تعداد بازدید : ۳۱۴
کد خبر : ۲۳۹۶۷۶
عملکرد هفتگی صندوق های سرمایه گذاری مختلط گزارش شد؛
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۷ اردیبهشت ماه امسال به ۲۲ هزار و ۷۷۲ میلیارد ریال رسیده است.

متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به کمتر از ۴۰ درصد رسید

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به کمتر از ۴۰ درصد رسید

ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۷ اردیبهشت ماه امسال به ۲۲ هزار و ۷۷۲ میلیارد ریال رسیده است. بیشترین ارزش مربوط به دو صندوق تجربه ایرانیان و توسعه ممتاز به ترتیب با ۵.۰۸۳ و ۳.۰۷۲ میلیارد ریال است.

متوسط بازدهی هفتگی صندوق‌های مختلط به ۰.۴ درصد بازدهی منفی رسیده است. از ۱۵ صندوق مورد بررسی، در هفته گذشته تنها ۲ صندوق بازدهی مثبت را محقق نموده اند. بهترین عملکدر هفتگی مربوط به دو صندوق قابل معامله سپهر اندیشه نوین و تجربه ایرانیان با ۱ و ۰.۳ درصد بازدهی مثبت است. بدترین عملکرد هفتگی نیز مربوط به دو صندوق گوهر نفیس تمدن و نواندیشان به ترتیب با ۱.۲ و ۱.۳ درصد بازدهی منفی است.

متوسط بازدهی یک ماهه صندوق‌های مختلط در یک ماهی که بازدهی تمامی صندوق‌ها منفی بود به منفی ۴ درصد رسید و متوسط بازدهی سه ماهه این صندوق نیز معادل ۰.۷ درصد منفی بوده است.

در دوره یک ساله منتهی به ۷ اردیبهشت ماه امسال، متوسط بازدهی صندوق‌های مختلط به ۳۸.۷ درصد رسیده است تا شاهد ادامه روند کاهشی بازدهی یک ساله این صندوق‌ها باشیم. بهترین عملکرد یک ساله را دو صندوق قابل معامله سپهر اندیشه نوین و توسعه ممتاز به ترتیب با ۷۰.۵ و ۵۳.۷ درصد بازدهی داشته اند. ضعیف‌ترین عملکرد یک ساله نیز مربوط به دو صندوق نواندیشان و ثروت آفرین پارسیان به ترتیب با ۱۴.۵ و ۱۵ درصد بازدهی است.

در هفته گذشته شاهد خروج ۱۲۷ میلیارد ریال منابع مالی از صندوق‌های مختلط بودیم. بیشترین خروج منابع مالی از دو صندوق تجربه ایرانیان و گوهر نفیس تمدن به ترتیب با ۶۱ و ۳۸ میلیارد ریال بوده است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "پارسیان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: