کد خبر : ۲۴۱۹۵۳
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت؛
۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در پایان روز سه شنبه ۱۱ خرداد ماه سال جاری به ۳۳۷ هزار و ۷۱۳ میلیارد تومان رسید. در این هفته شاهد جذب سرمایه به ارزش ۱۲ هزار و ۵ میلیارد ریال هستیم.

صندوق سرمایه گذاری+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در پایان روز سه شنبه ۱۱ خرداد ماه سال جاری به ۳۳۷ هزار و ۷۱۳ میلیارد تومان رسید. در این هفته شاهد جذب سرمایه به ارزش ۱۲ هزار و ۵ میلیارد ریال هستیم.

پس از ارائه جدول زیر که بر اساس میزان بازدهی سالیانه صندوق‌های درآمد ثابت ارائه شده، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

صندوق درپامد ثابت+بورس نیوز

صندوق درپامد ثابت+بورس نیوز

صندوق درپامد ثابت+بورس نیوز

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در پایان هفته جاری به ۳۳۷ هزار و ۱۷۳ میلیارد تومان رسید. همچنان سه صندوق گنجینه زرین شهر، لوتوس پارسیان و درآمد ثابت کاردان به ترتیب با ۴۰۷، ۳۵۸ و ۲۳۲ هزار میلیارد ریال، پر ارزش‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت محسوب می‌گردند. صندوق‌های ذکر شده بیش از ۲۹ درصد از کل ارزش صندوق‌های بادرآمد ثابت را به خود اختصاص داده اند.

متوسط بازدهی یک ماهه صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۱.۳ درصد رسیده است. بهترین عملکرد یک ماهه را دو صندوق گنجینه آینده روشن و مشترک البرز به ترتیب با ۳.۱ و ۳ درصد داشته اند. ضعیف‌ترین عملکرد ماهیانه را نیز دو صندوق پیشگامان سرمایه نوآفرین و مشترک صبای هدف به ترتیب با ۱.۹ و ۱.۶ درصد بازدهی منفی داشته اند. لازم به ذکر است که از ۷۵ صندوق مورد بررسی، ۵ صندوق بازدهی منفی را در یک ماه گذشته محقق نموده اند.

همچنین متوسط بازدهی فصلی این صندوق‌ها به ۴.۳ درصد رسیده است. در دوره سه ماهه، از ۷۵ صندوق مورد بررسی ۳ صندوق بازدهی منفی محقق نموده اند که برای این صندوق‌ها با توجه به ساختار و ترکیب دارایی‌های آن ها، عملکرد بسیار ضعیفی محسوب می‌گردد. بهترین عملکرد سه ماهه را دو صندوق مشترک البرز و گنجینه آینده روشن به ترتیب با ۵.۷ و ۵.۵ درصد داشته اند. ضعیف‌ترین عملکرد سه ماهه را نیز دو صندوق صبای هدف و پیشگامان سرمایه نوآفرین به ترتیب با ۲.۶ و ۰.۶ درصد بازدهی منفی داشته اند.

در یک سال منتهی به ۱۱ خرداد ماه سال جاری، متوسط بازدهی صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۲۲.۳ درصد رسیده است. بهترین عملکرد یک ساله را دو صندوق پاداش سرمایه بهگزین و درآمد ثابت کوثر یکم به ترتیب با ۳۹.۷ و ۳۳.۲ درصد بازدهی داشته اند. ضعیف‌ترین عملکرد یک ساله را نیز صندوق‌های صبای هدف و پیشگامان سرمایه نوآفرین به ترتیب با ۱۲.۹ و ۱۵ درصد بازدهی به خود اختصاص داده اند.

در هفته گذشته شاهد جذب سرمایه به میزان ۱۲ هزار میلیارد ریال و در قالب صدور واحد‌های سرمایه گذاری جدید در صندوق‌های بادرآمد ثابت بودیم. بیشترین جذب سرمایه در دو صندوق بانک گردشگری و گنجینه زرین شهر به تریتب با ۵.۶۴۸ و ۴.۰۸۴ میلیارد ریال صورت گرفته است. بیشترین خروج سرمایه نیز از دو صندوق امین یکم فردا و یکم کارگزاری بانک کشاورزی به ترتیب با ۲.۲۱۶ و ۱.۵۵۵ میلیارد ریال صورت گرفته است.


  • بیشتر بخوانید:

متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۲۲.۱ درصد کاهش یافت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وپارس" به گوش می رسد

مجمع عمومی بانک پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "جم" در جریان باشند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "قجام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ برگزار خواهد شد.
افزایش سرمایه ۳۶۸

افزایش سرمایه ۳۶۸"شبندر" در مجمع

مجمع عمومی شرکت پالایشگاه بندر عباس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: