تعداد بازدید : ۶۴۵
کد خبر : ۲۳۹۹۷۵
افزایش نرخ‌های فروش و تعدیل مثبت ۶۹ درصدی سود خالص؛
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
داروسازی ابوریحان، با تکیه‌بر افزایش مقادیر و همچنین نرخ‌های فروش محصولات خود، موفق به ثبت افزایش چشمگیر سودآوری و بیش از ۶۹ درصدی خود گردیده است.

داروسازی ابوریحان+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که ادامه‌دار شدن صف‌های سنگین فروش در شرکت‌های کوچک و بعضاً شرکت‌های بزرگ به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های فعالان و سهامداران در روز‌ها و ماه‌های اخیر مبدل گردیده، صف فروش در نماد دابور نیز منجر به عصبانیت و سراسیمگی سهامدارانش شده به‌گونه‌ای که در روز معاملاتی گذشته حتی ۱ سهم از این شرکت در ۵/۳ ساعت معاملاتی نیز معامله نشد.

بر اساس گزارش حسابرسی نشده سال مالی ۱۳۹۹ داروسازی ابوریحان، با تکیه‌بر افزایش مقادیر و همچنین نرخ‌های فروش محصولات خود، موفق به ثبت افزایش چشمگیر سودآوری و بیش از ۶۹ درصدی خود گردیده است.

عملکرد سالانه دابور+بورس نیوز

بر اساس این گزارش افزایش در حدود ۲۴۲.۰۰۰ هزار عددی انواع محصولات و نیز ۲.۳۱۸ میلیارد ریالی مبالغ فروش در مقایسه با سال گذشته از اصلی‌ترین دلایل تعدیل مثبت بااهمیت سودآوری این شرکت در این مدت است.

از نکات قابل‌توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده سال ۱۳۹۹ این شرکت در مقایسه با عملکرد سال قبل، افزایش چشمگیر و در حدود ۳۲۱ میلیون عددی فروش انواع قرص و کپسول هست که این موضوع منجر به افزایش حاشیه سود ناخالص و عملیاتی این شرکت نیز بوده است.

حاشیه سود ناخالص بالای گروه قرص و کپسول داخلی که منجر به شناسایی سود ناخالص ۱.۷۰۰ میلیارد ریالی در این گروه گردیده در کنار تثبیت مقادیر فروش گروه آمپول و شیاف داخلی با سوده‌ای ناخالص ۵۹۴ و ۶۲۹ میلیارد ریالی از اصلی‌ترین دلایل رشد سودآوری این شرکت در سال ۱۳۹۹ است


  • بیشتر بخوانید:

سیر نزولی فروش محصولات "دابور"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "همراه" از خردادماه

شرکت ارتباطات سیار ایران زمان پرداخت سود به سهامدارانش را اعلام کرد.
به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۹ شرکت «به‌پرداخت‌ ملت» با حضور بیش از ۸۶ درصد از سهامداران و به ریاست داریوش روحی؛ معاون مالی و پشتیبانی هلدینگ «فناوران هوشمند بهسازان فردا» برگزار شد.
سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران

سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران "شدوص"

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دوده صنعتي پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: