کد خبر : ۲۴۰۴۰۴
در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید شد:
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: اعلام‌شده که تولیدکنندگان محصولات فولادی ابتدا باید تعهدات خود را در بورس کالا ایفا شود و بعدازآن، مازاد تولید روانه بازارهای صادراتی شود.

دغدغه ای که آزادسازی صادرات فولاد ایجاد کرد...

به گزارش بورس نیوز، با تائید وزارت صمت، صادرات محصولات فولادی(مقاطع طویل) واحدهای مجاز از ۲۵ اردیبهشت‌ماه به مدت ۳ ماه آزاد شد.

نادر سلیمانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر آزادسازی صادرات فولاد بیان کرد: قطعاً ، رفع موانع و محدودیت‌های صادراتی به نفع صادرکنندگان خواهد بود. در سال ۹۹ فرصت‌های طلایی برای صادرات فولاد را از دست دادیم اما؛ برنامه بر این است که امسال با کاهش موانع به توسعه صادرات فولاد کمک شود.

وی افزود: فعلاً اعلام‌شده که تولیدکنندگان محصولات فولادی ابتدا باید تعهدات خود را در بورس کالا ایفا شود و بعدازآن، مازاد تولید روانه بازارهای صادراتی شود. ولی با توجه به اینکه قیمت‌های پایه در بورس کالا، قیمت‌های تعیین‌شده‌ای است و اگر نظارتی بر ارزان‌فروشی نرخ‌های آزاد در بازار نشود یا اگر برخی افراد فولاد را از بورس‌کالا خریداری کرده و در بازار آزاد بفروشند، صادرات را به حاشیه می‌برند؛ بنابراین باید دستگاه‌های نظارتی کاملا بر خریداران بورس‌کالا و زنجیره تولید آنها دقت کنند تا هیچ محصولی به نام تولید سر از بازار آزاد در نیارد.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در رابطه با نگرانی‌هایی که در مورد افزایش مالیات درنتیجه آزادسازی صادرات فولاد مطرح‌شده، گفت: مالیات بحثی مستقل از صادرات است و تولیدکنندگان پذیرفته‌اند که مالیات بپردازند. صادرات به‌عنوان یک اصل ضروری برای ارزآوری کشور لازم است، ولی با روش‌های فعلی به نظر می‌رسد تولیدکننده داخلی از آزادسازی صادرات فولاد منفعت چندانی نخواهد برد. البته این موضوع در وزارت صمت طرح‌شده و تلاش می‌شود به نحوی برنامه‌ریزی شود که تولیدکننده واقعی از آزادسازی صادرات فولاد، منتفع گردد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
صدای مجمع

صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت صنعت غذایی کورش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ برگزار خواهد شد.

"انرژی" آماده برگزازی مجمع شد

مجمع عمومی شرکت بورس انرژی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت تولید محور خودرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
فوری/ ورود رئیسی به تالار بورس سعادت آباد
آیت‌الله رئیسی، کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز سهامداران بازار سرمایه را سورپرایز کرد و به تالار بورس سعادت آباد رفت.