کد خبر : ۲۴۱۵۴۶
عضو کمیسیون عمران مجلس:
۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب لایحه مالیات بر عایدی سرمایه و اجرای آن از سوی دولت، منافع بازار‌های اقتصادی به فعالان واقعی خواهد رسید.

خواندن ۲ دقیقه

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، غلام رضا شریعتی اندراتی، عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: لایحه مالیات بر عایدی سرمایه ضد نگاه سرمایه‌ای در بازار‌های اقتصادی است. این مالیات در واقع نوعی مالیات بر سوداگری است تا نقدینگی‌هایی که برای سوداگرای وارد بازار می‌شود به سمت تولید رود و ایجاد اشتغال کند.

وی تاکید کرد: قطعا باید ساختار‌های اقتصادی به گونه‌ای باشد که سرمایه‌های خرد و کلان به سمت بازار تولید هدایت شود، نه آنکه افراد به دلیل خلاء قانونی بتوانند اقدام به معاملات مکرر کرده و از این محل، به سود‌های کلان دست پیدا کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب لایحه مالیات بر عایدی سرمایه و اجرای آن از سوی دولت، منافع بازار‌های اقتصادی به فعالان واقعی خواهد رسید، به طور مثال با ایجاد منع قانونی برای فعالیت دلالان در بازار مسکن، واحد‌های مسکونی موجود در بازار به خریداران واقعی می‌رسد.

شریعتی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل بروز تلاطم در بازار‌های اقتصادی کشور، نبود ساختار مناسب برای معاملات و انجام فعالیت‌های اقتصادی است، چارچوبی که تاکنون حاکم بوده، زمینه را برای فعالیت دلالان و افراد با نگاه سرمایه‌ای فراهم می‌کند، این در حالی است که در کشور‌های دیگر، اجازه فعالیت سوداگرایانه به افراد داده نمی‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: یکی از بازار‌های اقتصادی که در چند سال اخیر به دلیل فعالیت‌های سوداگرایانه، آسیب جدی دیده، بازار مسکن است، در شرایط کنونی شاهدیم که افراد با سرمایه‌های کلان اقدام به خرید گسترده مسکن کرده و با انباشت آنها، مسکن خریداری شده را پس از مدتی با قیمت بالاتر به فروش می‌رسانند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: اصلاح زیرساخت‌های مالیاتی از مواردی است که با اجرای طرح‌هایی همچون طرح مالیات بر سوداگری تحقق پیدا می‌کند و قطعا اگر این اصلاحات رخ دهد، وضعیت اقتصادی کشور بهبود می‌یابد و بسیاری از معضلات اقتصادی که در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، مرتفع می‌شود.


  • بیشتر بخوانید:

وعده‌های بدون برنامه کاندیداها، ممنوع!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
به سهامداران

به سهامداران "شپترو" در مجمع سود نرسید

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵برگزار شد.

"تاپکیش" در مجمع هیات مدیره جدید انتخاب کرد

مجمع عمومی شرکت تجارت الکترونيک پارسيان کيش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شلیا" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت مواد ویژه لیا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۳برگزار خوهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: