۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
بانک تجارت به عنوان اولین بانک در کشور به متقاضیان دارنده سهام عدالت با توثیق این سهام و به صورت غیرحضوری از طریق اپلیکیشن زمرد تسهیلات پرداخت می‌کند.

خواندن ۲ دقیقه

زمرد تجارت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، یکی از دغدغه‌های مشتریان بانک‌ها تامین ضامن برای دریافت تسهیلات است و از سوی دیگر با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هموطنان بعضا نگران حضور فیزیکی در شعب بانک را هستند. بانک تجارت پیشگام‌تر از سایر بانک‌های کشور در اولین روز‌های سال ۱۴۰۰ برای حل این دو مساله از طریق زیست بوم زمرد تجارت راهکار آسانی را ارائه کرده است، به این ترتیب که متقاضیان دریافت تسهیلات می‌توانند با دریافت، نصب و ثبت نام در سوپراپلیکیشن زمرد و ورود به بخش پیشخوان و انتخاب گزینه توثیق سهام عدالت، نسبت به انجام مراحل دریافت تسهیلات مرابحه اقدام کنند.

روش کار به این صورت است که متقاضی دریافت تسهیلات درخواست خود را در اپلیکیشن زمرد بانک تجارت ثبت می‌کند و بلافاصله بانک نسبت به استعلام تعداد سهام عدالت و توثیق آن برای پرداخت تسهیلات اقدام کرده و پس از گذراندن سایر استعلام‌ها، مبلغ تسهیلات، سود تسهیلات، مبلغ اقساط و ... را تعیین و به مشتری اعلام و وجه تسهیلات را به شماره حساب متقاضی تسهیلات واریز می‌کند.

زیست بوم زمرد بانک تجارت، با هدف شخصی‌سازی خدمات مالی و بانکی آن هم به صورت غیرحضوری در تلاش است دریچه‌ای نو را به روی عموم مردم باز کند. در اکوسیستم زمرد مشتری حق انتخاب بیشتری برای دسترسی به محصولات و خدمات بانک دارد و آنلاین بودن صددرصدی آن، ویژگی بارز این زیست بوم است؛ چرا که افراد بدون حضور در شعبه می‌توانند ضمن معرفی خود به عنوان یک مشتری جدید، خدماتی همچون افتتاح حساب و دریافت کارت از سایر خدمات غیر حضوری این زیست بوم بهره‌مند کنند.

خدمات فعلی این زیست بوم شامل افتتاح حساب، صدور کارت و اخذ تسهیلات بوده و فاز مهم عملیاتی این زیست بوم مربوط به مراحل شناسایی و احراز هویت مشتری، تخصیص امضای دیجیتال برای امضای اسناد بانکی به‌صورت دیجیتال، افتتاح حساب، فعال‌سازی خدمات نوین و همراه بانک، ثبت درخواست و تحویل کارت مشتری به نشانی مشتری، توثیق سهام عدالت و سایر دارایی‌ها با قابلیت توکنایز بر بستر بلاک چین به صورت کاملا غیرحضوری است.

فرآیند تشخیص چهره در این اپلیکیشن با دقتی بیش از ۹۵ درصد و به‌صورت کاملا دیجیتال انجام می‌شود که بسیار دقیق‌تر از احراز هویت توسط نیروی انسانی است. در این فرایند، ضمن بررسی زنده بودن تصویر مشتری، هویت مشتری نیز از طریق تلفن همراه هوشمند وی احراز می‌شود.

مشتریان برای دریافت توضیحات بیشتر درباره نحوه دریافت تسهیلات بدون ضامن از طریق اپلیکیشن زمرد، می‌توانند با مرکز ارتباط مشتریان بانک تجارت به شماره ۱۵۵۴ تماس بگیرند.


  • بیشتر بخوانید:

۲۰ درصد رشد «سود سپرده بلند‌مدت دوساله» "وتجارت"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: