تعداد بازدید : ۱۵۹۱
کد خبر : ۲۳۹۲۲۲
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته پایانی فروردین ۱۴۰۰)
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
ارزش کل صندوق های با درآمد ثابت در پایان روز سه شنبه 31 فروردین ماه سال 1400 به اندکی بیش از 323 هزار میلیارد تومان رسیده است.

ارزش صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۳۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافت

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در پایان روز سه شنبه ۳۱ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ به اندکی بیش از ۳۲۳ هزار میلیارد تومان رسیده است. در هفته گذشته شاهد خروج ۳۲ هزار میلیارد ریال منابع مالی از این صندوق‌ها بودیم.

پس از ارائه جدول زیر که بر اساس میزان بازدهی سالیانه صندوق‌های درآمد ثابت ارائه شده، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

ارزش صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۳۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافت

ارزش صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۳۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافت

ارزش صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۳۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافت

ارزش صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۳۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافت

ارزش صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۳۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافت

• ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۳۱ فروردین ماه سال جاری به ۳۲۳ هزار میلیارد تومان رسیده است. متوسط ارزش هر صندوق بادرامد ثابت و در ۷۵ صندوق مورد بررسی به ۳۲۳ میلیارد تومان رسیده است.

• دو صندوق گنجینه زرین شهر و لوتوس پارسیان به ترتیب با ۳۸ و ۳۱.۸ هزار میلیارد تومان، دو صندوق با بالاترین ارزش محسوب می‌گردند.

• متوسط بازدهی ماهیانه صندوق‌های بادرامد ثابت به ۱.۳ درصد رسیده است. دو صندوق درآمد ثابت کوثر یکم و پاداش سرمایه بهگزین به ترتیب با ۱.۹ و ۱.۹ بیشترین بازدهی ماهیانه را داشته اند. همچنین در ماه گذشته ۴ صندوق با درآمد ثابت بازدهی منفی داشته اند. دو صندوق صبای هدف و پیشگامان سرمایه نوآفرین به ترتیب با ۱.۳ و ۰.۵ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین عمکلرد ماهیانه را داشته اند.

• متوسط بازدهی سه ماهه منتهی به پایان فروردین ماه امسال معادل ۴.۴ درصد بوده است.

• در یک سال منتهی به ۳۱ فروردین ماه سال جاری، متوسط بازدهی صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۲۵.۸ درصد رسیده است. بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق پاداش سرمایه بهگزین و الماس بیمه دی به ترتیب با ۴۷ و ۴۴ درصد محقق نموده اند. همچنین دو صندوق با درآمد ثابت کمد و مشترک بانک مسکن به ترتیب با ۱۵.۶ و ۱۷.۹ درصد بازدهی، ضعیف‌ترین عملکرد سالیانه را داشته اند.

• همان گونه که در ابتدای گزارش نیز ذکر گردید، در هفته قبل شاهد خروج ۳۲ هزار و ۲۴۹ میلیارد ریال منابع مالی از صندوق‌های بادرآمد ثابت بودیم. بیشترین خروج منابع مربوط به دو صندوق لوتوس پارسیان و ثابت حامی به ترتیب با ۵.۴۹۹ و ۵.۲۶۸ میلیارد ریال خروج سرمایه بوده است. دو صندوق کمند و آرمان آتی کوثر نیز به ترتیب با ۳.۹۷۶ و ۹۳۰ میلیارد ریال، بهترین عملکرد را از حیث سرمایه‌های جدید داشته اند.

بیشتر بخوانید:

بازدهی ۱۷۱درصدی "صندوق باران کارگزاری کشاورزی"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "پارسیان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: