کد خبر : ۲۳۹۵۳۵
مدیر سرمایه‌گذاری سبدگردان آگاه گفت:
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
مدیر سرمایه‌گذاری سبدگردان آگاه گفت:چالشی که بازار با آن مواجه است، نبود نقدینگی است، بنابراین هر چاره‌ای حتی مقطعی که سبب هدایت بورس در مسیری که سهام نشان می‌دهد، بشود اقدامی مفید است.

خواندن ۲ دقیقه

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مهرزاد منتظری، مدیر سرمایه‌گذاری سبدگردان آگاه درباره تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان به بورس اظهار کرد: چند ماه است که بازار سرمایه با فشار فروش مواجه بوده و با نگاهی به عرضه‌ها شاهد آن هستیم که سهامداران به آسانی دارایی خود را به قیمت ارزان می‌فروشند، بنابراین اگر با تزریق این میزان نقدینگی به بازار طرف تقاضا تقویت شود قطعا تعادل در بازار ایجاد می‌شود.

وی انتشار اوراق را یک راهکار تقویتی برای بازار دانست و افزود: چالشی که بازار با آن مواجه است، نبود نقدینگی است، بنابراین هر چاره‌ای حتی مقطعی که سبب هدایت بورس در مسیری که سهام نشان می‌دهد، بشود اقدامی مفید است.

مدیر سرمایه‌گذاری سبدگردان آگاه ادامه داد: از آنجایی که اقتصاد کشور اقتصاد تورمی بوده، نوسان قیمتی و در نهایت قیمت سهام و رفتار سهامداران مسیر بازار را تعیین خواهد کرد. در نظر داشته باشید اگر شرایط پیرامون بازار به همین شکل بماند یعنی قیمت ارز، نرخ سود بانکی و اوراق تغییری نکند می‌توان امیدوار بود که نقدینگی روانه بازار خواهد شد، اما اگر این عوامل تغییر قیمتی داشته باشند قطعا بر روند بازار تاثیر منفی می‌گذارد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: از آنجایی که ابهامات سیاسی در تحلیل روند بورس وجود دارد، فعلا نمی‌توان راهکاری اعلام کرد؛ چون علاوه بر عوامل یا ابهامات داخلی (مانند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری) هنوز تعاملات بین المللی به نتیجه مشخصی نرسیده که بتوانیم راهبرد‌های ۱۰۰ درصدی و تاثیر گذار برای بازارسرمایه اعلام کنیم.

منتظری گفت: اگر نقدینگی جدید وارد بازار شود همچنین دامنه نوسان به شرایط متقارن برگردد، بازار سهام با سرعت بیشتری به روند طبیعی بر می‌گردد.


  • بیشتر بخوانید:

انتشار اوراق تبعی "مبین" از هفتم اردیبهشت ماه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"ساذری" در مجمع سود نداد

مجمع عمومی شرکت آذریت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولراز" هیچ سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت لیزینگ رازی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کحافظ" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کاشی و سرامیک حافظ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار می‌شود.

"پاکشو" در مجمع ۲۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه صنعتی پاکشو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: