کد خبر : ۲۴۱۸۱۳
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به جوکی که جدی شد و حقی که به خاطر گردن کلفتی فروشنده پایمال شده و...

۵

به گزارش بورس نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها از مشکلات سهامداران شرکت نارنجی‌پوش پلاک ۱۸۵ میرداماد خبر آورده که گویا این شرکت چند سال قبل در یک مزایده رسمی، ۳۳ درصد یک شرکت را خرید و پولش را پرداخت کرد و در مجمع آن سال هم شرکت کرد؛ ولی بعد فروشنده که اتفاقاً نهاد اسم‌ورسم‌داری هم هست، دبه کرد و نه شرکت دست این دوستان داد و نه سود مجمع و..‌. حتی در مجامع هم این دوستان را راه ندادند و به قولی، فروختند و پولش را هم بالا کشیدند و بعد زدند زیرش و یک لیوان آب‌خنک هم‌ روی آن! اما خریدار زیان‌دیده از پا ننشست و شکایت کرد و رای دستگاه قضا هم به نفعش صادر شد؛ اما فروشنده گردن‌کلفت داستان ما رای دادگاه را هیچ حساب کرد و انگارنه‌انگار.

درنهایت بیش از ۲۵سال دادگاه و دادگاه‌کشی و ۵ بار صدور رای قطعی به نفع خریدار هم نتوانست فروشنده را وادار به عقب‌نشینی کند و درنهایت یکی از کاندیداها که در دستگاه قضا هم سمت داشت، اعلام کردند یک هیات از قضات یک‌ماهه این پرونده را تعیین تکلیف می‌کند؛ ولی بعد از ۱ ماه تازه خبر رسیده که به چه دل‌خوش کرده‌اید که اصلاً هیاتی در کار نیست.

فقط نفهمیدیم این ماجرای هیات، شوی تبلیغاتی بود یا باز فروشنده اعمال‌نفوذ کرد! نکته جالب این ماجرا اینجاست که باوجود شکایت چند هزار سهامدار خرد این شرکت، چطور وعده‌هایی از نوع ایجاد مدینه فاضله می‌دهند، الله‌اعلم....

نکته اینجاست که به نقلی، شرکت طرف دعوا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد و ارزش ۳۳ درصد سهامش چند برابر ارزش بازار شرکت خریدار مالباخته است!

چاخانی که راست بود!

بد نیست ادامه را با اهالی پاسپورت به دست سعادت‌آباد پیش ببریم؛ یادتان هست که وقتی خبر اعطای مجوز اقامت ۵ ساله در ایران به خارجی‌هایی که ۲۵۰ هزار دلار در بازار سرمایه ما سرمایه‌گذاری کنند مطرح شد، چقدر جوک ساختیم؟ حالا خبر رسیده که سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در بورس ما خیلی هم شوخی نبوده و فقط در اسفندماه تعداد فعالان خارجی بورس ما بیش از حدود ۱.۳ درصد رشد داشته! ضمن اینکه این بی‌نواها بدون خودنمایی و سروصدا ۵ همت وارد این بازار کرده‌اند؛ حالا اهالی تالار شیشه‌ای برای «یک همت» ناقابل چقدر منت میرداماد را کشیدند... تازه حدوده نیمی از سبد دوستان سرمایه‌گذار خارجی هم آلمانی هستند!

خطر سقوط در کمین اهالی دیدار شمالی

دوستان در دیدار شمالی آن‌قدر به پر و پای فعالان نمادهای بازارشان پیچیدند که انگار خیلی‌ها عطای سرمایه‌گذاری در نمادهای فرابورسی را به لقای آن بخشیده‌اند. درآمد عملیاتی این شرکت در ۲ ماهه اول سال ۸۰ درصد افت داشته که قابل قیاس با رقبای سعادت‌آباد نیست. سود عملیاتی بهار هم احتمالاً افت ۹۳ درصدی نسبت به سال گذشته خواهد داشت. وای به حال وقتی‌که نورچشمی آقایان زیان ده شود و ...

مشکلی که دامانمان را گرفت

چند سالی از مشکلات صنعت خودرو و قیمتگذاری دستوری و ضرورت تعامل با دنیا برای ارتقای این صنعت و... نوشتیم؛ اما کو گوش شنوا! آنقدر تولیدکنندگان ماشینهای سنگین و نیمه سنگین را تحتفشار بدهی بانکی و تحریم منگنه کردند که تولیدشان خوابید.

حالا قیمت کامیون و اتوبوس و... و تجهیزاتشان سر به فلک کشیده و دست روی هر کالایی میگذاریم، هزینه حمل بیچارهاش کرده! حالا میگوییم با بقیه صنایع خصوصاً نیروگاههای برق این کار را نکنید که بعداً مشکلات آن دامن خودمان را خواهد گرفت.


  • بیشتر بخوانید:

شاهکار خلقت در خیابان اراک/بازگشایی در باغ سبز به روی بورس بازان

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.

"ولیز" سهامداران را دعوت کرد

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: