تعداد بازدید : ۱۰۹۲
کد خبر : ۲۳۹۸۸۴
سود‌هایی که بیشتر افت قیمت سهام را توجیه می‌کند؛
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
ثبات روند سودآوری سال‌های گذشته این شرکت نتوانست شرایط ویژه‌ای را برای سرمایه‌گذاران به وجود بیاورد.

داده پردازی ایران+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که در روز‌های اخیر شاهد عدم معامله و کشف قیمت در نماد مداران منتسب به شرکت داده‌پردازی ایران هستیم، صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹، حاکی از تحقق سود نه‌چندان جذاب ۹۰۱ ریالی به ازای هر سهم هست که تا حدود زیادی خیال سهامدارانش را از ادامه صف فروش این شرکت در روز‌های آتی راحت می‌کند.

عملکرد سالانه مداران+بورس نیوز

همان‌گونه که از شرکت داده‌پردازی انتظار می‌رفت، حتی ثبات روند سودآوری سال‌های گذشته این شرکت نتوانست شرایط ویژه‌ای را برای سرمایه‌گذاران به وجود بیاورد و در سالی که بسیاری از شرکت‌های بورسی با استفاده از تورم به وجود آمده، سود‌های مناسبی را روانه بازار کردند، این شرکت با تحقق تنها ۹۰۱ ریال به ازای هر سهم تا حدودی سهامدارانش را به اتخاذ تصمیمی جدی در سال جاری مجبور کرد.

فعالیت‌ها و درآمد‌های اصلی شرکت مربوط به عواید حاصل از فروش کالا (عمدتاً فروش تجهیزات ماشین‌های بزرگ، ملزومات اطلاع‌رسانی و نرم‌افزارها) و درآمد‌های حاصل از ارائه خدمات داده‌پردازی به بانک‌های مختلف و شرکت‌های درخواست‌کننده خدمات کامپیوتری (نظیر اجاره ماشین‌های بزرگ، سرویس و تعمیرات ماشین‌های بزرگ و پشتیبانی نرم‌افزار‌های کاربردی و بنیادی) است.

بی‌شک بخش عمده‌ای از حاشیه سود ناخالص این شرکت مربوط به خدمات داده‌پردازی در سال ۱۳۹۹ هست که بیش از ۶۲ درصد از کل سود ناخالص ۱.۳۵۴ میلیارد ریالی این شرکت را تشکیل داده است.

شرکت داده‌پردازی ایران در سال ۱۳۹۹ با تحقق درآمدی ۳.۱۹۱ میلیارد ریالی موفق به شناسایی سود خالصی ۵۸۵ میلیارد ریالی گردید که در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۸، رشدی تنها ۲۹ درصدی را نشان می‌دهد.


  • بیشتر بخوانید:

"مداران" در مناقصه بانکی برنده شد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "ددام" فقط ۲۵ درصد افزایش یافت

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "فجر" از ابتدای تیرماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان زمان پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.

"ثعتما" سرمایه را ۱۰۰ درصد افزایش داد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.

"غمینو" ۶۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت صنایع غذایی مینو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: