کد خبر : ۲۴۲۲۱۱
رشد ۷۰ درصدی سود سهام دریافتی؛
۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
درآمد‌های عملیاتی این شرکت سرمایه گذاری مربوط به سود سهام دریافتی بوده که به مبلغ ۴ هزار و ۴۳۹ میلیارد ریال ثبت و شناسایی شده است.

خواندن ۲ دقیقه

افزایش ۱۱۰ درصدی سودآوری گروه دارویی سبحان در سال ۱۳۹۹رشد ۷۰ درصدی سود سهام دریافتیکسب درآمد ۲.۰۰۰ میلیارد ریالی از محل سود فروش سهام

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت گروه دارویی سبحان به عنوان یکی از شرکت‌های سرمایه گذاری صنعت دارویی کشور، در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه سال گذشته موفق به کسب سود خالص ۶ هزار و ۳۸۷ میلیارد ریالی و معادل ۱.۹۷۱ ریال به ازای هر سهم شده که این سود نسبت به سال مالی قبل از آن رشد ۱۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش ۱۱۰ درصدی سودآوری گروه دارویی سبحان در سال ۱۳۹۹رشد ۷۰ درصدی سود سهام دریافتیکسب درآمد ۲.۰۰۰ میلیارد ریالی از محل سود فروش سهام

درآمد‌های عملیاتی این شرکت سرمایه گذاری مربوط به سود سهام دریافتی بوده که به مبلغ ۴ هزار و ۴۳۹ میلیارد ریال ثبت و شناسایی شده که این مبلغ نسبت به سال مالی قبل از آن رشد ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد.

سود سهام دریافتی از ۵ شرکت سرمایه‌پذیر اصلی شرکت دریافت شده است.

شرکت‌های سرمایه‌پذیر بورسی اصلی شرکت:

زیرمجموعه های بورسی دسبحا+بورس نیوز

با این حال سود سهام دو شرکت البرز دارو و سبحان دارو، بیش از ۸۰ درصد از کل سود سهام دریافتی "دسبحا" را به خود اختصاص می‌دهند و به این ترتیب مشاهده می‌شود که سودآوری این دو شرکت، اثر با اهمیتی در کسب درآمد سود سهام "دسبحا" دارند.

همچنین، این شرکت در بخش درآمد‌های غیرعملیاتی، مبلغ ۱.۹۹۹ میلیارد ریال سود فروش سهام (۳۲۲ درصد بیشتر از سال ۹۸) را شناسایی کرده و سود فروش سهام عمدتا از محل فروش بخشی از سهام شرکت‌های ایران دارو، کی‌بی‌سی و سبحان انکولوژی محقق شده است.

در جدول زیر شرکت‌های اصلی زیرمجموعه گروه دارویی سبحان در بخش بورسی ارائه شده است. لازم به ذکر است، با توجه به سرمایه گذاری‌های اندک این شرکت در بخش غیربورسی، زیرمجموعه‌های غیربورسی ارائه نشده است.


  • بیشتر بخوانید:

دورهمی سهامداران "دسبحا" با محور تطبیق اساسنامه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: