کد خبر : ۲۴۱۴۲۰
یک اقتصاددان در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
شاید اگر برای تزریق نقدینگی به بازار سرمایه، مهلت زمانی بیشتری از سوی کاندیداها اعلام می‌شد، قابل‌قبول بود؛ ولی چطور می‌توان بدون ارائه برنامه‌ای و در این مدت‌زمان کوتاه، این حجم پول را به بازار سرمایه بازگرداند؟

وعده های بدون برنامه کاندیداها، ممنوع!

به گزارش بورس نیوز، تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری آغازشده و نکته جالب‌توجه این است که تبلیغات این دوره با بحث‌های جذاب بازار سرمایه‌ای آغازشده است. یکی از کاندیداها وعده داده که ۳ روزه پول خارج‌شده از بازار سرمایه را به این بازار بازمی‌گرداند و دیگری صراحتاً مخالفت خود با قیمت‌گذاری دستوری را اعلام کرده است. قطعاً در روزهای آینده، وعده‌های بورسی بیشتری هم خواهیم شنید؛ ولی باید دید آیا این وعده‌ها، قابلیت اجرایی شدن هم دارند یا نه.

آلبرت بغزیان اقتصاددان در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: هیچ‌یک از وعده‌های اقتصادی کاندیداها، ضمانت اجرایی نداشته و قابل‌پیگیری هم نیست! کما اینکه در دوره‌های قبل هم کاندیداها وعده‌هایی در رابطه با اقتصاد و نرخ ارز و... دادند و بعد از روی کار آمدن دولت، این وعده‌ها اجرایی نشد و مردم هم‌توان پیگیری وعده‌هایی که هرگز رنگ اجرا به خود ندید، نداشتند. برخی وعده‌هایی هم که کاندیداها در نخستین برنامه‌های تبلیغاتی خود دادند، قابل‌اجرا نخواهد بود. بازگشت ۳ روزه پول‌های خارج‌شده از بازار سرمایه، احتمالاً هرگز اجرایی نخواهد شد. شاید اگر برای تزریق نقدینگی به بازار سرمایه، مهلت زمانی بیشتری اعلام می‌شد، قابل‌قبول بود؛ ولی چطور می‌توان بدون ارائه برنامه‌ای و در این مدت‌زمان کوتاه، این حجم پول را به بازار سرمایه بازگرداند؟

وی افزود: حتی در انتخابات آمریکا هم‌چنین وعده‌هایی به مردم داده نمی‌شود. بهتر است کاندیداها به‌جای وعده، وزیر اقتصاد خود را به مردم معرفی کنند و برای این وعده‌ها، برنامه و زمان لازم جهت اجرا ارائه کنند تا مردم امکان بررسی قابلیت اجرا یا عدم اجرای این وعده‌ها را داشته باشند. ضمن اینکه باید مجلس در ماه‌های آینده، پیگیر وعده‌های ارائه‌شده توسط کاندیداها باشد. متأسفانه به سبب ضرر و زیانی که به سهامداران بورس تحمیل‌شده، فعلاً کاندیداها برای جلب نظر مردم، وعده‌های بورسی می‌دهند.

بغزیان در خاتمه تصریح کرد: بیش ازآنچه باید به وعده‌ها و ادعاها توجه کرد، باید روش تحقق این وعده‌ها موردبررسی قرار بگیرد. برای مثال مخالفت با قیمت‌گذاری دستوری یا تأکید بر استقلال بانک مرکزی و...، ادعاهایی است که بدون ارائه برنامه، ارزشی ندارد.


  • بیشتر بخوانید:

قاضی زاده هاشمی:مشکل بورس ۳ روزه حل می‌شود

مجید
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
بورس نیوز سلام حالا که بازار به یمن وجود کاندیداهای جدید داره رشد میکنه چرا ساز ناکوک میزنی؟
اقدس
India
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
هیچ‌یک از وعده‌های اقتصادی کاندیداها، ضمانت اجرایی نداشته و قابل‌پیگیری هم نیست
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
بیشتر هدفشون کشیدن مردم پای صندوق رای هست.با وعده های یارانه و کوپن و پول و .....
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فنورد" در ۴ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "کپرور" در ماه آینده

مجمع عمومی شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ برگزار می‌شود.
سهامداران آگاه باشند که مجمع

سهامداران آگاه باشند که مجمع "بوعلی" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ برگزار می‌شود.

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
به سهامداران

به سهامداران "شپترو" در مجمع سود نرسید

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: