کد خبر : ۲۴۲۱۴۱
برای نخستین بار در دو سال اخیر؛
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
بهای نفت برنت هفته گذشته برای نخستین بار در دو سال اخیر تحت تاثیر فرا رفتن تقاضا از عرضه، به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه صعود کرد.

خواندن ۲ دقیقه

قیمت نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مایک مولر، مدیر منطقه آسیا گروه ویتول در یک کنفرانس آنلاین که به میزبانی شرکت گلف اینتلیجنس برگزار شد، گفت: کاهش حفاری و تولید آمریکا، رقابت متوجه اوپک پلاس در مدیریت بازار نفت را کمتر می‌کند. بهای نفت برنت هفته گذشته برای نخستین بار در دو سال اخیر تحت تاثیر فرا رفتن تقاضا از عرضه، به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه صعود کرد.

تولیدکنندگان نفت آمریکا همچنان از نیمی از دکل‌های مورد استفاده پیش از شیوع ویروس کرونا استفاده می‌کنند. در این بین گروه اوپک پلاس در حال افزایش تدریجی عرضه به بازار در واکنش به بهبود تقاضاست.

مولر گفت: این دیدگاه در بازار وجود دارد که کنترل در دست اوپک پلاس است. زمان زیادی خواهد برد تا نفت آمریکا به سطح تولیدی که پیش از دوران پاندمی داشت بازگردد.

اوپک و شرکایش هفته گذشته برنامه افزایش تولید در جولای را تایید کردند، اما بازار را درباره سیاست تولید در آگوست و پس از آن در حدس و گمان نگه داشتند. اوپک پلاس در ماه مه سال ۲۰۲۰ کاهش تولید به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز را در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج پاندمی آغاز کرد و اکنون تولیدش را همچنان حدود شش میلیون بشکه در روز محدود نگه داشته است.

مدیر منطقه آسیای گروه ویتول گفت: اقتصاد چین همچنان رشد کرده و به تقویت تقاضا برای نفت و کاهش سطح ذخایر کمک خواهد کرد. توسعه اقتصادی و تغییرات رگولاتوری موجب می‌شود پالایشگاه‌های چینی نفت بیشتری پالایش کنند و از نقطه نظر تجاری، کاهش سطح ذخایر ادامه خواهد یافت.

وی همچنین اظهار کرد: امسال در صورت توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های آمریکا، احتمالا میزان بیشتری نفت ایران وارد بازار خواهد شد. ایران در میزان نفتی که می‌تواند با سرعت به بازار برگرداند محدودیت دارد، زیرا میزان زیادی از بشکه‌های ذخیره شده، میعانات هستند که ممکن است فروش آن‌ها دشوارتر باشد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با طولانی شدن روند مذاکرات برجام، مولر گرفت: به احتمال اندک میزان بیشتری نفت از سوی ایران پیش از سه ماهه چهارم وارد بازار خواهد شد.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.