کد خبر : ۲۴۱۲۶۱
۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرد که از طریق یک فرآیند مناقصه باز به دنبال یک شریک برای تحقیق عملی در زمینه راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در یک محیط آزمایشی است.

خواندن ۲ دقیقه

بانک مرکزی کره جنوبی +بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرد که از طریق یک فرآیند مناقصه باز به دنبال یک شریک برای تحقیق عملی در زمینه راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در یک محیط آزمایشی است؛ موضوعی که کارشناسان از آن به عنوان اولین گام اکتشافی در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا یاد می‌کنند.

تلاش‌های بانک مرکزی کره جنوبی در حالی است که گسترش بیت کوین و سایر ارز‌های رمزپایه این امکان را فراهم کرده است که نیاز مردم سراسر جهان به اسکناس به شدت کاهش یابد.

بانک‌های مرکزی از چین تا انگلیس و سوئد به دنبال توسعه ارز‌های دیجیتال برای مدرن سازی سیستم‌های مالی خود، جلوگیری از تهدید ارز‌های رمزپایه و تسریع در پرداخت‌های داخلی و بین المللی هستند.

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد یک سوم بانک‌های مرکزی جهان تا سه سال آینده قصد دارند ارز‌های دیجیتال خود را راه اندازی کنند.

یک مقام بانک مرکزی کره جنوبی در یک کنفرانس خبری گفت: با راه اندازی ارز‌های دیجیتال، سهم معاملات نقدی به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. اقداماتی که اکنون انجام می‌دهیم آماده سازی برای تغییرات در سیستم تسویه حساب است که به سرعت در حال تغییر است.

بانک مرکزی کره جنوبی اعام کرد این پلت فرم شامل شبیه سازی بانک‌های تجاری و خرده فروشی‌ها خواهد بود و آزمایش‌ها شامل پرداخت از طریق تلفن‌های همراه، انتقال وجوه و سپرده گذاری است.

نسخه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی کره جنوبی از آگوست تا دسامبر سال جاری اجرا می‌شود و ممکن است سال آینده به مرحله دوم برسد.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد

مجمع عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" پاسا " دست به جیب شد

شرکت ایران یاسا تایر و رابر از زمان پرداخت سود خبر داد.
پرداخت سود

پرداخت سود " قیستو " از آخرین ماه پاییز

شرکت قند بیستون از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " ثالوند " با محور سرمایه به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران " دهدشت " به مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی دهدشت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: