کد خبر : ۲۳۹۶۷۷
نگاهی به عملکرد صندوق سهامی یکم اکسیر فارابی؛
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
صندوق سرمایه گذاری سهامی یکم اکسیر فارابی در پایان روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه سال جاری و با احتساب خروج ۸۰ میلیارد ریال سرمایه از این صندوق و کسب بازدهی منفی ۲.۳ درصدی در هفته قبل، به ارزش ۶۷۴ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، صندوق سرمایه گذاری سهامی یکم اکسیر فارابی در پایان روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه سال جاری و با احتساب خروج ۸۰ میلیارد ریال سرمایه از این صندوق و کسب بازدهی منفی ۲.۳ درصدی در هفته قبل، به ارزش ۶۷۴ میلیارد تومان رسیده است.

در جدول زیر بازدهی‌های محقق شده این صندوق ارائه شده است. بازدهی هفتگی این صندوق به ۲.۳ درصد منفی رسیده که یکی از ضعیف‌ترین عملکرد‌ها در هفته قبل محسوب می‌گردد.

بازدهی یک ساله صندوق نیز به کمتر از ۵۰ درصد رسیده است. با این حال، بازدهی یک ساله بالاتر از متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مشابه که ۴۳ درصد است، می‌باشد.

بازدهی یک ساله صندوق به کمتر از ۵۰ درصد رسید

 

بازدهی یک ساله صندوق به کمتر از ۵۰ درصد رسید

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب سایت این صندوق شامل ۹۸.۱ درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها و ۱.۹ درصد نیز سایر دارایی‌ها است.

در جدول زیر صنایع اصلی تحت سرمایه گذاری این صندوق ارائه شده است. بیش از ۸۳ درصد از دارایی‌های صندوق در ۵ صنعت زیر سرمایه گذاری شده و همان گونه که در جدول نیز مشاهده می‌گردد، سهام شرکت‌های دو صنعت فرآورده‌های نفتی و بانک ها، بیشترین دارایی‌های صندوق را به خود اختصاص داده اند و هر گونه تغییر روند در این دو گروه، اثرات با اهمیتی در کسب بازدهی صندوق یکم اکسیر فارابی خواهد داشت.

بازدهی یک ساله صندوق به کمتر از ۵۰ درصد رسید

در جدول زیر سهام اصلی سرمایه گذاری شده توسط این صندوق ارائه شده است. لازم به ذکر است که اطلاعات جدول زیر از صورت وضعیت پرتفوی پایان ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ صندوق ارائه شده است و ممکن است در این مدت شاهد برخی تغییرات در ترکیب دارایی‌های صندوق بوده باشیم.

بازدهی یک ساله صندوق به کمتر از ۵۰ درصد رسید

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" وسبحان " به سوددهی افتاد

شرکت سرمایه گذاری سبحان زمان سوددهی به سهامداران را اعلام کرد.
سوددهی

سوددهی " واعتبار " از نخستین ماه زمستان

شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
در مجعم

در مجعم " غمهرا " ۴۱۲ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت گروه تولیدی مهرام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "لپیام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت گسترش صنایع پیام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۲برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: