

"غپینو" آماده مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت صنعتی پارس مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ برگزار می‌شود.
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "همراه" از خردادماه

شرکت ارتباطات سیار ایران زمان پرداخت سود به سهامدارانش را اعلام کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: