تعداد بازدید : ۹۶۳
کد خبر : ۲۳۹۹۳۴
توسط گروه صنعتی ایران خودرو محقق شد؛
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
معاون مالی گروه صنعتی ایران خودرو گفت: ایران خودرو با دریافت مجوز‌های لازم از بانک مرکزی، اقدام به انتشار اوراق گام کرده تا از این طریق ضمن تنوع بخشی به روش‌های تامین سرمایه در گردش برای تولید، زمینه تامین مالی شرکت‌های قطعه ساز و سازندگان را فراهم کند.

خواندن ۲ دقیقه

صنعت خودروی کشور+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، جمال جلیل‌پور، معاون مالی گروه صنعتی ایران خودرو، اوراق گام را ابزاری بازارمحور با قابلیت نقل و انتقال در بازار‌های پول و سرمایه دانست و اظهار کرد: این روش سازوکاری فراگیر برای تامین مالی واحد‌های تولیدی کوچک و بزرگ است.

وی افزود: با استفاده از اوراق گام، تولیدکنندگان براساس فاکتور‌های خرید مواد اولیه، درخواست خود مبنی بر صدور گواهی اعتبار در سر رسید معین را به بانک عامل ارایه و آن را به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل خواهند داد.

جلیل‌پور ادامه داد: دارنده این گواهینامه می‌تواند تا زمان سررسید، آن را نزد خود نگهداری کرده و یا به فروشنده دیگری منتقل کند. امکان تنزیل گواهی نامه در بازار سرمایه نیز پس از گذشت یک ششم از عمر اوراق، وجود دارد.

 معاون مالی گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که این طرح با همکاری بانک صادرات، تجارت و پارسیان به اجرا گذاشته شده، خاطرنشان کرد: با دریافت مجوز‌های لازم در سال گذشته، در فاز نخست، هزار میلیارد تومان از این اوراق برای تامین بخشی از منابع خطوط تولیدی ایران خودرو و به نقع تامین کنندگان قطعات صادر شده است.

معاون مالی گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که تاکنون دو هزار ۱۷۰ میلیارد تومان اوراق گام منتشر شده، گفت: در راستای حمایت بیشتر از تولید زنجیره تامین و رفع موانع، در سال جاری شش هزار میلیارد تومان اوراق منتشر و در اختیار واحد‌های تولیدی قرار خواهد گرفت.


  • بیشتر بخوانید:

دستیابی ایران‌خودرو به دانش طراحی پلتفرم ECU

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "همراه" از خردادماه

شرکت ارتباطات سیار ایران زمان پرداخت سود به سهامدارانش را اعلام کرد.
به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۹ شرکت «به‌پرداخت‌ ملت» با حضور بیش از ۸۶ درصد از سهامداران و به ریاست داریوش روحی؛ معاون مالی و پشتیبانی هلدینگ «فناوران هوشمند بهسازان فردا» برگزار شد.
سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران

سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران "شدوص"

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دوده صنعتي پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: