کد خبر : ۲۴۲۵۱۸
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
رییس اداره نظارت بر ناشران گروه شیمیایی و غذایی سازمان بورس گفت: بر اساس قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، یکی از وظایف سازمان بورس، اتخاذ تدابیر و انجام اقدامات به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه گذاران در بازار سرمایه است.

خواندن ۲ دقیقه

میز صنعت نیروگاهی گامی در جهت رفع چالش‌ها و مشکلات‌ها

به گزارش بورس نیوز، ولی اله جعفری، رییس اداره نظارت بر ناشران گروه شیمیایی و غذایی سازمان بورس در این رابطه توضیح داد: بر اساس قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، یکی از وظایف سازمان بورس، اتخاذ تدابیر و انجام اقدامات به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه گذاران در بازار سرمایه است؛ در این مسیر سازمان بورس و اوراق بهادار تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا نیاز‌ها و خواسته‌های به حق صاحبان صنایع فعال در بازار سرمایه را به مسئولان ذیربط در هیئت دولت و مجلس شورای اسلامی منتقل کند و تسهیل امور و رفع موانع توسعه شرکت‌ها را تا حصول نتیجه و هموار کردن فرآیند کسب و کار‌های تولیدی در کشور پیگیری کند.

وی افزود: در جلسه میز صنعت نیروگاهی که بیست و سوم خرداد ماه به میزبانی سازمان بورس و اوراق بهادار و به صورت آنلاین برگزار شد، محمدعلی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران شرکت‌های بورس تهران، فرابورس و بورس انرژی و همچنین دبیر کل سندیکای شرکت‌های تولید کننده برق و تعدادی از مدیران عامل شرکت‌های نیروگاهی فعال در بازار سرمایه به بررسی مشکلات و چالش‌های اصلی و فراگیر صنعت نیروگاهی پرداختند.

جعفری با بیان اینکه برق، نقش مهمی در توسعه صنایع و کسب و کار‌ها (علاوه بر تامین رفاه برای عموم مردم) دارد، ادامه داد در حال حاضر ۱۰ شرکت تولید کننده نیروی برق نزد این سازمان به ثبت رسیده اند که سهام ۸ شرکت در فرابورس ایران و سهام ۲ شرکت در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. ارزش بازار شرکت‌های تولید کننده برق در بازار سرمایه حدودا مبلغ ۶۰۵ هزار میلیارد ریال است.

وی در خاتمه یادآور شد: با بررسی مشکلات عنوان شده توسط شرکت‌های نیروگاهی، عمده مشکلات شرکت‌های فعال در این صنعت، مطالبات سنواتی از وزارت محترم نیرو، مشکلات شرکت‌ها در بازپرداخت تسهیلات ارزی اخذ شده از محل صندوق توسعه ملی و عدم اعطای مجوز صادرات برق به نیروگاه‌ها است.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: