معاون قضایی دادستان کل کشور در جریان بازدید از گروه صنعتی و پژوهشی زر:
۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: قدرت اشتغالزایی در این بخش بالغ بر ۵ هزار نفر است و جای پرسش دارد که به چه دلیل، در اثر چه موانعی هنوز این عرصه افتتاح نشده است.

خواندن ۲ دقیقه

مگا پروژه زرکام+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور در جریان بازدید از گروه صنعتی و پژوهشی زر اظهار کرد: اقداماتی که در پالایشگاه غلات و دیگر سایت‌های تولیدی و بنادر خشک این مجموعه دیدم بسیار ارزشمند است و مهندسان و نخبگان ایرانی که چنین کار‌های عظیمی انجام می‌دهند سبب افتخار هستند.

وی با اشاره به اینکه فرمان و دستور رهبر معظم انقلاب در مورد تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها یی یک امر مولوی و ارشادی است، افزود: اگر قرار باشد هر آنچه به عنوان تصمیم طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ گذشته داشتیم، امسال هم دنبال کنیم و یا همان جواب رد دادن به سرمایه گذار و تولیدکننده را اکنون هم تکرار کنیم، متهم به این هستیم که از امر ولایت سرپیچی کرده ایم و هم ایمان به این شعار در راستای حمایت از تولید نداریم.

وی با اشاره به بازدید از مگا پروژه زرکام که بزرگترین پروژه کانفکشنری خاورمیانه در زمینه تولید محصولات جدید و با کیفیت مشتمل بر شیرینی و شکلات است، افزود: قدرت اشتغالزایی در این بخش بالغ بر ۵ هزار نفر است و جای پرسش دارد که به چه دلیل، در اثر چه موانعی هنوز این عرصه افتتاح نشده است.

وی ادامه داد: ما باید از این اقدامات مهم تولیدی و صنعتی حمایت کنیم و موانع پیش روی این تولیدکنندگان را برداریم.

معاون قضایی دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه حمایت از سرمایه‌گذاری با حرف و شعار عملیاتی نمی‌شود، گفت: افراد در بخش‌ها و قسمت‌های مختلف کشور و نظام آنچنان در وصف سرمایه گذاری سخن می‌گویند که شنونده لذت می‌برد، اما عملا می‌بینیم که این مشکلات در سوژه‌های مختلف تولیدی حل نشده است.

عمرانی با اشاره به اینکه در این گروه تولیدی و صنعتی ایمان و عشق به وطن و دین و نظام به خوبی نمایان بوده، تصریح کرد: جای تاسف دارد که به دلیل کم کاری برخی افراد بخشی از خط تولید این مجموعه که می‌تواند ۵ هزار اشتغال داشته باشد و تولیداتی بهتر از نمونه‌های خارجی ارائه دهد، به تاخیر افتاده است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری مساوی اشتغال است، افزود: همه وظیفه داریم که سرمایه گذاران پرتوان، تلاشگر و قانومند کشور را حمایت کنیم، در این راستا برای رفع موانع سد راه تولید تلاش خواهیم کرد و انشاالله بزودی شاهد افتتاح این مجموعه باشیم.

فاضلی، رئیس کل دادگستری استان البرز که در این بازدید نیز حضور داشت گفت: گروه صنعتی زر از واحد‌های مهم تولیدی در سطح کشوری است و باید نگاه ویژه‌ای به این دست مگا پروژه‌ها داشت به جهت اینکه آن‌ها پیش ران اقتصادهستند و باعث فعالیت و اشتغالزایی صد‌ها بنگاه اقتصادی کوچک و بزرگ می‌شوند.

فاضلی در ادامه خاطرنشان کرد: از سیاست‌های قوه قضایی استان است که با همکاری با دستگاه‌های اجرایی موانعی که برای راه اندازی پروژه‌های بزرگ هست را مرتفع کنیم.

مرتضی سلطانی، بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر اشاره داشت: تولید یعنی مشکل و این مختص ایران نیست. تولید ادبیات خاص خودش را دارد و هر کسی که این ادبیات را نمی‌داند و قراراست تسلیم شود وارد این عرصه نشود.

وی افزود: یک سری مشکلات دست تولیدکننده است که باید با دانش با مهندسی و تحقیق و توسعه حل شود، اما یک سری مشکلات هم هست که مسئولین باید کمک کنند تا این موانع حل شود. امروز تولیدکننده‌ای که احساس کند مسئولین با او همراه هستند قدم‌های بعدی را استوارتر بر می‌دارد.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"وبشهر" در تدارک برگزاری مجمع

مجمع عمومی شرکت توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"فنورد" در ۴ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "کپرور" در ماه آینده

مجمع عمومی شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ برگزار می‌شود.
سهامداران آگاه باشند که مجمع

سهامداران آگاه باشند که مجمع "بوعلی" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ برگزار می‌شود.

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: