تعداد بازدید : ۲۹۵
کد خبر : ۲۳۹۵۰۶
نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران:
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران معتقد است شرکت فولاد مبارکه به عنوان یک سرمایه ملی و صنعتی برای ایران محسوب می‌شود و نقش بسیار مهم و ارزشمندی در اقتصاد کشور دارد.

خواندن ۲ دقیقه

فولاد مبارکه اصفهان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سجاد غرقی، نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه از بنگاه‌هایی است که در توسعه صنعتی کشور دارای جایگاه ویژه بوده به گونه‌ای که هم صنایع بالادستی و هم صنایع پایین‌دستی متاثر از عملکرد اقتصادی و تولیدی این شرکت فولادساز بزرگ کشور هستند.

به گفته وی، در کنار موارد یادشده، شرکت فولادمبارکه می‌تواند به واسطه‌ای اهمیتی که در زنجیره فولاد دارد، سیاست‌هایی را در توسعه بنگاهی پیش گیرد تا منجر به توسعه کل زنجیره شود؛ در واقع تغییر نگرش از سوی شرکت‌های بزرگ فولادی نسبت به صنایع بالادستی می‌تواند یکی از راهکار‌هایی باشد که منجر به توسعه و رشد صنعت سنگ آهن شود.

وی درخصوص ورود شرکت‌های فولادی به حوزه معدن نیز بیان کرد: برخی از شرکت‌های فولادی ممکن است در بازار سرمایه سهام شرکت‌های معدنی را داشته باشند و برای تامین بخشی از نیاز سنگ‌آهن خود نسبت به خرید سهام شرکت‌های معدنی اقدام کنند که این کار به نوعی برای بالانس کردن شرایط رکود و رونق به عنوان خریدار و تامین کننده از سوی شرکت فولاد مبارکه انجام شده و می‌تواند منجر به تعادل در بین طرفین شود.

غرقی درباره پیش‌بینی برای بخش معدن و صنایع معدنی کشور به ویژه سنگ آهن و فولاد ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ نشانه‌های سیاستگذاری‌های ما در ۸ سال گذشته نمایان خواهد شد و در حلقه آهن و فولاد با کسری مواد اولیه در صنایع بالا دستی مواجه خواهیم شد. طبق آمار‌های منتشر شده از سوی ایمیدرو بین ۸ تا ۱۲ میلیون تن با کسری مواد اولیه مواجه خواهیم بود؛ بنابراین مهمترین اقدامی که می‌تواند در سال ۱۴۰۰ رخ دهد تغییر نگرش و تغییر رویکرد‌های سابق در زنجیره فولاد است که بتوان آن را اصلاح کرد.

به گفته نایب رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران، اگر در سال ۱۴۰۰ انحرافات موجود در زنجیره آهن و فولاد برطرف شود، برای دهه‌های بعد روند فعالیت در این بخش را تضمین خواهیم کرد، اما در غیر این صورت و ادامه روند فعلی، در سال‌های اینده با مشکل تامین نهاده برای واحد‌های فولادی و همچنین تعطیلی آن‌ها به دلیل نبود سنگ آهن مواجه خواهیم شد.

به گفته وی، در سال ۱۴۰۰ با توجه به کسری‌هایی که در زمینه سنگ‌آهن و کنسانتره دیده می‌شود، پس باید روندی در پیش گرفته شود تا سرمایه‌گذاری در این دو بخش افزایش پیدا کند.


  • بیشتر بخوانید:

تکمیل سبد محصولات صادراتی فولاد مبارکه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "همراه" از خردادماه

شرکت ارتباطات سیار ایران زمان پرداخت سود به سهامدارانش را اعلام کرد.
به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۹ شرکت «به‌پرداخت‌ ملت» با حضور بیش از ۸۶ درصد از سهامداران و به ریاست داریوش روحی؛ معاون مالی و پشتیبانی هلدینگ «فناوران هوشمند بهسازان فردا» برگزار شد.
سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران

سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران "شدوص"

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دوده صنعتي پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: