تعداد بازدید : ۹۲
کد خبر : ۲۳۹۶۶۶
عضو هیات عامل بانک مسکن خبر داد:
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶
سیستم بانکداری نوین بانک مسکن در قالب نسخه همراه بانک و اینترنت بانک با ۵ تغییر جدید به روزسانی شد.

خواندن ۲ دقیقه

پنج تغییر جدید همراه بانک مسکن+بورس نیوزبه گزارش بورس نیوز، ساسان شیردل، عضو هیات عامل و معاون مدیرعامل در امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن با اعلام این خبر گفت: بانک مسکن در تازه‌ترین اقدام نسخه همراه بانک و بانکداری اینترنتی خود را به روز کرد. این تغییرات با هدف افزایش ضریب امنیت کاربران و استفاده کنندگان از خدمات این بانک انجام شده است.

تغییرات نسخه همراه بانک

در تغییرات همراه بانک به روزرسانی شامل سیستم عامل اندروید و iOS و نسخه تحت وب شده است.
به گفته شیردل، در نسخه همراه بانک دو تغییر جدید انجام شده است که نخستین آن پیاده سازی بخش رمز نما در سامانه همراه بانک برای فعالسازی توکن‌های رمزنمای کارتی است و از این سرویس برای دریافت رمز پویای کارت در تراکنش‌های کارتی استفاده می‌شود.

وی به تغییر دوم اشاره کرد و افزود:، اما در تغییر دوم، استفاده از دستگاه موبایل، صرفا برای کاربر رجیستر شده در همراه بانک بوده و کاربر دیگر نمی‌تواند از این دستگاه برای خدمات همراه بانک خود استفاده کند.

وی با بیان اینکه کاربران با سیستم عامل اندروید می‌توانند این نسخه را در بخش بانکداری الکترونیک، سایت بانک مسکن دریافت کنند، تصریح کرد: کاربران با سیستم عامل iOS نیز می‌توانند نسخه همراه‌بانک را از طریق بازارچه‌های اینترنتی سیبچه و iapps نصب کنند و یا از نسخه تحت وب استفاده کنند.

تغییرات سامانه بانکداری اینترنتی

بانک مسکن در اطلاعیه خود به سه تغییر نیز در نسخه اینترنت بانک خود اشاره کرده است.
عضو هیات عامل بانک مسکن با استناد به اطلاعیه این بانک اظهار کرد: به منظور فراهم سازی امکان اختصاص رمز یکبار مصرف (رمزنما، پیامکی) به مشتری جهت استفاده به عنوان رمز ورود به سامانه اینترنت بانک و رمز حساب در درگاه‌های اینترنت بانک و همراه بانک، سه امکان جدید در دستگاه صدور رمز یکبار مصرف OTP سامانه اینترنت بانک مسکن فراهم شده است.

وی به این تغییرات اشاره کرد و ادامه داد:امکان تعیین رمز پویای حساب در هر درگاه به صورت پیامک و یا رمز نما وجود دارد و رمز پویا پیامکی به شماره موبایل مشتری ثبت شده در CIF ارسال می‌شود.

وی در ادامه گفت:ورود به سامانه اینترنت بانک علاوه بر شیوه دو عاملی بصورت رمز پویا، دستگاه OTP یا رمز نمای تهیه شده در همراه بانک نیز امکانپذیر است.

شیردل در عین حال گفت: در نسخه جدید امکان استفاده از رمزنمای تعریف شده در بخش «مدیریت توکن‌های حساب یا درگاه مشتری» تنها از طریق منوی رمز نما در همراه بانک مسکن و در بخش «حساب/درگاه» وجود دارد.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن تاکید کرد: امکان اختصاص رمزنمای تعریف شده از طریق بخش «مدیریت توکن‌های حساب/درگاه مشتری» به کارت‌های مشتری وجود ندارد. اما امکان اختصاص رمزنمای تعریف شده از طریق بخش «مدیریت توکن‌های حساب/درگاه مشتری» به تمامی حساب‌های مشتری وجود دارد و به ازای هر حساب نیازی نیست به تعریف توکن جداگانه نیست.

شیردل به یک نکته مهم دیگر نیز اشاره کرد و افزود: در صورت اختصاص رمز یکبارمصرف به حساب، سقف مبلغ تراکنش افزایش خواهد یافت. آن دسته از مشتریان که از خدمات رمز یکبارمصرف در اپلیکیشن رمزنما استفاده می‌کنند، کماکان قادر به استفاده از خدمات اپلیکیشن مذکور خواهند بود.


  • بیشتر بخوانید:

تسهیلات بدون سود در طرح «صفر و صفر»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "همراه" از خردادماه

شرکت ارتباطات سیار ایران زمان پرداخت سود به سهامدارانش را اعلام کرد.
به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۹ شرکت «به‌پرداخت‌ ملت» با حضور بیش از ۸۶ درصد از سهامداران و به ریاست داریوش روحی؛ معاون مالی و پشتیبانی هلدینگ «فناوران هوشمند بهسازان فردا» برگزار شد.
سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران

سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران "شدوص"

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دوده صنعتي پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: