تعداد بازدید : ۲۶۲۰
کد خبر : ۲۳۹۵۲۳
در گفتگو با بورس‌نیوز تاکید شد:
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
مدیر سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی خلیج فارس خبر داد: به زودی از طریق شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد، اقدام به انتشار اوراق اجاره سهام به میزان ۲۰۰۰ میلیارد تومان خواهیم کرد. این مبلغ صرف خرید سهم های ارزنده بازار خواهد شد.

سبدی از خبرهای خوب از جانب

به گزارش بورس نیوز، با توجه به اخبار مثبتی که در راستای حمایت از بازار سرمایه منتشر شده، بورس تهران امروز مورد اقبال قرار گرفته و سبز شده است. در این میان، به نظر می رسد هلدینگ های بزرگ بازار هم برای حمایت از سهم ها، برنامه هایی در دست انجام دارند. یکی از بزرگترین هلدینگ های بازار سرمایه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس است که زیرمجموعه های ارزنده ای هم در سبد خود دارد.

فرهاد ذاتعلی مدیر سرمایه گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در گفتگو با بورس نیوز در خصوص برنامه های این هلدینگ برای حمایت از سهم های زیرمجموعه بیان کرد: هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با هدف حمایت از زیر مجموعه ها، قصد انتشار اوراق بیمه سهام (اختیار فروش) روی سهم های زیرمجموعه خود را دارد. به همین منظور، فردا اوراق بیمه سهام نمادهای "نوری" ، "مبین" و "پارس" منتشر شده و هفته آینده هم اوراق تبعی "شگویا" منتشر خواهد شد. اوراق تبعی اختیار فروش "بفجر" و "بوعلی" و "پترول" هم ظرف یک ماه آینده منتشر خواهد شد.

وی افزود: این اوراق یکساله و با نرخ ۲۲ درصد منتشر خواهد شد که هم برای سرمایه گذاران ریسک پذیر و هم برای سرمایه گذاران ریسک گریز جذاب خواهد بود. چرا که خریداران این اوراق، به شرط داشتن سهم های مربوط به هر یک از اوراق در پرتفوی خود، در زمان سررسید اختیار فروش سهام خود را با نرخ سود ۲۲ درصد خواهند داشت و اگر هم قیمت سهم های روی تابلو معاملات در زمان سررسید، بالاتر از قیمت تعهد شده باشد، سهامداران امکان فروش سهام خود روی تابلوی معاملات را دارند.

وی افزود: علاوه بر این، به زودی از طریق شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد، اقدام به انتشار اوراق اجاره سهام به میزان ۲۰۰۰ میلیارد تومان خواهیم کرد. این مبلغ صرف خرید سهم های ارزنده بازار خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تملت" دست به جیب می شود

شرکت تامین سرمایه بانک ملت از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "دکیمی" تعیین شد

مجمع عمومی عادی شرکت صنعتی کیمیدارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ برگزار خواهد شد.

"غپینو" آماده مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت صنعتی پارس مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ برگزار می‌شود.
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: