تعداد بازدید : ۳۰۸
کد خبر : ۲۳۹۴۷۳
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸
امتیاز راه اندازی استارت آپ گرجستان این است که از نظر سهولت انجام بیزینس در رتبه ۷ جهانی و از نظر تشکیل شرکت در رتبه ۲ بین المللی قرار دارد.

خواندن ۲ دقیقه

استارت آپ گرجستان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، امتیاز راه اندازی استارت آپ گرجستان این است که از نظر سهولت انجام بیزینس در رتبه ۷ جهانی و از نظر تشکیل شرکت در رتبه ۲ بین المللی قرار دارد. از این گذشته نمی‌توان از اقتصاد قوی و موقعیت استراتژیک این کشور، امکان دسترسی به ناحیه تجارت آزاد اتحادیه اروپا (EU)، بهره مندی از انرژی سبز، استخدام نیروی جوان و متخصص، معافیت از مالیات بر ارزش افزوده و ... در گرجستان صرف نظر کرد. اگر شما نیز مایل به شروع فرآیند سرمایه گذاری در دوازدهمین اقتصاد آزاد دنیا هستید پس توصیه می‌شود که ضمن مطالعه مقاله حاضر همچنین از مشاوره‌های حرفه‌ای وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز بهره‌مند شوید.

گرجستان؛ دومین کشور برتر جهان برای شروع استارت آپ

اقتصاد گرجستان نوعی اقتصاد بازار آزاد نوظهور محسوب میشود. بر اساس مدل‌های اقتصادی موجود انتظار میرود که شاخص تولید ناخالص داخلی (GDP) گرجستان در پایان سال ۲۰۲۰ به حدود ۱۴.۸۰$ بیلیون دلار، در سال ۲۰۲۱ نیز به حدود ۱۵.۲۰$ بیلیون دلار و در سال ۲۰۲۲ به حدود ۱۶.۸۰$ بیلیون دلار برسد:

تولید ناخالص داخلی گرجستان+بورس نیوز

همان طوری که در نمودار فوق نیز مشاهده می‌شود، تاثیر شیوع بیماری کرونا را میتوان در کاهش سریع میزان GDP گرجستان در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ مشاهده کرد. افت شدیدی که به یکباره از نرخ رشد GDP حدود ۵.۱۵درصد سال ۲۰۱۹ به حدود ۵-درصد سال ۲۰۲۰ رسید، اما پیش بینی میشود که این کاهش جای خود را به افزایش ۴.۹۹درصد سال ۲۰۲۱ بدهد:

استارت آپ گرجستان

امتیاز دیگر سرمایه گذاری در گرجستان این است که اقتصاد گرجستان با فضای شفاف و نسبتا آزادی مورد حمایت قرار می‌گیرد. همان طوریکه در لیست رنکینگ CPI (شاخص فساد مالی بین المللی) ملاحظه میکنید، اقتصاد گرجستان از بین ۱۸۰ اقتصاد دنیا در رتبه ۴۵ جهانی قرار دارد:

استارت آپ گرجستان

همان طوری که در نمودار زیر با عنوان نمودار آزادترین اقتصاد‌های جهان ۲۰۲۱ هم مشاهده میشود، گرجستان در رتبه ۱۲ بین المللی قرار دارد:

استارت آپ گرجستان

نباید فراموش کنیم که یکی از بزرگترین امتیازات گرجستان از دیدگاه تشکیل استارت آپ سهولت انجام بیزینس در این کشور میباشد. پس اگر گرجستان را از نظر شاخص سهولت انجام بیزینس در جهان بررسی کنیم نباید از رتبه بسیار عالی این کشور جا بخوریم. بر طبق رنکینگ شاخص سهولت انجام بیزینس انجام شده توسط بانک جهانی در رتبه ۷ جهانی با امتیازات زیر قرار دارد:

استارت آپ گرجستان

مزایای استارت آپ گرجستان

شرکت‌های استارت آپ گرجستان با استارت آپ‌های معروف دنیا از آمریکا، استونی و آلمان در ارتباط است و این مزیت مهمی برای موسسان این نوع شرکت‌ها محسوب می‌شود. اما از جمله شهر‌های استارت آپ کلیدی گرجستان نیز می‌توان به تفلیس، زوگدیدی، تلاوی، باتومی و کوتایسی اشاره نمود. از مهمترین دلایل سرمایه گذاری و تاسیس شرکت‌های استارت آپ در گرجستان نیز می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

سهولت شروع و مدیریت بیزینس با قوانین ثبتی آسان و مالیات پایین
وضعیت سیاسی با ثبات در منطقه
عضویت گرجستان در ناحیه تجارت آزاد اتحادیه اروپایی (EU)
محوریت صنعت با توسعه صنایع تولیدی ارزش بالا- حجم پایین مثل صنایع غذا و نوشیدنی
مقرون به صرفگی: مقررات آسان ثبت شرکت، دسترسی به بازار، سطوح پایین فساد، هزینه پایین نیروی کار و ...
دسترسی به انرژی سبز یا green enery
دسترسی به نیروی کار جوان و با انگیزه بالا
اخذ راحت اقامت و تابعیت گرجستان

استارت آپ گرجستان

بهترین رشته‌ها برای راه اندازی استارت آپ گرجستان

کشور گرجستان در چهار راه آسیا و اروپا قرار گرفته و دارای یک مکان بیزینسی استراتژیک می‌باشد. این کشور بازیگر به سرعت در حال توسعه‌ای در فضای فناوری جهانی، سرمایه گذاری عمده در نوآوری‌ها و پیشرفت تکنولوژیکی است. استارت آپ این کشور در بین استارت آپ‌های جهانی در رده ۷۹ قرار داشته و در حال حاضر نیز گرجستان دارای ۱۰ شرکت استارت آپ می‌باشد که از سرشناس‌ترین آن‌ها می‌توان به Deskomy، Vinito Wine Funds و ... اشاره نمود. در تصویر زیر می‌توان با اکوسیستم استارت آپ گرجستان ۲۰۲۰ آشنا شد:

استارت آپ گرجستان

فعلا نیز استارت آپ‌های مربوط به رشته بانکداری و صنایع فناوری پرداخت‌ها در گرجستان هم توانسته موفقیت‌های چشمگیری کسب کند و هم اینکه از حمایت‌های مالی خوبی نیز برخوردار شود.

استارت آپ گرجستان

فعلا نیز استارت آپ‌های مربوط به رشته بانکداری و صنایع فناوری پرداخت‌ها در گرجستان هم توانسته موفقیت‌های چشمگیری کسب کند و هم اینکه از حمایت‌های مالی خوبی نیز برخوردار شود.

شرایط ثبت شرکت استارت آپ در گرجستان

افراد مایل به ثبت شرکت در گرجستان می‌توانند این کار را با ایجاد حساب کاربری در وب سایت اداره ثبت شرکت وزارت کشور گرجستان، ورود به این حساب کاربری و ثبت نام آنلاین انجام دهند. اولین مرحله از این کار نیز انتخاب نام شرکت و اخذ گواهی وجود یا Certificate of Existance می‌باشد. مرحله دوم پس از انتخاب نام شرکت در گرجستان مربوط به انتخاب نوع شرکت در این کشور می‌باشد. انواع شرکت‌ها در گرجستان از این قرار است:

استارت آپ گرجستان

در مرحله سوم از این کار نیز فرم درخواست تکمیل و مدارک لازم تهیه می‌شود. در ادامه این فرآیند نیز هزینه ثبت شرکت‌ها با توجه به لیست زیر پرداخت می‌شود:

موسسات خارجی: ۲۲۵$ (دلار)
LLC خارجی: ۲۲۵$ (دلار)
شرکت سهامی عام خارجی: ۲۲۵$ (دلار)
شرکت سهامی خاص خارجی: ۲۰۰$ (دلار)
صلاحیت متقاضیان توسط اداره ثبت شرکت‌های وزارت کشور گرجستان بررسی و نتیجه نیز در عرض ۵ تا ۷ روز از طریق ایمیل به متقاضیان ارسال می‌شود. ضمنا هزینه رزرو نام برای شرکت استارت آپ در گرجستان حدود ۲۵$ (دلار) و هزینه دریافت گواهی وجود جدود ۱۰$ (دلار) می‌باشد.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ گرجستان

عزیزان عنایت داشته باشند که دولت گرجستان به متقاضیان ثبت شرکت در این کشور ویزای اقامت کوتاه مدت ۶ ماهه تا یک ساله با امکان تمدید مجدد اعطاء می‌کند. بر طبق قوانین مهاجرتی جدید گرجستان که حالا الزام آور نیز است، شرکت‌های ثبت شده توسط خارجیان بایستی حداقل درآمد سالیانه حدود ۵۰۰۰۰GEL (لاری) معادل ۲۰۰۰۰USD (دلار) داشته باشند تا صلاحیت کسب این ویزا را به دست آورند. آن‌ها پس از اخذ کارت اقامت گرجستان می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز TRP درخواست دهند و پس از ۱۰ سال اقامت در این کشور نیز به شهروندی گرجستان درآیند. هموطنان گرامی که قصد ثبت شرکت در گرجستان را دارند نیازی به مسافرت به گرجستان نداشته و می‌توانند با استفاده از مشاوره‌های تخصصی دریافتی از وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این عرصه گام بردارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "ددام" فقط ۲۵ درصد افزایش یافت

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "فجر" از ابتدای تیرماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان زمان پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.

"ثعتما" سرمایه را ۱۰۰ درصد افزایش داد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.

"غمینو" ۶۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت صنایع غذایی مینو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: