کد خبر : ۲۳۹۹۷۵
افزایش نرخ‌های فروش و تعدیل مثبت ۶۹ درصدی سود خالص؛
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
داروسازی ابوریحان، با تکیه‌بر افزایش مقادیر و همچنین نرخ‌های فروش محصولات خود، موفق به ثبت افزایش چشمگیر سودآوری و بیش از ۶۹ درصدی خود گردیده است.

داروسازی ابوریحان+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که ادامه‌دار شدن صف‌های سنگین فروش در شرکت‌های کوچک و بعضاً شرکت‌های بزرگ به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های فعالان و سهامداران در روز‌ها و ماه‌های اخیر مبدل گردیده، صف فروش در نماد دابور نیز منجر به عصبانیت و سراسیمگی سهامدارانش شده به‌گونه‌ای که در روز معاملاتی گذشته حتی ۱ سهم از این شرکت در ۵/۳ ساعت معاملاتی نیز معامله نشد.

بر اساس گزارش حسابرسی نشده سال مالی ۱۳۹۹ داروسازی ابوریحان، با تکیه‌بر افزایش مقادیر و همچنین نرخ‌های فروش محصولات خود، موفق به ثبت افزایش چشمگیر سودآوری و بیش از ۶۹ درصدی خود گردیده است.

عملکرد سالانه دابور+بورس نیوز

بر اساس این گزارش افزایش در حدود ۲۴۲.۰۰۰ هزار عددی انواع محصولات و نیز ۲.۳۱۸ میلیارد ریالی مبالغ فروش در مقایسه با سال گذشته از اصلی‌ترین دلایل تعدیل مثبت بااهمیت سودآوری این شرکت در این مدت است.

از نکات قابل‌توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده سال ۱۳۹۹ این شرکت در مقایسه با عملکرد سال قبل، افزایش چشمگیر و در حدود ۳۲۱ میلیون عددی فروش انواع قرص و کپسول هست که این موضوع منجر به افزایش حاشیه سود ناخالص و عملیاتی این شرکت نیز بوده است.

حاشیه سود ناخالص بالای گروه قرص و کپسول داخلی که منجر به شناسایی سود ناخالص ۱.۷۰۰ میلیارد ریالی در این گروه گردیده در کنار تثبیت مقادیر فروش گروه آمپول و شیاف داخلی با سوده‌ای ناخالص ۵۹۴ و ۶۲۹ میلیارد ریالی از اصلی‌ترین دلایل رشد سودآوری این شرکت در سال ۱۳۹۹ است


  • بیشتر بخوانید:

سیر نزولی فروش محصولات "دابور"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران

سود ۳۰۰ تومانی در جیب سهامداران " سپید "

مجمع عمومی شرکت سپید ماکیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود " رانفور " از اول مهرماه

شرکت خدمات انفورماتیک اززمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران " رکیش " به مجمع دعوت شدند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۲برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع " سخواف " سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت سیمان مجد خواف در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: