تعداد بازدید : ۱۲۰۵
کد خبر : ۲۳۹۶۱۸
بوی بهبود و آخرین تقلای حقوقی‌ها؛
۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
با اقداماتی که برای تثبیت بازار در حال انجام است شاهد بهبود نسبی در وضعیت بازار هستیم اما به تعادل رسیدن بازار به زمان بیشتری نیاز دارد.

بهبود نسبی وضعیت بازار

به گزارش بورس نیوز، طی ماه‌های اخیر بورس وضعیت بغرنجی را برای سهامداران رقم زده و سهامداران روز‌های سختی را پشت سر گذاشتند و طبق اعلام انجمن توسعه سرمایه‌گذاری حرفه‌ای ۴۶ میلیون ایرانی ۴۰ درصد سرمایه خود در بورس را از دست دادند، اما با اقداماتی که برای تثبیت بازاردر حال انجام است شاهد بهبود نسبی در وضعیت بازار هستیم اما به تعادل رسیدن بازار به زمان بیشتری نیاز دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در روز‌های اخیر و پس از رسیدن اندیکاتور پیشرو Rsi در شاخص کل، بسیاری از سهام بویژه سهام ارزشمند و مورد توجه بازار به پوسته حمایتی مهم قیمتی برخورد کرده اند و در صورت مراقبت از بازار و انجام اقدامات سنجیده توسط متولیان بازار، صندوق توسعه و تثبیت بازار و همچنین سرمایه گذاران نهادی می‌توان به برگشت بازار در آینده امیدوار بود.

همانطور که کارشناسان بار‌ها عنوان کردند سهامداران باید واقف باشند یک از مولفه‌های حضور در بازار سرمایه داشتن صبر و تحمل است و نباید در تصمیم گیری‌ها تعجیل کرد.

هیجان و جو در این بازار جایگاهی ندارد و نباید بواسطه هیجان هر سهمی را به هر قیمتی فروخت بلکه باید منتظر ماند تا شرایط بهتر شود و در فرصت مناسب اقدام به فروش کرد.

بررسی بازار‌های جهانی حاکی است با توجه به وضعیت مناسب این بازار‌ها و ادامه دار بودن این روند در میان مدت و همچنین بواسطه گزارش‌های خوبی که شرکت‌ها ارائه می‌کنند، وضعیت بازار بهتر خواهد شد و سهامداران روز‌های خوبی در پیش خواهند داشت.


  • بیشتر بخوانید:

از عرضه حقوقی‌ها نترسید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "پارسیان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: