تعداد بازدید : ۳۷۴
کد خبر : ۲۳۹۷۳۴
آیا صف فروش این روز‌ها رکورد سه ماهه قبلی را خواهد شکست
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
اعلام ۳۳ ریال سود خالص در سال مالی ۱۳۹۹ و قیمت‌های بیش از ۱۸.۰۰۰ ریال رخدادیست که تا حدود زیادی صف فروش در نماد خچرخش توجیه می‌نماید.

شرکت چرخشگر+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که بیش از ۷۰ روز از صف فروش سنگین نماد خچرخش می‌گذرد و سهامداران این شرکت هر روز با هزاران امید و آرزو تلاش می‌کنند تا جایگاهی بهتر در صف فروش داشته باشند، صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت نشان می‌دهد که با احتمال بالا تا ماه‌های آتی شاهد ادامه این صف فروش خواهیم بود.

اعلام ۳۳ ریال سود خالص در سال مالی ۱۳۹۹ و قیمت‌های بیش از ۱۸.۰۰۰ ریال رخدادیست که تا حدود زیادی صف فروش در نماد خچرخش توجیه می‌کند.

روند سالانه خچرخش+بورس نیوز

بدتر از آن اینکه متاسفانه سهامدار عمده و بیش از ۴۹ درصدی چرخشگر، شرکت ایران خودرو دیزل بوده که خود نیازمند یاری بسیاری از فعالان بازار سرمایه به منظور برچیده شدن صف فروش در نماد خودش است که این موضوع می‌تواند ادامه روند صف فروش نماد چرخشگر را در ماه‌های آتی تضمین کند.

شاید اصلی‌ترین دلیل سود ناچیز این شرکت در سال جاری و سال‌های گذشته عمدتا مربوط به حاشیه سود ناخالص پایین محصولات تولیدی این شرکت بوده که البته به نظر می‌رسد دلیل اصلی این موضوع همچون سایر شرکت‌های قطعه ساز زیر نظر خودروسازان، کاهش هزینه‌های سهامدار عمده و تحمیل زیان به سهامداران خرد است.

علی رغم افزایش ۱۶۵ درصدی و بیش از ۲.۳۵۱ میلیارد ریالی جمع کل درآمد‌های این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹، افزایش چشمگیر و ۱۷۰ درصدی بهای تمام شده و هزینه‌های فروش، عمومی و اداری و همینطور سایر هزینه‌های عملیاتی موجب شناسایی سود ناچیز خالص از این شرکت گردید.


  • بیشتر بخوانید:

"خچرخش" با وزارت دفاع قرارداد نبست

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "ددام" فقط ۲۵ درصد افزایش یافت

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "فجر" از ابتدای تیرماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان زمان پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.

"ثعتما" سرمایه را ۱۰۰ درصد افزایش داد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.

"غمینو" ۶۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت صنایع غذایی مینو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: