کد خبر : ۲۴۰۷۲۹
پاسخگویی به سهامداران این لیزینگ بر عهده کیست؛
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
ثبت زیان انباشته‌ای ۱.۹۹۰ میلیارد ریالی از شرکتی که کل درآمد‌های سال ۱۳۹۹ آن به ۱۷۰ میلیارد ریال نیز نمی‌رسد اتفاقیست که احتمالا تا سالیان سال قابل جبران نباشد.

لیزینگ ایران+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که یکی از اولین سهامی که دستخوش سفته بازی و رشد بیش از چند هزار درصدی قیمت در سال ۱۳۹۸، سهام شرکت لیزینگ ایران بود، تجمع سفته‌بازان معلوم‌الهویه، سرمایه‌گذاران ناآگاه و خواب‌آلودگی مدیران سازمان بورس منجر به بروز پدیده‌ای نگران‌کننده و متاثرکننده در این شرکت شد.

عملکرد سالانه ولیز+بورس نیوز

شرکتی که پس از رشدی چند هزار درصدی، افتی چشمگیر و صف فروشی سنگین در ماه‌های اخیر بسیاری از سهامداران خود را نقره داغ کرد، اکنون با اعلام زیان خالصی ۶۶۳ میلیارد ریالی و ثبت زیان انباشته ۱.۹۹۰ میلیارد ریالی خیال سهامداران را از افت قیمتی بسیار چشمگیر‌تر راحت کرد.

ثبت زیان انباشته‌ای ۱.۹۹۰ میلیارد ریالی از شرکتی که کل درآمد‌های سال ۱۳۹۹ آن به ۱۷۰ میلیارد ریال نیز نمی‌رسد اتفاقی است که احتمالا تا سالیان سال قابل جبران نباشد.

از نکات قابل توجه صورت‌های مالی این شرکت فعال در بازار اول بورس این بوده که ثبت درآمدی در حدود ۱۶۷ میلیارد ریالی گویای عدم انجام فعالیت عملیاتی سال مالی ۱۳۹۹ هست.

اینکه چگونه در مقطعی شاهد ثبت یک سبد اختصاصی فرد حقیقی در لیست سهامداران عمده این شرکت بودیم و اینکه چگونه سازمان بورس در ارائه راهکاری برای کاهش قیمت و روان سازی چنین سهامی تا این حد عاجز و ناتوان است از نکات متمایز کننده بازار سرمایه کشور است.


بورس‌نیوز، رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران "ولیز"، آمادگی درج پاسخ شرکت لیزینگ ایران را دارد.


  • بیشتر بخوانید:

سنگ‌‌های پیش‌پای "ولیز"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
صدای مجمع

صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت صنعت غذایی کورش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ برگزار خواهد شد.

"انرژی" آماده برگزازی مجمع شد

مجمع عمومی شرکت بورس انرژی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت تولید محور خودرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
فوری/ ورود رئیسی به تالار بورس سعادت آباد
آیت‌الله رئیسی، کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز سهامداران بازار سرمایه را سورپرایز کرد و به تالار بورس سعادت آباد رفت.