کد خبر : ۲۴۲۴۶۰
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاکچین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان البرز گفت: خود بلاکچین می‌تواند شروع یک سری تحولات فناوری باشد که منجر به تحولات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شود و می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور چیزی شبیه نقش IT یا انفجار اطلاعات داشته باشد؛ بنابراین نمی‌توان آن را محدود به بیت‌کوین و ماینینگ کرد.

خواندن ۲ دقیقه

بلاکچین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، طی حکمی از سوی فرزاد فروغی، رئیس سازمان نصر البرز علی پاک باختگان زنجانی به ریاست کمیسیون رمز ارز و بلاکچین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان البرز منصوب شد.

 پاک باختگان زنجانی، رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاکچین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان البرز با توضیح در خصوص فناوری بلاک چین اظهار کرد: فناوری بلاک‌چین در بسیاری از مواقع معادل رمزارز گرفته می‌شود، اما این اشتباه است، چون یکی از حوزه‌هایی که با استفاده از فناوری بلاک‌چین به آن پرداخته می‌شود، بحث رمز ارزهاست. ضمن این‌که می‌توان از منظر‌های مختلف به رمزارز‌ها نگاه کرد. اصل منظر، بحث کلان حاکمیتی است.

وی ادامه داد: بلاک‌چین یک فناوری است که کاربرد‌های زیادی دارد و یکی از کاربردهایش رمرزارزهاست. برآوردی که وجود دارد این است که خود بلاک‌چین می‌تواند شروع یک سری تحولات فناوری باشد که منجر به تحولات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شود و می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور چیزی شبیه نقش IT یا انفجار اطلاعات داشته باشد؛ بنابراین نمی‌توان آن را محدود به بیت‌کوین و ماینینگ کرد.

وی توضیح داد: به گفته برخی کارشناسان این حوزه، بانک‌ها و سرمایه‌گذاران خطرپذیر در دنیا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که انقلاب صنعتی چهارم توسط بلاکچین قابل اجراست و می‌تواند نحوه تبادل ارزش و دموکراسی اقتصادی را به‌دنبال داشته باشد. پس بسیار جسورانه در حال هزینه‌کردن هستند تا بتوانند شرکت‌های فناورانه نسل بعدی را پیدا و اقتصادشان را متحول کنند.

پاک باختگان اضافه کرد: مهم‌ترین ویژگی این فناوری تمرکززدایی آن است که با ذخیره داده‌ها در سراسر شبکه بلاکچین، خطراتی را که با ذخیره داده‌ها به‌طور مرکزی به وجود می‌آید، حذف می‌کند.

وی گفت: اما فناوری بلاکچین در صنعت بانکداری مزایایی دارد که کاهش هزینه‌های سازمانی، افزایش امنیت، جلوگیری از پولشویی و بهینه‌سازی تعاملات مالی بین‌المللی مهم‌ترین آنهاست.

وی ادامه داد: باید گفت؛ شرایط کنونی کشور بسیار حساس است، ما در این مقطع زمانی به درآمد‌های ارزی نیاز داریم؛ در این شرایط صنعت ماینینگ و استخراج ارز‌های دیجیتال ضمن ارزآوری می‌تواند در تسهیل تجارت بین المللی کمک کند. بازرگانان می‌توانند با استفاده از رمز ارز‌های تولید شده نسبت به واردات کالا اقدام کنند و مشکلات تحریم بانکی برای پرداخت هزینه‌ها را دور بزنند.

رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاکچین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان البرز افزود: ماهیت حوزه رمز ارز‌ها مبتنی بر فناوری بلاکچین هستند که این پدیده را دستور ناپذیر می‌نماید و در صورت هر گونه فشار یا برخورد به جای رویکرد آموزشی و آگاه کردن مردم با ریسک‌های این حوزه صرفا منجر به تشویق به فعالیت زیرزمینی و غیر قانونی خواهد شد.

وی گفت: علاقه مردم به یک پدیده اقتصادی که دارای شرایط افزایش قیمت یا کاهش قیمت می‌شود، پدیده‌ای است طبیعی و در صورت فراهم نکردن بستری امن، بدون ترس و با آرامش برای مردم کشور در این حوزه در کنار آموزش ریسک‌ها و مخاطرات این حوزه، صرفا منجر به علاقه مردم به استفاده از پلتفرم‌های خارجی در این حوزه خواهد شد که امنیت سرمایه‌های ملی را طبق تجربیات گذشته به شدت به خطر می‌اندازد.


  • بیشتر بخوانید:

شناسایی ۳۱ دستگاه ماینر در ورامین

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: