کد خبر : ۲۳۹۲۳۲
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان بازار سرمایه در آستانه برگزاری جلسه شورای هماهنگی اقتصادی با صدور بیانیه راهکار‌هایی را برای بهبود وضعیت بازار سهام و خروج از بحران کنونی ارائه کردند.

نامه سهامداران به سران قوا / ۸ راهکار برای بهبود بازار سرمایه

به گزارش بورس نیوز، فعالان بازار سرمایه در نامه‌ای خطاب به سران قوا، ۸ راهکار عملی برای بازگشت مجدد اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار بورس و تامین نقدینگی جهت بهبود وضعیت معاملات را پیشنهاد کردند.

متن نامه به شرح زیر است:

دکتر حسن روحانی – ریاست محترم جمهور
آیت الله سید ابراهیم رئیسی – ریاست محترم قوه قضاییه
دکتر محمد باقر قالیباف – ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

می‌دانیم که قصه پرغصه سرمایه‌گذاران بورس ایران را خوب می‌دانید. می‌دانیم که روزانه و هفتگی ده‌ها نامه دریافت می‌کنید که در آن درد سهامداران مظلوم بورس را برایتان تعریف می‌کنند و چه بسا بهتر از ما از نابسامانی‌هایی که موجب این شرایط شده است، مطلع باشید. پس وقت گوهربارتان را با تکرار مکررات هدر نمی‌دهیم و به بیان پیشنهاداتی برای برون رفت از شرایط کنونی بسنده می‌کنیم.

بزرگواران

امروز، در بازار سرمایه، عرضه بر تقاضا فزونی یافته است که بی‌شک برای این موضوع دلایل اقتصادی وجود دارد، اما دلایل رفتاری آن بیشتر است. سرمایه‌گذاران ترسیده‌اند و احساس می‌کنند در این وادی تنها و بی‌حامی هستند. احساس می‌کنند پشت شان خالی شده و تمام آن وعده‌های خوش صرفا جهت گذر از آن برهه خاص بود. ما فکر می‌کنیم اگر این حس امتداد پیدا کند، توسعه اقتصادی کشور و به تبع آن بازار سرمایه در آینده با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شود از همین رو پیشنهاد می‌کنیم بیایید بار دیگر دست در دست هم دهیم و این مشکل را فارغ از هر عقیده و جناح‌بندی سیاسی بخاطر مردم و کشورمان حل کنیم. بیایید بخاطر بیاوریم که هرجا یکدل و متحد کنار هم بوده‌ایم تهدید را مرتفع کرده و آن را به فرصت تبدیل کرده‌ایم.

در راستای این هدف بزرگ و برای نیل به این مقصود پیشنهاداتی را مطرح می‌کنیم:

یک) مالیات حق ملت است؛ حق جوان سیستان بلوچستانی، مادر اهوازی و پیرمرد خراسانی و ... است. دور از انصاف است بگوییم برای حل مشکل عده‌ای از مردم، عده دیگری سهیم باشند ولی، پیشنهاد ما این است که بازار سرمایه مانند دیگر بخش‌های اقتصاد با اندکی تاخیر مالیات را پرداخت کند. می‌دانید بابت فروش هر سهم، سرمایه‌گذار نیم درصد ارزش معامله را به عنوان مالیات پرداخت می‌کند. پیشنهاد این است که این نیم درصد به نام دولت در صندوق تثبیت بازار سرمایه سرمایه‌گذاری شده و با وجوه آن برای خرید سهام ارزنده بازار اختصاص یابد.
هر زمان بازار سرمایه به وضعیت طبیعی بازگشت، سهام این صندوق به ارزش روز (که قطعا بالاتر از قیمت‌های امروز خواهد بود) فروخته شده و به حساب سازمان امور مالیاتی برگردد. توجه کنید ما نمی‌گوییم به ما وجهی پرداخت کنید. صرفا می‌گوییم مانند هر شخص حقیقی و حقوقی دیگری که برای پرداخت مالیاتش شاید بیش از یکسال زمان داشته باشد، به ما نیز اندکی زمان دهید تا کسب و کارمان دوباره به رونق برگردد و مالیات را با سود منطقی پرداخت کنیم.
دو) قانون را اجرا کنید؛ پرداخت ۱% از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت قانون است. اگر شما بزرگواران برای اجرای قانون پیش قدم نشوید، چه کسی در این سرزمین ممکن است پیش قدم شود؟
سه) در کمیته تخلفات بازار سرمایه و دادگاه جرایم اقتصادی هر ماه ارقامی به عنوان جریمه و مجازات از فعالین و مدیران اخذ می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم تا سپری شدن شرایط کنونی، این ارقام به مانند مالیات‌ها به صندوق تثبیت واریز شود و با عادی شدن شرایط به حساب خزانه دولت بازگردد.
چهار) در شرایط کنونی مانند شرایط جنگی باید قدر سربازان شجاعی که حاضرند پیش قدم شوند و برای تغییر شرایط به جلو بروند را بدانیم و آن‌ها را تشویق کنیم. باید برای تشویق طرف تقاضای بازار تدابیری اخذ کنیم که برای دستیابی به این هدف سه پیشنهاد داریم:

الف- صندوق‌های توسعه و تثبیت بازار امروز به انباشتی از دارایی سهام تبدیل شده اند و توازن وجه نقد و سهام در آن از بین رفته است بنابراین پیشنهاد می‌شود این صندوق‌ها برای گذر از شرایط کنونی بخشی از سهام موجود در پرتفوی را عادلانه و با نرخ سود متناسب به صورت اقساطی به تمام علاقه‌مندان (با رعایت شرایط انصاف و عدالت) واگذار کنند تا هم خصوصی‌سازی تعمیق یابد هم با افزایش وجوه نقد این صندوق‌ها دوباره موفق به انجام رسالت خود شود.
ب- در همین شرایط کنونی افراد زیادی وجود دارند که حاضرند تسهیلات گرفته و در طرف تقاضا به خرید سهام بپردازند، ولی قوانین دست و پا گیر سازمان بورس و بانک مرکزی گا‌ها مانع از این کار می‌شود. از کفایت سرمایه کارگزاری‌ها تا عدم پذیرش سهام به عنوان وثیقه نمونه‌هایی از این دست هستند. بازار سرمایه ایران قادر به تامین منابع از درون خویش است، ولی تحقق این امر نیاز به پالایش قوانین دارد؛ لذا تقاضا می‌شود به ریاست سازمان بورس و بانک مرکزی دستور دهید با فوریت زمانی مسیر را برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری بلندمدت حدالامکان تسهیل نمایند.
ج- در سال‌های گذشته پرونده‌های بسیاری برای فعالان بازار سرمایه تشکیل شد که حرف و حدیث‌های فراوان درباره آن‌ها وجود دارد. افراد بسیاری که حضورشان برای سرمایه‌گذاران قوت قلب بود، امروز دلخورند و سکوت پیشه کرده‌اند. عدالت ترمیمی راه‌حل عادلانه‌ای برای حل این مشکل است که ریاست محترم قوه قضاییه نیز تایید و تاکید بسیار بر آن داشتند، ولی تا امروز اجرایی نشده است. این تقاضا را داریم که تسریع در اجرای عدالت ترمیمی را از ریاست سازمان بورس خواستار شوید.
پنج) قیمت‌گذاری دستوری امری که تمام مسولان با آن مخالفند، ولی همچنان در حال اجراست. همانطور که در بند ۱ نامه عرض شد حمایت از بازار سرمایه نباید سبب تضییع حق از هیچ ایرانی شود، اکنون هم می‌گوییم حق سرمایه‌گذاران و صاحبان کسب و کار نباید به بهانه‌های واهی و سود عده قلیل ضایع شود. برای مثال آیا می‌دانید بیش از ده سال است که شرکت‌های خودروسازی هیچ سودی به سهامدارانشان پرداخت نکرده‌اند؟ به اعتقاد شما بقیه بخش‌های صنعت خودرو هم این مشکل را نداشته‌اند؟ و یا در قیمت‌گذاری فولاد، سنگ‌آهن و... چگونه است که دلالان خودرو و سوداگران فولاد و پتروشیمی میلیارد میلیارد تنها از دست به دست کردن کالا‌ها سود می‌کنند، اما کارخانجات تولید کننده همان محصولات با هزینه‌های مالی و هزار هزینه پنهان دیگر درگیرند؟ آیا این نگاه به حمایت از تولید منتهی می‌شود؟ پیشنهاد می‌کنیم در راستای حمایت از تولید، یکبار برای همیشه قیمت‌گذاری دستوری را کنار بگذاریم و تلاش کنیم فرایند‌های بازار را بهبود بخشیم.
شش) بازار سرمایه از بخش‌های بسیاری از اقتصاد تاثیر می‌پذیرد. این بازار به نرخ سود حساس است. به نرخ ارز حساس است. به سیاست‌های خرد و کلان اقتصادی حساس است. نص صریح قانون این است که سازمان بورس اوراق بهادار محافظ منافع سرمایه‌گذاران خرد باشد. پیشنهاد می‌شود ریاست سازمان بورس در جلساتی که در آن تصمیمات مهم در سرنوشت میلیون‌ها سهامدار در آن رقم می‌خورد، از جمله جلسات هیات دولت، حضور داشته باشد تا مبادا بخشنامه و سیاستی نافی منافع چند ده میلیون ایرانی اتخاذ گردد. پیشنهاد می‌کنیم در غیاب کانون سهامداران حقیقی نماینده‌ای از سازمان بورس به عنوان حافظ منافع سرمایه‌گذاران در تمام جلسات و شورا‌های اقتصادی حضور داشته باشد.

هفت) قانون تجارت ایران مصوب سال ۱۳۴۸ است. بیایید قبول کنیم بعد از ۵۲ سال بخش‌هایی از این قانون احتیاج به بروزرسانی و ترمیم دارد. ثبت افزایش سرمایه شرکت‌ها که به هیچ وجه عملیات پیچیده‌ای نیست گاهی به سال کشیده می‌شود و سرمایه‌گذار یک سال کامل دسترسی به دارایی‌اش ندارد. پرداخت سود شرکت‌ها در مدت ۸ ماه، آنهم از تاریخ برگزاری مجمع سالیانه که خود معمولا ۴ ماه بعد از پایان سال مالی است، در شرایط تورمی امروز قطعا ناعادلانه بوده و به هیچ وجه مشوق سرمایه‌گذاری بلند مدت نیست. این قوانین در فضای امروز به جای تشویق سرمایه‌گذاری بلند مدت، مجازات کننده سرمایه‌گذاری بلند مدت است. پیشنهاد می‌کنیم کمیته‌ای در سازمان بورس برای اصلاح سریعتر این قوانین تشکیل شود.

هشت) سیاست‌های تشویقی یکی از ابزار‌هایی است که می‌تواند در حال حاضر به عنوان محرک در کنار نرخ‌گذاری‌های غیردستوری کمک بزرگی به اقتصاد و بازارسرمایه داشته باشد. تخفیفات مالیاتی، تعدیل نرخ ارز تسعیر بانک‌ها، تخفیف نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و پالایشگاه و ... می‌تواند چراغ سبز قوی از سوی حاکمیت برای تقویت سرمایه‌گذاری و سهامداران این بازار باشد.

نتیجه گیری:


هدف ما از نگارش این نامه اعلام همدلی و همکاری برای رهایی و خروج از این شرایط است. بازار سرمایه ایران در ابتدای راه قرار دارد و می‌تواند در تولید و اقتصاد نقش‌آفرینی مولد داشته باشد. قلب سرمایه‌گذاران بورس ایران مانند قلب هر ایرانی دیگری برای وطن‌شان می‌تپد و جز افتخار برای این مرز و بوم چیزی از خداوند نمی‌خواهند. ما ایمان داریم اگر همگی دست در دست هم دهیم این مقطع را نیز به سلامت و پرافتخار سپری خواهیم کرد.

عظیم ثابت، حسین خزلی، همایون دارابی، کامیار فراهانی، مرتضی عباد، همایون دارابی، عباسعلی حقانی نسب، وداد حسینی، علیرضا کیان، میثم کریمی، احسان حاجی علی اکبر، محمد اسکندری، بهراد ابراهیمی، امیر سیدی، محمد مهدی بحرالعلوم، احسان دشتیانه، مهدی دلبری، مهدی طحانی، علی اصغرزاده صادق، احمد کاظمی، اسماعیل داور پناه، نوید خاندوزی، سینا سلیمانی، ولید هلالات، بهزاد صمدی، قاسم حقانی نسب، مصطفی مصری‌پور، احسان ناصر، امید تهذیبی، پیام الیاس کردی، قاسم سلمانی، وحید حسینی، مهرداد خالقی، رضا حبیب تمر، سالار صفایی، کاظم نادرعلی، هاشم ذولفقاری، محمد خبری‌زاد، کامل ابراهیمی، مجتبی معتمدنیا، علیرضا ناصری، سیاوش فیاضی، سارا کماسی، بهاره حیدری مقدم، معصومه احمدی، نعیمه صفوی، میترا فرخ‌پور، مهدی آسیما، علیرضا مستقل، حسن کاظم‌زاده، سینا رهبرشهلان، میثم مقدم، مهدی ساسانی، جلال روحی، مسعود شریفی خطیر، میثم صمدی، سجاد دولت دوست، ارسلان جمالی، سید مهدی طباطبایی نیا، رمضان سلیمانی، جمال فیروزی، حسین زمانی درمزاری، فرهاد محنایی، مینا یوسفی، زهره تدین، گلناز میرسلیمانی، سمانه خسرویان، رها پیروی، ندا کریمیان، مونا مشکوری، مهدی بذرافکن، شهراد پدیدار، شهاب پورحسین، عباس نصیری، سیدمحمدرضا امامی، سیدحمید علما، حسین رجب‌زاده، رسول جاویدی، علی بهشتی منش، سپهر سعادت، غلامرضا تقی‌زادگان، جلال بختیاری، احسان خاتونی داریان، آریا ملکی خرم، بهنام پریرخ، مهدی اردستانی، علی ابتهاج، مهدی عبدالعلی‌زاده، مهرداد فتحی‌زاده، افشین دهقان، امیر آشتیانی، رضا حدادی، احمد حشمت، رضا افشاری، رحیم کریمی، یعقوب مهدی‌زاده، مصطفی اکبریان، مهدی جمشیدیان، امیر زنگنه، عباس متین، حمزه کاظمی، رامین عباسی، هادی احمدی، پیمان یادی، رضا درگاهی فدایی، بهنام صمدی ، جواد سنگینیان،محمد جمالی،سعیدابراهیمی ، مجید دشت بزرگی، مهدیه کردی، احمد کریمی

مهدی
Netherlands
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
با کمال احترام .تو این نامه و .اون صد نفری که اینو نوشتن

با کلی .و ..شروع کردید و کلی پیشنهاد ...دادید

...که اندازه اون 25 نفر ، نامه نوشتن هم ..
محمدرضااصغری
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
مرحبا برغیرتتان آهای مسولیت بدانید ایرانی واقعی همیشه در وطنش خواهد ماند خواهد جنگید درود برغیرتتان که هستید......
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
توی این کشور ( دزدی و خیانت ) در سطح گسترده در بین تمام اقشار جامعه رواج پیدا کرده و تنها ۲۰ درصد مردم ( در خوشبینانه ترین حالت ) سعی میکنند سالم زندگی کنند که اونها هم در بدترین شرایط زندگی و تحقیر می شونددددددددد
رامین
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۳
خنده ام گرفت . به دزدان قوا نامه نوشتن . موجبات فقر و بیچارگی ما همینا هستن .
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
دعوت مردم به بورس نقشه ای جهت غارت سرمایه ملت بود ونقشه شوم را اجرا کردند . مگر خود رییس جمهور وعده صیانت از سرمایه ملت وسود بیشتر در بورس را نمی داد مگر رییس جمهور بورس را از افتخارات دولت بی تدبیرش معرفی نمی کرد مگر رییس جمهور از ملت تقاضا نکرد مردم با خیال راحت در بورس سرمایه گذاری کنند مگر رییس جمهور نمی گفت ملت همه سرمایه وهمه چیز رابه بورس بسپارند ما را فریب دادید وسرمایه ما را دزدید دست بردارید خجالت بکشید ما به دزدان اعتماد کردیم وسرمایه خود را به دزدان دادیم مارا به نان شب محتاج کردند به نام اسلام وبه کام خودشان هر جنایتی را انجام دادند دزدیدن سرمایه ملت وغارت کردن حاصل رنج وزحمت وقناعت وصرفه جویی ملت وحاصل چندین سال رنج وزحمت ملت بزرگترین اشتباهی بود که انجام دادید وهیچ کس از حق خود نخواهد گذشت اینک تمامی ملت از شمابیزارند وبا چشم دشمن خونی به شما نگاه می کنند عمل شما با گفتار شماها مطابقت ندارد کل ملت از ظلم شما عاصی شده اند بخود بیایید وحداقل ضرر آن افرادی که پارسال با وعده ووعید شما به بورس آمده اند را بپردازید ما که بورس باز نبودیم شما ما را فریب دادید شما به اعتماد ما خیانت کردید ما تصوّر نمی کردیم شما دروغگوباشید وبه اعتماد ملت خیانت کنید ما تاکنون فکر می کردیم تحریم ها عامل گرانی وبیکاری وبدبختی ماست ما فکرمی کردیم دولت ونظام هم از تحریم ها در فشار است ووظیفه ما حمایت از دولت ونظام است .ما به حکم وظیفه وحمایت از نظام ودولت والبته عامل سود وتامین مخارج زندگی در این اوضاع کرونا و بیکاری نیز باعث شد ملک وطلای زن وبچه را فروخته وبه بورس بیاوریم . اگر ذرهّ ای به شما اطمینان نداشتیم وشما رادزد ودروغگو می پنداشتیم مرض نداشتیم سرمایه زندگی خود را دودستی تحویل دزدان وخیانتکاران بدهیم پس شما به اعتماد ما خیانت کردید با اعتماد کسانی که پشتوانه نظام بودند وبه نظام اعتماد داشتند . گیریم عامل گرانی وبیکاری تحریم دشمنان بود قبول کردیم هر چند که دیگر آنرا هم قبول نداریم چرا که با وجود شما ما دیگر نیازی به هیچ دشمن خارجی نداریم . در مسئله بورس دیگر چه دروغی دارید که سرهم کنید ما را که شما به بورس دعوت کردید شما وعده صیانت از سرمایه ملت می دادید شماها می گفتید دشمنان چشم دیدن رشد وشکوفایی بورس ایران را ندارند شما می گفتید هر چه سریعتر ملت سرمایه خود را به بورس بیاورند سودش خیلی بیشتراست شما می گفتید ملت بشتابند که از پرواز جا نمانند شما ملت را فریب دادید دزد مال ملت شما هستید مگر آمریکا از ما خواست که به بورس بیاییم پس دزدی واختلاس وظلم وستم خود را به گردن دیگران نیاندازید آن از وضعیت گرانی ارزاق وبیکاری ملت واین هم دزدی وغارت ملت در بورس .ظلم شما بیش از آستانه تحمل ملت شده بخود بیایید از سر خیر خواهی عنوان کردم امیدوارم آن دسته از مسئوولینی که مقداری انصاف ومروت وجوانمردی در وجود شان هست از ملت تازه وارد بورسی که به قصد حمایت والبته با دعوت دولتمردان ونظام وارد بورس شده اند دلجویی کنند وبه اندازه ضرر مردم تازه وارد بورسی سهام به تازه واردان اهداُ شود ما سود نمی خواهیم یا به اندازه ضررمان سهام به ما بدهید ویا کل سهامتان را بگیرید واصل سرمایه ما را برگردانید قدیمیها که قبلاً در بورس بوده اند سود خودرا کرده اند وبا ویران شدن بورس یا دراوج رشد بورس خارج شدند ویا قسمتی از سود خود را ازدست داده اند ولی ما که در اوج گرانی با دعوت دولتمردان ونظام به بورس کشیده شده ایم خانه خراب شده ایم . رونق بورس هم نمی تواند ضرر ما را جبران کند اگر انصاف دارید وبویی از اسلام ودین وعدالت برده اید اول ضرر ما تازه واردان بورسی را جبران کنید از افت وخیز ونوسان بورس فقط عده ای فرصت طلب وقدیمی بورس سود خواهند کرد که آنهم درصد ناچیزی از سهامداران بورسی است اول ضرر ما راجبران کنید بعد اجازه دهید بورس رشد کند تا بتوانید مقدارکمی از ظلمی که در حق ما کرده اید را جبران کنید ملک وطلای زن وبچه ما دیگر قابل بر گشت نیست وماهم دیگر امیدی نداریم فقط اصل سرمایه ما را برگردانید بقیه را بخدا وروز قیامت می سپاریم ولی اصل سرمایه خودمان را می خواهیم وکوتاه نخواهیم آمد . تاکنون منتظر اجرای عدالت شما بوده ایم دیگر با فروش اسباب واساس منزل وابزار کارمان نان شب زن وبچه خودمان را تامین می کنیم بفهمید چرا نمی فهمید؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
دعوت مردم به بورس نقشه ای جهت غارت سرمایه ملت بود ونقشه شوم را اجرا کردند . مگر خود رییس جمهور وعده صیانت از سرمایه ملت وسود بیشتر در بورس را نمی داد مگر رییس جمهور بورس را از افتخارات دولت بی تدبیرش معرفی نمی کرد مگر رییس جمهور از ملت تقاضا نکرد مردم با خیال راحت در بورس سرمایه گذاری کنند مگر رییس جمهور نمی گفت ملت همه سرمایه وهمه چیز رابه بورس بسپارند ما را فریب دادید وسرمایه ما را دزدید دست بردارید خجالت بکشید ما به دزدان اعتماد کردیم وسرمایه خود را به دزدان دادیم مارا به نان شب محتاج کردند به نام اسلام وبه کام خودشان هر جنایتی را انجام دادند دزدیدن سرمایه ملت وغارت کردن حاصل رنج وزحمت وقناعت وصرفه جویی ملت وحاصل چندین سال رنج وزحمت ملت بزرگترین اشتباهی بود که انجام دادید وهیچ کس از حق خود نخواهد گذشت اینک تمامی ملت از شمابیزارند وبا چشم دشمن خونی به شما نگاه می کنند عمل شما با گفتار شماها مطابقت ندارد کل ملت از ظلم شما عاصی شده اند بخود بیایید وحداقل ضرر آن افرادی که پارسال با وعده ووعید شما به بورس آمده اند را بپردازید ما که بورس باز نبودیم شما ما را فریب دادید شما به اعتماد ما خیانت کردید ما تصوّر نمی کردیم شما دروغگوباشید وبه اعتماد ملت خیانت کنید ما تاکنون فکر می کردیم تحریم ها عامل گرانی وبیکاری وبدبختی ماست ما فکرمی کردیم دولت ونظام هم از تحریم ها در فشار است ووظیفه ما حمایت از دولت ونظام است .ما به حکم وظیفه وحمایت از نظام ودولت والبته عامل سود وتامین مخارج زندگی در این اوضاع کرونا و بیکاری نیز باعث شد ملک وطلای زن وبچه را فروخته وبه بورس بیاوریم . اگر ذرهّ ای به شما اطمینان نداشتیم وشما رادزد ودروغگو می پنداشتیم مرض نداشتیم سرمایه زندگی خود را دودستی تحویل دزدان وخیانتکاران بدهیم پس شما به اعتماد ما خیانت کردید با اعتماد کسانی که پشتوانه نظام بودند وبه نظام اعتماد داشتند . گیریم عامل گرانی وبیکاری تحریم دشمنان بود قبول کردیم هر چند که دیگر آنرا هم قبول نداریم چرا که با وجود شما ما دیگر نیازی به هیچ دشمن خارجی نداریم . در مسئله بورس دیگر چه دروغی دارید که سرهم کنید ما را که شما به بورس دعوت کردید شما وعده صیانت از سرمایه ملت می دادید شماها می گفتید دشمنان چشم دیدن رشد وشکوفایی بورس ایران را ندارند شما می گفتید هر چه سریعتر ملت سرمایه خود را به بورس بیاورند سودش خیلی بیشتراست شما می گفتید ملت بشتابند که از پرواز جا نمانند شما ملت را فریب دادید دزد مال ملت شما هستید مگر آمریکا از ما خواست که به بورس بیاییم پس دزدی واختلاس وظلم وستم خود را به گردن دیگران نیاندازید آن از وضعیت گرانی ارزاق وبیکاری ملت واین هم دزدی وغارت ملت در بورس .ظلم شما بیش از آستانه تحمل ملت شده بخود بیایید از سر خیر خواهی عنوان کردم امیدوارم آن دسته از مسئوولینی که مقداری انصاف ومروت وجوانمردی در وجود شان هست از ملت تازه وارد بورسی که به قصد حمایت والبته با دعوت دولتمردان ونظام وارد بورس شده اند دلجویی کنند وبه اندازه ضرر مردم تازه وارد بورسی سهام به تازه واردان اهداُ شود ما سود نمی خواهیم یا به اندازه ضررمان سهام به ما بدهید ویا کل سهامتان را بگیرید واصل سرمایه ما را برگردانید قدیمیها که قبلاً در بورس بوده اند سود خودرا کرده اند وبا ویران شدن بورس یا دراوج رشد بورس خارج شدند ویا قسمتی از سود خود را ازدست داده اند ولی ما که در اوج گرانی با دعوت دولتمردان ونظام به بورس کشیده شده ایم خانه خراب شده ایم . رونق بورس هم نمی تواند ضرر ما را جبران کند اگر انصاف دارید وبویی از اسلام ودین وعدالت برده اید اول ضرر ما تازه واردان بورسی را جبران کنید از افت وخیز ونوسان بورس فقط عده ای فرصت طلب وقدیمی بورس سود خواهند کرد که آنهم درصد ناچیزی از سهامداران بورسی است اول ضرر ما راجبران کنید بعد اجازه دهید بورس رشد کند تا بتوانید مقدارکمی از ظلمی که در حق ما کرده اید را جبران کنید ملک وطلای زن وبچه ما دیگر قابل بر گشت نیست وماهم دیگر امیدی نداریم فقط اصل سرمایه ما را برگردانید بقیه را بخدا وروز قیامت می سپاریم ولی اصل سرمایه خودمان را می خواهیم وکوتاه نخواهیم آمد . تاکنون منتظر اجرای عدالت شما بوده ایم دیگر با فروش اسباب واساس منزل وابزار کارمان نان شب زن وبچه خودمان را تامین می کنیم بفهمید چرا نمی فهمید؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
دعوت مردم به بورس نقشه ای جهت غارت سرمایه ملت بود ونقشه شوم را اجرا کردند . مگر خود رییس جمهور وعده صیانت از سرمایه ملت وسود بیشتر در بورس را نمی داد مگر رییس جمهور بورس را از افتخارات دولت بی تدبیرش معرفی نمی کرد مگر رییس جمهور از ملت تقاضا نکرد مردم با خیال راحت در بورس سرمایه گذاری کنند مگر رییس جمهور نمی گفت ملت همه سرمایه وهمه چیز رابه بورس بسپارند ما را فریب دادید وسرمایه ما را دزدید دست بردارید خجالت بکشید ما به دزدان اعتماد کردیم وسرمایه خود را به دزدان دادیم مارا به نان شب محتاج کردند به نام اسلام وبه کام خودشان هر جنایتی را انجام دادند دزدیدن سرمایه ملت وغارت کردن حاصل رنج وزحمت وقناعت وصرفه جویی ملت وحاصل چندین سال رنج وزحمت ملت بزرگترین اشتباهی بود که انجام دادید وهیچ کس از حق خود نخواهد گذشت اینک تمامی ملت از شمابیزارند وبا چشم دشمن خونی به شما نگاه می کنند عمل شما با گفتار شماها مطابقت ندارد کل ملت از ظلم شما عاصی شده اند بخود بیایید وحداقل ضرر آن افرادی که پارسال با وعده ووعید شما به بورس آمده اند را بپردازید ما که بورس باز نبودیم شما ما را فریب دادید شما به اعتماد ما خیانت کردید ما تصوّر نمی کردیم شما دروغگوباشید وبه اعتماد ملت خیانت کنید ما تاکنون فکر می کردیم تحریم ها عامل گرانی وبیکاری وبدبختی ماست ما فکرمی کردیم دولت ونظام هم از تحریم ها در فشار است ووظیفه ما حمایت از دولت ونظام است .ما به حکم وظیفه وحمایت از نظام ودولت والبته عامل سود وتامین مخارج زندگی در این اوضاع کرونا و بیکاری نیز باعث شد ملک وطلای زن وبچه را فروخته وبه بورس بیاوریم . اگر ذرهّ ای به شما اطمینان نداشتیم وشما رادزد ودروغگو می پنداشتیم مرض نداشتیم سرمایه زندگی خود را دودستی تحویل دزدان وخیانتکاران بدهیم پس شما به اعتماد ما خیانت کردید با اعتماد کسانی که پشتوانه نظام بودند وبه نظام اعتماد داشتند . گیریم عامل گرانی وبیکاری تحریم دشمنان بود قبول کردیم هر چند که دیگر آنرا هم قبول نداریم چرا که با وجود شما ما دیگر نیازی به هیچ دشمن خارجی نداریم . در مسئله بورس دیگر چه دروغی دارید که سرهم کنید ما را که شما به بورس دعوت کردید شما وعده صیانت از سرمایه ملت می دادید شماها می گفتید دشمنان چشم دیدن رشد وشکوفایی بورس ایران را ندارند شما می گفتید هر چه سریعتر ملت سرمایه خود را به بورس بیاورند سودش خیلی بیشتراست شما می گفتید ملت بشتابند که از پرواز جا نمانند شما ملت را فریب دادید دزد مال ملت شما هستید مگر آمریکا از ما خواست که به بورس بیاییم پس دزدی واختلاس وظلم وستم خود را به گردن دیگران نیاندازید آن از وضعیت گرانی ارزاق وبیکاری ملت واین هم دزدی وغارت ملت در بورس .ظلم شما بیش از آستانه تحمل ملت شده بخود بیایید از سر خیر خواهی عنوان کردم امیدوارم آن دسته از مسئوولینی که مقداری انصاف ومروت وجوانمردی در وجود شان هست از ملت تازه وارد بورسی که به قصد حمایت والبته با دعوت دولتمردان ونظام وارد بورس شده اند دلجویی کنند وبه اندازه ضرر مردم تازه وارد بورسی سهام به تازه واردان اهداُ شود ما سود نمی خواهیم یا به اندازه ضررمان سهام به ما بدهید ویا کل سهامتان را بگیرید واصل سرمایه ما را برگردانید قدیمیها که قبلاً در بورس بوده اند سود خودرا کرده اند وبا ویران شدن بورس یا دراوج رشد بورس خارج شدند ویا قسمتی از سود خود را ازدست داده اند ولی ما که در اوج گرانی با دعوت دولتمردان ونظام به بورس کشیده شده ایم خانه خراب شده ایم . رونق بورس هم نمی تواند ضرر ما را جبران کند اگر انصاف دارید وبویی از اسلام ودین وعدالت برده اید اول ضرر ما تازه واردان بورسی را جبران کنید از افت وخیز ونوسان بورس فقط عده ای فرصت طلب وقدیمی بورس سود خواهند کرد که آنهم درصد ناچیزی از سهامداران بورسی است اول ضرر ما راجبران کنید بعد اجازه دهید بورس رشد کند تا بتوانید مقدارکمی از ظلمی که در حق ما کرده اید را جبران کنید ملک وطلای زن وبچه ما دیگر قابل بر گشت نیست وماهم دیگر امیدی نداریم فقط اصل سرمایه ما را برگردانید بقیه را بخدا وروز قیامت می سپاریم ولی اصل سرمایه خودمان را می خواهیم وکوتاه نخواهیم آمد . تاکنون منتظر اجرای عدالت شما بوده ایم دیگر با فروش اسباب واساس منزل وابزار کارمان نان شب زن وبچه خودمان را تامین می کنیم بفهمید چرا نمی فهمید؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
دعوت مردم به بورس نقشه ای جهت غارت سرمایه ملت بود ونقشه شوم را اجرا کردند . مگر خود رییس جمهور وعده صیانت از سرمایه ملت وسود بیشتر در بورس را نمی داد مگر رییس جمهور بورس را از افتخارات دولت بی تدبیرش معرفی نمی کرد مگر رییس جمهور از ملت تقاضا نکرد مردم با خیال راحت در بورس سرمایه گذاری کنند مگر رییس جمهور نمی گفت ملت همه سرمایه وهمه چیز رابه بورس بسپارند ما را فریب دادید وسرمایه ما را دزدید دست بردارید خجالت بکشید ما به دزدان اعتماد کردیم وسرمایه خود را به دزدان دادیم مارا به نان شب محتاج کردند به نام اسلام وبه کام خودشان هر جنایتی را انجام دادند دزدیدن سرمایه ملت وغارت کردن حاصل رنج وزحمت وقناعت وصرفه جویی ملت وحاصل چندین سال رنج وزحمت ملت بزرگترین اشتباهی بود که انجام دادید وهیچ کس از حق خود نخواهد گذشت اینک تمامی ملت از شمابیزارند وبا چشم دشمن خونی به شما نگاه می کنند عمل شما با گفتار شماها مطابقت ندارد کل ملت از ظلم شما عاصی شده اند بخود بیایید وحداقل ضرر آن افرادی که پارسال با وعده ووعید شما به بورس آمده اند را بپردازید ما که بورس باز نبودیم شما ما را فریب دادید شما به اعتماد ما خیانت کردید ما تصوّر نمی کردیم شما دروغگوباشید وبه اعتماد ملت خیانت کنید ما تاکنون فکر می کردیم تحریم ها عامل گرانی وبیکاری وبدبختی ماست ما فکرمی کردیم دولت ونظام هم از تحریم ها در فشار است ووظیفه ما حمایت از دولت ونظام است .ما به حکم وظیفه وحمایت از نظام ودولت والبته عامل سود وتامین مخارج زندگی در این اوضاع کرونا و بیکاری نیز باعث شد ملک وطلای زن وبچه را فروخته وبه بورس بیاوریم . اگر ذرهّ ای به شما اطمینان نداشتیم وشما رادزد ودروغگو می پنداشتیم مرض نداشتیم سرمایه زندگی خود را دودستی تحویل دزدان وخیانتکاران بدهیم پس شما به اعتماد ما خیانت کردید با اعتماد کسانی که پشتوانه نظام بودند وبه نظام اعتماد داشتند . گیریم عامل گرانی وبیکاری تحریم دشمنان بود قبول کردیم هر چند که دیگر آنرا هم قبول نداریم چرا که با وجود شما ما دیگر نیازی به هیچ دشمن خارجی نداریم . در مسئله بورس دیگر چه دروغی دارید که سرهم کنید ما را که شما به بورس دعوت کردید شما وعده صیانت از سرمایه ملت می دادید شماها می گفتید دشمنان چشم دیدن رشد وشکوفایی بورس ایران را ندارند شما می گفتید هر چه سریعتر ملت سرمایه خود را به بورس بیاورند سودش خیلی بیشتراست شما می گفتید ملت بشتابند که از پرواز جا نمانند شما ملت را فریب دادید دزد مال ملت شما هستید مگر آمریکا از ما خواست که به بورس بیاییم پس دزدی واختلاس وظلم وستم خود را به گردن دیگران نیاندازید آن از وضعیت گرانی ارزاق وبیکاری ملت واین هم دزدی وغارت ملت در بورس .ظلم شما بیش از آستانه تحمل ملت شده بخود بیایید از سر خیر خواهی عنوان کردم امیدوارم آن دسته از مسئوولینی که مقداری انصاف ومروت وجوانمردی در وجود شان هست از ملت تازه وارد بورسی که به قصد حمایت والبته با دعوت دولتمردان ونظام وارد بورس شده اند دلجویی کنند وبه اندازه ضرر مردم تازه وارد بورسی سهام به تازه واردان اهداُ شود ما سود نمی خواهیم یا به اندازه ضررمان سهام به ما بدهید ویا کل سهامتان را بگیرید واصل سرمایه ما را برگردانید قدیمیها که قبلاً در بورس بوده اند سود خودرا کرده اند وبا ویران شدن بورس یا دراوج رشد بورس خارج شدند ویا قسمتی از سود خود را ازدست داده اند ولی ما که در اوج گرانی با دعوت دولتمردان ونظام به بورس کشیده شده ایم خانه خراب شده ایم . رونق بورس هم نمی تواند ضرر ما را جبران کند اگر انصاف دارید وبویی از اسلام ودین وعدالت برده اید اول ضرر ما تازه واردان بورسی را جبران کنید از افت وخیز ونوسان بورس فقط عده ای فرصت طلب وقدیمی بورس سود خواهند کرد که آنهم درصد ناچیزی از سهامداران بورسی است اول ضرر ما راجبران کنید بعد اجازه دهید بورس رشد کند تا بتوانید مقدارکمی از ظلمی که در حق ما کرده اید را جبران کنید ملک وطلای زن وبچه ما دیگر قابل بر گشت نیست وماهم دیگر امیدی نداریم فقط اصل سرمایه ما را برگردانید بقیه را بخدا وروز قیامت می سپاریم ولی اصل سرمایه خودمان را می خواهیم وکوتاه نخواهیم آمد . تاکنون منتظر اجرای عدالت شما بوده ایم دیگر با فروش اسباب واساس منزل وابزار کارمان نان شب زن وبچه خودمان را تامین می کنیم بفهمید چرا نمی فهمید؟
اسفندیار
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
با سلام خدمت دوستان و دلسوزان بازار سرمایه و میهن عزیز
من فقط خواستم به عزیزان نگارنده عرض کنم که روانشناسی مسئولان رده بالا کشور را بشناسند این آقایان حتی چند رده پایینتر به هیچ وجه دوست ندارند کسی برای انها چیزی را دیکته کند. ایشان در ضمیر خود همیشه دوست دارند مطلبی را دیکته کنند لذا بهتر بود از راه دیگری وارد میشدید.
کارشناس واقعی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
متاسفانه مورد اصلی که فروش ابشاری حقوقی هاست که اجازه نفس کشیدن را به صعود بازار نمیدهد اشاره نمیشود زمانی بازار میخواهد جان بگیرد فروش ابشاری که چنانچه در سهم فولاد و بملت دیدیم نخواهد گذاشت بازار صعودی شود باید به فروش حقوقی ها محدودیت قایل شوند تا بازار جان بگیرد.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
مردم را بخدا و بورس را به دزدان قوا بسپارید
همه چیز حل میشه همانطور که تو 41 سال
گذشته مشکلات حل شد
ترامپ کجایی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران " سکرد " در مجمع تصمیم گرفتند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سیمان کردستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۴برگزار شد.
افزایش سرمایه موضوع مجمع

افزایش سرمایه موضوع مجمع "لوتوس"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ برگزار می‌شود.

" ثنور " اواخر مهرماه به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری کوه نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ برگزار می‌شود.

" شخارک" آماده پرداخت شد

شرکت پتروشیمی خارک زمان پرداخت سود به سهامدارانش را معین کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: