کد خبر : ۲۴۱۰۳۸
هزار وعده خوبان یکی وفا نکند؛
۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
در حالی که بار‌ها مسئولان سازمان بورس وعده پرداخت ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت دادند که با آغاز خردادماه نیز خبری از پرداخت نیست.

سود سهام عدالت در پیچ و تاپ وعده‌ها

به گزارش بورس نیوز، ظاهرا پرداخت سود سهام عدالت به چالش عجیبی تبدیل شده و سهامداران پس از اینکه ارزش سهام آن‌ها بسیار کاهش یافته است اکنون برای دریافت مبلغ ناچیز سود سهام خود هم باید التماس کنند.

مسئولان سازمان بورس وعده‌های چندباره‌ای برای پرداخت سود سهام عدالت دادند، اما هیچکدام محقق نشده است.

مدیران بورس که با توجه به نوع عملکرد در صدور قوانین و انتصابات نشان دادند در مدیریت ناتوان هستند بار دیگر با عدم واریز سود سهام عدالت بر این ناتوانی صحه گذاشتند و وعده‌های مکرر خود دراین‌باره را نقص کردند.

روز‌های پایانی اسفند ۹۹ بود که بخشی از سود سهام عدالت به‌حساب سهامداران واریز شد و مقرر شد بخش دوم در مدت کوتاهی پرداخت شود اقدامی که در همان زمان با توجه به مبلغ ناچیز آن موجب انتقادات زیادی شد.

در ابتدا دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس وعده داده بود مرحله دوم سود سهام عدالت تا قبل از آغاز ماه رمضان واریز شود، اما این وعده عملی نشد حتی با آغاز ماه رمضان نیز خبری از پرداخت سود سهامداران نشد.

حتی فهیمی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت نیز در اوایل اردیبهشت‌ماه اظهار کرده بود؛ درصدد هستیم تا مابقی سود سهام عدالت را از شرکت‌ها دریافت و به‌حساب افراد واریز کنیم.

وی نیز همانند رئیس سازمان بورس وعده پرداخت در ماه رمضان را به سهامداران داد و گفت: به شرکت‌ها اعلام کردیم تا سود باقیمانده را به‌زودی و در ایام ماه رمضان به‌حساب مشمولان سهام عدالت واریز شود حتی تهدید کرد اسامی شرکت‌هایی که اقدام به واریز سود نکنند را افشا می‌کند و برای آن‌ها جریمه در نظر گرفته می‌شود.

طبق معمول نه اسامی شرکت‌های متخلف اعلام شد و نه پولی به‌حساب سهامداران واریز شد تا کماکان سهامداران چشم‌انتظار بمانند.

تمام این وعده‌ها در حالی از سوی مسئولان مربوطه بیان‌شده که یک هفته از پایان ماه رمضان نیز گذشته، اما خبری از واریز سود نیست و نکته مهم‌تر عدم پاسخگویی مسئولان مربوطه دراین‌باره است.


بیشتر بخوانید:

ارزش سهام عدالت قابل فروش ۶ میلیون تومان شد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: