کد خبر : ۲۴۱۶۷۵
انفعال مدیران و مالکان صندوق در افزایش ارزش صندوق؛
۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
در بخش سهام، از جمله سرمایه گذاری‌های شرکت می‌توان به سهام بانک ملت، تامین سرمایه بانک ملت، بیمه نوین و بیمه البرز اشاره کرد.

خواندن ۲ دقیقه

نگاهی به عملکرد صندوق با درآمد ثابت ارزش آفرین گلرنگ

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت ارزش آفرین گلرنگ در روز ۸ خردادماه سال جاری به ارزش یک هزار و ۹۶۱ میلیارد ریال رسیده که این صندوق تحت مدیریت شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی قرار دارد. همچنین بخش عمده‌ی واحد‌های سرمایه گذاری ممتاز این صندوق به ترتیب با ۵۰ و ۴۵ درصد در اختیار دو شرکت مدیریت سرمایه ارزش آفرین کوروش و سرمایه گذاری توسعه صنایع گلرنگ قرار دارد.

نگاهی به عملکرد صندوق با درآمد ثابت ارزش آفرین گلرنگ

در هفته گذشته شاهد خروج ۱۰ میلیارد ریالی سرمایه از این صندوق با درآمد ثابت بوده ایم. ارزش صندوق در حالی به یک هزار و ۹۶۱ میلیارد ریال رسیده که از دو سال گذشته که ارزش صندوق به محدوده ۲۰۰ میلیارد تومان بودیم، مدیران و دارندگان واحد‌های سرمایه گذاری ممتاز با انفعال و عدم ارائه درخواست افزایش سقف صندوق، نتوانسته اند از فرصت‌های بی نظیر دو سال گذشته در خصوص افزایش جذب سرمایه از طریق صندوق‌های بادرآمد ثابت اقدام کنند.

بازدهی یک ماهه این صندوق به ۱.۴۸ درصد رسیده و به این ترتیب بازدهی یک ساله این صندوق در یک سال منتهی به ۸ خرداد ماه سال جاری به ۱۶.۷ درصد رسیده که حداقل ۵ واحد درصد کمتر از متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مشابه است و این نشان از احتمال خروج بیشتر سرمایه از این صندوق در ماه‌های پیش رو را دارد.

ترکیب دارایی‌های این صندوق در حال حاضر شامل ۴۶.۵ درصد اوراق مشارکت، ۴۳ درصد سپرده‌های بانکی، ۸ درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها و ۲.۵ درصد نیز سایر دارایی‌ها است.

در بخش سهام، از جمله سرمایه گذاری‌های شرکت می‌توان به سهام بانک ملت، تامین سرمایه بانک ملت، بیمه نوین و بیمه البرز اشاره کرد.

در بخش اوراق مشارکت، بخش عمده سرمایه گذاری‌های این صندوق در اسناد خزانه اسلامی و اوراق منفعت دولتی با نرخ‌های ۱۸ درصد صورت گرفته است.

سپرده‌های بانکی این صندوق نیز عمدتا در بانک‌های آینده، دی، رفاه، تجارت و سپه صورت گرفته است. نرخ سود سپرده‌های این صندوق نیز بین ۱۸ تا ۲۰ درصد است.


  • بیشتر بخوانید:

نگاهی به عملکرد صندوق گنجینه مهر

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تصمیم به افزایش سرمایه در مجمع

تصمیم به افزایش سرمایه در مجمع "وتعاون"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه تعاون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ برگزار خواهد شد.

"ودانا" در تصور انتخاب اعضای هیات مدیره در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "وبرق" در دهمین روز شهریورماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق در منطقه زنجان و قزوین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "شفارس" در جریان باشند

شرکت صنایع شیمیایی فارس زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: