تعداد بازدید : ۱۶۲
کد خبر : ۲۳۹۸۳۵
مدیر امور نظارت بر طرح‌های بانک صنعت و معدن خبر داد؛
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
مدیر امور نظارت بر طرح‌های بانک صنعت و معدن گفت:در راستای تحقق شعار سال، امسال با تسهیلات بانک صنعت و معدن ۶۶ طرح صنعتی و معدنی که پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد دارند، به بهره برداری می‌رسند.

خواندن ۲ دقیقه

بانک صنعت و معدن+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بیتا کچیان، مدیر امور نظارت بر طرح‌های بانک صنعت و معدن اظهار کرد:سال گذشته یکی از دشوارترین و پرچالش‌ترین سال‌ها برای اقتصاد ایران بود به صورتی که تشدید تحریم‌های ظالمانه و شیوع بیماری کرونا مزید بر مشکلات موجود در روند اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری شد.

وی ادامه داد: افزایش تورم در سال‌های ۹۸ و ۹۹، برآورد سرمایه‌گذاری‌ها را کاملا دگرگون و مشکلات زیادی در تأمین آورده شرکت‌ها ایجاد کرد و به دلیل مشکلات ناشی از تحریم در تأمین و انتقال ارز، هزینه‌های پیش بینی نشده زیادی به پروژه‌ها تحمیل شد.

کچیان تصریح کرد: در مدیریت نظارت بر طرح‌ها تلاش بسیاری از طرف تمامی کارکنان جهت همکاری و همراهی با سرمایه گذاران در بخش صنعت و معدن کشور و یافتن راهکار‌های قانونی جهت عبور از این مشکلات و نیز تأمین مالی طرح‌ها علی الخصوص طرح‌هایی که دارای درصد پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد هستند، صورت پذیرفت.

وی گفت: طی بررسی صورت گرفته در خصوص طرح‌هایی که می‌بایست در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسیدند، مشخص شد؛ عمده دلیل عدم بهره‌برداری طرح‌ها عدم حضور تکنسین‌های خارجی به دلیل بیماری کرونا جهت راه اندازی و نیز افزایش هزینه‌های ناشی از تورم بوده است.

کچیان افزود: با این حال در سال ۹۹ تعداد ۵۸ طرح در حال اجرا، تحت نظارت در ستاد و شعب این بانک در صنایع مخلتف اعم از نیروگاهی (۴ طرح)، فولادی (۸ طرح)، پتروشیمی و شیمیایی (۱۰ طرح)، نساجی و سلولوزی (۷ طرح)، غذایی و آشامیدنی و دارویی (۷ طرح)، تولید آب شیرین و انتقال آن (۲ طرح)، صنایع فلزی، قطعه سازی و خودرو (۱۳ طرح) و کانی و غیرفلزی (۶ طرح) به بهره برداری رسید اند که در مجموع در حدود ۳ میلیارد دلار تسهیلات ارزی و ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی برای ساخت و تجهیز این پروژه‌ها پرداخت شده است.

مدیر امور نظارت بر طرح‌های بانک صنعت و معدن خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود در مجموع ۶۶ طرح تحت نظارت در بانک صنعت و معدن در صنایع مختلف در ۶ ماهه اول سال جاری به بهره برداری برسند و با عنایت به شعار امسال در جهت تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها از تمام ظرفیت‌های قانونی در جهت کمک به بهره برداری از این طرح‌ها استفاده می‌کنیم تا قدمی در زمینه ایجاد اشتغال برای حداقل ۶۸۰۰ نفر درکشور برداشته شود.


  • بیشتر بخوانید:

بازدهی کمتر از ۴۵ درصدی صندوق "مشترک کوثر"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تملت" دست به جیب می شود

شرکت تامین سرمایه بانک ملت از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "دکیمی" تعیین شد

مجمع عمومی عادی شرکت صنعتی کیمیدارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ برگزار خواهد شد.

"غپینو" آماده مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت صنعتی پارس مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ برگزار می‌شود.
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: