تعداد بازدید : ۳۸۱
کد خبر : ۲۴۱۵۳۶
۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
چند صباحی می‌شود که شرکت‌های خودروسازی چینی با اتکا به اعتبار برخی برند‌های ورشکت شده اروپایی و استفاده از اسم و رسم آن‌ها سعی می‌کنند تا کیفیت اروپایی را با صنعت چینی ترکیب کنند و با این روش پله‌های ترقی را با سرعت بیشتری بپیمایند.

خواندن ۲ دقیقه

جولان چینی ۲ ستاره در قامت ایتالیایی با کیفیت!


به گزارش بورس نیوز، چند صباحی می‌شود که شرکت‌های خودروسازی چینی با اتکا به اعتبار برخی برند‌های ورشکت شده اروپایی و استفاده از اسم و رسم آن‌ها سعی می‌کنند تا کیفیت اروپایی را با صنعت چینی ترکیب کنند و با این روش پله‌های ترقی را با سرعت بیشتری بپیمایند.

در سال‌های گذشته خرید شرکت‌های نامدار اروپایی که به دلایل مالی در شرف تعطیلی قرار داشتند از سوی خودروسازان چینی، بهترین گزینه بوده است تا بتوانند با اعتباری که از پیش به دست آمده پله‌های نردبان پیشرفت در صنعت خودرو را دو تا یکی بالا بروند.

در این میان نمونه‌هایی مانند ام جی وجود داشته که تجربه موفقیت آمیزی برای خودروسازی نوپای چین بوده است و همین موفقیت شرکت‌های نوپا را برای قدم گذاردن در این مسیر مصمم‌تر کرده است.

از این نکته نیز نباید غافل شد که خودروسازان چینی همیشه از این حربه استفاده نمی‌کنند و بسیاری از آن‌ها با تشکیل جوینت ونچر با شرکت‌های نامدار اروپایی و آمریکایی به تولید خودرو مشغول هستند و اتفاقا توانسته اند تا سهم بازار مناسبی نیز نسبت به زمان فعالیت خود در بازار خودرو کسب کنند.

اما خودروسازانی که با استفاده از این حربه معمولا وارد ایران می‌شوند از جمله خودروسازان دست چندمی هستند که حتی در خود چین نیز نتوانسته اند موفقیت چشمگیری کسب کنند و تلاش می‌کنند تا دوره آزمایشی تولید خودرو و کسب تجربه را در بازار‌هایی نظیر ایران به دست آورند چراکه شرکت‌هایی نظیر بی وای دی و ام جی که اتفاقا از جمله موفق‌ترین خودروسازان چینی هستند به واسطه شرایط سیاسی و اقتصادی کشور قادر به ادامه حیات طولانی در کشور ما نیستند.

در این شرایط خودروسازانی نظیر SWM با هدف کسب تجربه با استفاده از روشی که در سطور بالا به آن اشاره شد مشغول فعالیت در ایران هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"خپویش" سهامداران را به مجمع دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت سازه پویش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
حقیقی های

حقیقی های "قنیشا" سود گرفتند

شرکت قند نیشابور برنامه زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.

"ومهان" در مجمع ۱۰۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "ساراب" در دوم تیرماه

مجمع عمومی شرکت سیمان داراب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: