کد خبر : ۲۴۲۵۹۰
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: سهام عدالتی که به امانت گذاشته شده باید درست استفاده شود و به سر منزل مقصود رسد و سهامدار از منافع آن بهره‌مند شود.

خواندن ۲ دقیقه

سهام عدالت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، منصور یزدی‌اده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اظهارکرد: ذوب آهن سهامدار عدالت نیست، اما با این مسئله درگیر است. بخشی از بازار سرمایه ذوب آهن صندوق‌های سرمایه گذاری است و چندین سال است که فعالیت‌های مشخصی دارد، آزادی عمل دارد و می‌تواند با شرکت‌های بورسی، خرید و فروش سهام انجام دهد و به صورت غیر مستقیم، واحد‌های سرمایه گذاری را خریداری کند.

وی بر آموزش سهامداران تاکید کرد و افزود: پیش از ورود به مجمع آیا برای کسانی که سهامدار عدالت هستند آموزشی گذاشته ایم؟ کسانی که دارای سهام عدالت هستند نیازمند آموزش بیشتری در این خصوص هستند. باید دعوت شوند، آموزش ببینند و کد سهامداری بگیرند که این خود یک جنبه است؛ همچنین کسانی که قرار است امانتدار این سهام با ارزش باشند؛ بنابراین کار را باید به دست افرادی سپرد که دارای ویژگی‌هایی باشند که بتوانند مشابه آن صندوق‌های سرمایه گذاری با چهارچوب مشخص، زیر نظر سازمان بورس باشند؛ با توجه به این که اعضای آن‌ها چه کسانی هستند و رتبه‌های حرفه‌ای گری داشته باشند. این جزء ویژگی‌هایی است که عضو هیئت مدیره‌ای را، که انتخاب می‌کنیدباید داشته باشندتا از سمت و سوی آن خارج نشود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تاکید کرد: در زمینه حفظ دارایی سهامداران عدالت، بهتر است سازمان بورس، یک دستورالعملی را تعریف کند که تغییر نکند و به بیراهه نرود. چراکه چنین مجموعه‌ای می‌تواند خط و ربط‌های سیاسی بگیرد. (بر اساس تجارب این چند سال و دیدن افراد مختلف) بسیاری تلاش دارند که در این زمینه بهره برداری سیاسی کنند و این جنبه برایشان بیشتر مد نظر است تا بحث اقتصادی آن.

یزدی زاده ادامه داد: سهام عدالتی که به امانت گذاشته شده باید درست استفاده شود و به سر منزل مقصود رسد و سهامدار از منافع آن بهره‌مند شود. همچنین پیش از آن که انتخابی صورت گیرد، یک چهارچوب دستورالعملی تعیین شود و اگر قرار است چند نفر اعضای هیأت مدیره باشند، باید دو یا سه نفر از صندوق‌های سرمایه گذاری باشند. این‌ها معرفی شوند، رزومه دهند و، چون فعالیت دارند می‌توانند با تعهد صحبت کنند.

وی با بیان این که جمعیتی ۳۰ میلیون نفری، توسط این شرکت‌های سرمایه گذاری استانی باید مدیریت شود، خاطر نشان کرد: اگر این صندوق‌ها درست مدیریت نشود منجر به یک بحران در کشورمی شود و هر روز در هیأت دولت و مجلس پیرامون آن صحبت خواهد شد؛ بنابراین جای بحث و کار بسیاری دارد تا به این جمع بندی برسیم که چه کاری باید انجام شود. خصوصیت صندوق‌های سرمایه گذاری این است که، نقدشوندگی بالایی دارند و حتی اگر نتوانند بفروشند، می‌توانند خریدار شوند و این اجازه را دارند. ولی در رابطه با این‌ها چنین بحثی نیست و اگر این بازار به همین صورت ادامه پیدا کند سایه آن بر روی شرکت‌های سرمایه گذاری بسیار سنگین است. می‌توانند معاملات انجام دهند و اگر تعهد کاری نباشد مسئله ساز است؛ بنابراین یک آیین نامه کاملا کار شده می‌خواهد و باید طوری طراحی شود که دچار این مشکلات نباشد.

وی تبدیل شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت، به صندوق‌های سهام عدالت میرا را ضروری دانست و گفت: این از راهکار‌های کوچک سازی دولت است. حجم دولت به وسیله سهام عدالت بزرگ شده و با اضافه شدن یک نهاد جدید، بوروکراسی دولتی را بیشتر می‌شود. باید یک جایی پرونده سهام عدالت بسته شود. این حواشی و ابهامات راه به جایی نخواهد برد و به نفع مردم نیست.


  • بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت ارزش سهام عدالت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
دستان خالی سهامداران

دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد

مجمع عمومی شرکت کارخانه‌های صنعتی آزمایش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.
سود ۶۵۰ ریالی سهامداران از مجمع

سود ۶۵۰ ریالی سهامداران از مجمع "فایرا"

مجمع عمومی شرکت آلومینیوم ایران ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
تقسیم سود ۵۰۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰۰ تومانی در مجمع "کپارس"

مجمع عمومی شرکت کاشی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع "شپلی" تا ۴ روز آینده

مجمع عمومی شرکت پلی‌اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: