تعداد بازدید : ۹۳۴
کد خبر : ۲۳۹۳۵۸
در گفت و گو با بورس نیوز تاکید شد:
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
چنانچه سایر هلدینگ های بزرگ بازار هم در این طرح مشارکت کنند، صبا تامین از انتشار حجم بیشتری از اوراق هم استقبال می کند و حتما دوباره جهت دریافت مجوز انتشار اوراق اجاره سهام اقدام خواهیم کرد.

آغاز خرید زیرمجموعه های ارزنده توسط صبا تامین

به گزارش بورس نیوز، چندی قبل اعلام شد با هدف حمایت از بازار سرمایه، هلدینگ های بزرگ بازار امکان انتشار اوراق اجاره سهام و خرید سهام شرکت های زیرمجموعه خود را خواهند داشت.

یکی از اولین هلدینگ هایی که استارت انتشار اوراق اجاره سهام را زد، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین بود که مجوز انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق با سررسید ۴ ساله اخذ کرد و از ۲۸ فروردین ماه به مدت ۳ روز اقدام به پذیره نویسی این اوراق کرد. نرخ اوراق اجاره سهام صبا تامین، سالانه ۱۸ درصد تعیین شده بود که مبنای پرداخت سود هم هر ۶ ماه یکبار بود. صبا تامین اولین شرکتی بود که اقدام به انتشار اوراق اجاره سهام کرد. لازم به ذکر است که اوراق اجاره سهام صبا تامین توسط تامین سرمایه امین پذیره نویسی شده است. 

یک مقام مسئول در شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در گفت و گو با بورس نیوز در مورد این اوراق بیان کرد: خرید سهام شرکت های زیرمجموعه در صبا تامین از محل انتشار اوراق اجاره سهام آغاز شده و فعلا صبا تامین در نمادهایی که ارزنده تر باشند، خرید انجام می دهد. امروز هم صبا تامین اقدام به خرید در برخی زیر مجموعه های خود از جمله "سیتا" و "تاصیکو" کرده است.

آغاز خرید زیرمجموعه های ارزنده توسط صبا تامین

آغاز خرید زیرمجموعه های ارزنده توسط صبا تامین

وی افزود: طرح انتشار اوراق اجاره سهام با هدف حمایت از سهم های زیرمجموعه، طرح بسیار اثرگذار و خوبی است؛ مشروط بر آنکه سایر هلدینگ های بزرگ بازار هم اقدام به انتشار اوراق و خرید سهام کنند.

وی تصریح کرد: چنانچه سایر هلدینگ های بزرگ بازار هم در این طرح مشارکت کنند، صبا تامین از انتشار حجم بیشتری از اوراق هم استقبال می کند و حتما دوباره جهت دریافت مجوز انتشار اوراق اجاره سهام اقدام خواهیم کرد.


  • بیشتر بخوانید:

تاوانی برای سهامداران عمده

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "پارسیان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: