کد خبر : ۲۴۱۸۳۱
«مدیرتحمیلی» توانایی اجرای مصوبه سران قوا را هم نداشت؛
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
مدیری که حتی نتوانست مصوبه سران قوا را نیز اجرایی کند که نشان می‌دهد یا تعمدی دراین‌بین وجود دارد یا ناشی از ناکارآمدی مطلق رئیس سازمان بورس است که توان گرفتن حق سهامداران را ندارد و فقط به دادن وعده‌های رنگارنگ اکتفا می‌کند.

دست رد مدیرتحمیلی به ۱۵۰میلیون دلار بورس

به گزارش بورس نیوز، بازارسرمایه که چند روز مثبت شدن مجدداً سهامداران را امیدوار کرده بود، مجدداً روند نزولی به خود گرفت و به اصل خود طی ۱۰ماهه اخیر بازگشت تا دوباره امید‌ها رنگ ببازد.

البته در روز‌های مثبت نیز ارزش معاملات بازار به‌گونه‌ای نبود که بتوان گفت اعتماد به بازار بازگشته اما؛ به گفته کارشناسان حداقل طی یک بازه پنج‌روزه باید ارزش معاملات خرد به بیش از ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان می‌رسید تا مدعی بود بازار به ثبات رسیده است.

اتفاقات معاملات چندروزه گذشته بازارسرمایه به "هوش سرمایه" کاملا اثبات کرد که "اعتماد" کاملا واژه‌ای غریبی بوده و اهالی بالانشین بورسی نمی‌توانند بر این موضوع مانور دهند و با کت‌وشلوار اتو کشیده از «دستاوردهای پس از فتح» سخن گویند.

نگاهی عمیق‌تر به بازارسرمایه حاکی از آن بوده که شاخص واقعی بورس برنگشته بلکه شاخص‌سازی‌ها بازگشته چراکه با رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی، کماکان سهامداران به سمت فروش متمایل می‌شوند و به دلیل شرایطی که بازار دارد مطمئن هستند در صورت فروش به‌هیچ‌عنوان از بازار جا نخواهند ماند و مجدداً در قیمت پایین‌تر می‌توانند خرید کنند.

نکته که کارشناسان معتقدند به بازار ضربه زده، عملکرد اشتباه سبدگردان‌ها است که همواره سهام را در قیمت‌های منفی خریداری می‌کنند و مانع رشد قیمت‌ها می‌شوند و از طرفی به سهامداران سیگنال برای عرضه می‌دهند.

مشکل دیگری که بازار با آن دست‌به‌گریبان است قفل صف فروش در حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ نماد است که حتی علی‌رغم رشد بازار در ابتدای هفته از آن کاسته نشد و در مقابل سهامی که نقد شوندگی بهتری دارند فشار فروش در آن‌ها بیشتر شد البته نباید نقش حقوقی‌ها را دراین‌بین نادیده گرفت.

اما اصلی‌ترین مشکل بازار کماکان کمبود نقدینگی است که همچنان بازار با آن مواجه است و در صورت ورود نیز این نقدینگی به سمت نماد‌های بزرگ برده می‌شود و عملاً به‌جز چند نماد مابقی بازار بهره‌ای از آن نمی‌برند این در حالی است که کارشناسان بار‌ها عنوان کرده‌اند تا قفل صف فروش سهام کوچک و متوسط باز نشود بازار راه به‌جایی نخواهد برد.


بورس نیوز: تمام مشکلات بازارسرمایه را مجددا مطرح کردیم تا به مدیران متفکر بورسی عرض کنیم "نقدینگی" که امروز "فوبیای ارتفاع" گرفته را نباید از قله‌های بورسی ترساند بلکه باید با حمایت "سازمان بورس" این مرض را درمان کرد.

"اعتماد نقدینگی" را که نتوانستید بازگردانید لااقل برای نسخه تزریق پول به بورس، تعارف را کنار بگذارید. 


آقایان بورسی، لطفا ببینند ...

از طرفی واریز معادل ریالی ۲۰۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی نیز که روی آن مانور زیادی داده‌شده بود علی‌رغم پایان مهلت تعیین‌شده فقط ۵۰ میلیون دلار آن تحقق‌یافته و مابقی آن نیز همانند سایر وعده‌های "دهقان دهنوی" سرابی بیش نبوده است و آقای "رئیس" مجدداً بی تعهدی و ناکارآمدی خود را به رخ سهامداران کشید، مدیری که حتی نتوانست مصوبه سران قوا را نیز اجرایی کند که نشان می‌دهد یا تعمدی دراین‌بین وجود دارد یا ناشی از ناکارآمدی مطلق رئیس سازمان بورس است که توان گرفتن حق سهامداران را ندارد و فقط به دادن وعده‌های رنگارنگ اکتفا می‌کند.

در پایان باید گفت که گویا شایعاتی که "سلطان وعده‌ها" در بین رفقای خود عرض کرده که من مهمانی بیش نیستم، واقعی است ...

امیدواریم که سلطان بزرگ، عکس آن را ثابت کند.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
اگر همین ۱۵۰ میلیون دلار رو گرفته بود و صرف جمع کردن صف سهم های کوچک و قفل شده در بازار کرده بود مطمئن باشید الان وضعیت بازار به این شکل نبود
پاسخ ها
مسعود امامی پور
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
با سلام

ناشناس
Germany
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
شخصا از نزدیک با دهنوی ..... آشنایی دارم. فردی خودشیفته دارای روحیه . صفت هست و بشدت ..
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
چون قصد کردن رای ندیم این بلا را
سر سهامداران آوردند
تا رئیسی با آسانی رئیس جمهور شود
بدون حضور مردم
پاسخ ها
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
دوست عزیز یعنی میخواهی به مردم القا کنی که رئیسی حتی اگر مردم رای هم ندهند از قبل انتخاب شده است .؟
بخدا اون دنیا باید جواب خداوند را بدهی..
اتفاقا مردم چون کشور عزیزمان را دوست دارند و مطیع امر ولایت هستن اینبار با بصیرت به شخصی که لیاقت ریاست جمهوری را دارد رای خواهند داد .
و مطمن باش این دولت کارش با بورس تمام شده و تمام مردم را در تمام بازارها ناراضی کرده تا کسی در انتخابات شرکت نکند و دوباره افرادی مثل همتی رای بیاورد .
و اگر همتی آمد بالا بدان وضع کشور هرروز بدتر خواهد شد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
میخوان رای ندیم ولی رای میدیم به رییسی
ناشناس
United States of America
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
وقتی جناب رئیس بورس خودش از نحوه انتصابش در سازمان اطلاع داره که قرار نیست برای ساماندهی و جلوگیری از متضرر شدن سهامداران اقدامی کنه و صرفا یکی از دلایل اصلی انتصابش فقط خراب کردن آینده بازار هست توقع نداشته باشید گوش شنوایی از طرف ایشان و زیر مجموعه اش برای دلسوزان و کارشناسان بازار داشته باشه. این را هم بدانید دهنوی تا خرابی کامل بازار بورس در ریاست سازمان بورس باقی خواهد ماند مگر اینکه حکومت در نظر داشته باشه که بازار بورس را از این منجلاب بیرون بیاره!؟ اونوقته که دهنوی خودش متوجه میشه انتصابش بعنوان رئیس سازمان بورس فقط در حد بله قربان گویی بوده و در حد و قواره اش نیست.
پاسخ ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۴
اندکی صبر سحر نزدیک است
سحر
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
مدیر نالایق را وقتی در زمانی حساس در سمتی که ۵۰ میلیون انسان سهامدار هستن گماشته می شود قطعا برنامه ای بوده

با روحانی تا ۱۴۰۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
رئیس بورسی که دژپسند منصوب کنه بهت از این نمیشه. این بلا رو وزیر اقتصاد سر بورس آورد. از معاون این آدم انتظار معجزه دارید ؟
وطن خواه
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
مسلم هست که آن اوج گیری قیمتها ی سهام بورس بطور مستمراز مردادماه ۱۳۹۸ تا مردادماه ۱۳۹۹ ومتعاقب آن سقوط مستمر قیمتها تا مردادماه ۱۴۰۰ همه عمدی بوده وکار مخالفان اسلام وایران میباشد جهت تخریب اقتصاد خانواده‌ها ،مثل سایر تخریب‌ها ی خصوصی سازی ها ،اختلاس های تریلیاردی وقاچاق ریلی وهمه وهمه برای نابودسازی اسلام وتجزیه ایران هست وبس .زیرا حتا یک بقال هم کار نامیمون را استمرار نمیدهد و از یک جایی جلو ضرر را میگیر د
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
فقط یک مترسک گذاشتند رئیسش که دژپسند چیزی حالیش نیست وای به حال دهنوی که هیچ سابقه ای در بازار سرمایه نداره فقط یک دکتر میندازند پشتش میگند برو جلو حرف الکی بزن
علی
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
اگه نظام واقعا اسلامی باشد و مسولان نظام هم سالم باشند باید تک تک عاملین را محاکمه علنی کنن . اونوقت معلوم میشه چه اتفاقات عجیب و غریبی در اقتصاد به وجود اومد و همه همدیگه را لو میدن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
شماها عجب روی دارین نه حیا دارین نه شرم میکنید خدا نابودت آن کند
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
دهنوی اگر قصد .داری ..و .ت را لعنت کند و .و .ات به بلائی دچار شوند که ذره ذره خسارت به مردم را از گلویتان چرک وخون بیرون بیاید.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
همه دزد از .بگیر الی آخر لعنت الله علیهم اجمعین
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
از همان اول معلوم بود این ریس جدید سازمان بورس هم غلام حلقه به گوش اربابان دزد خود است که سرمایه ملت را به یغما بردند
جانباز
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
وقتی روحانی دورغ گو است انتظار دارید دهقان دورغ گو نباشد این هم به گذرد ولی به خدا چه خانواده های از پاشیدن سر بورس چه کسانی ناراحتی روح روان گرفتن خدا از اینها نگذارد
محمود‌
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
خدایا‌ وزار‌ داشی که‌ داشتیم‌ از‌ چنگ‌ ما‌ در اوروند‌ هر‌ یکریالش‌ هزار‌ بلا‌ بشه‌ بجانشان‌ امین‌ !!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.

"ولیز" سهامداران را دعوت کرد

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: