کد خبر : ۲۴۲۶۵۰
در مجمع عمومی شرکت لوازم خانگی پارس مطرح شد؛
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.

خواندن ۲ دقیقه

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

به گزارش بورس نیوز،  ایرج محمدزاده، مدیرعامل لوازم خانگی پارس گزارشی از وضعیت عملکرد و فعالیت‌های صورت گرفته این شرکت در سال گذشته ارائه کرد که نشان می‌دهد در سال گذشته این شرکت توانسته با برجای گذاشتن رکورد تولید ۱۴۰ هزار دستگاه یخچال به جهش تولید تحقق بخشد. همچنین در این جلسه به برخی از برنامه‌های پیش رو در سال ۱۴۰۰ اشاره شد.

وی افزود: از جمله مهمترین دستاورد‌های شرکت در سال ۹۹، افزایش ۱۰۷ درصدی ریالی کل فروش نسبت به سال ۹۸، افزایش ۲۶ درصدی تعداد فروش نسبت به سال قبل، رشد ۶۴ درصدی سود عملیاتی و رشد ۶۰ درصدی سود خالص شرکت بوده است.

مدیرعامل لوازم خانگی پارس، ضمن ابراز خشنودی از افزایش میزان سود و تولید شرکت در سال گذشته ادامه داد: سود عملیاتی شرکت از ۴۴۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸، به ۷۳۰ میلیارد ریال رسید و سود خالص شرکت از ۳۰۰ میلیارد ریال به ۴۸۹ میلیارد ریال ارتقا یافت که رشد ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به تغییرات مدیریتی این شرکت در سال گذشته ادامه داد: پارس در سال گذشته تلاش کرده است تا ضمن افزایش میزان تولید و بالا بردن سود شرکت، با برقراری انضباط مالی در راستای کاهش هزینه‌ها نیز تجربه موفقی را به نمایش بگذارد.

محمدزاده با اشاره به نامگذاری سال جهش تولید خاطرنشان کرد: براساس گزارش مالی تولید شرکت لوازم خانگی در سال‌هایی که همچنان با تحریم روبه رو هستیم نه تولید را متوقف نکرده بلکه با تولید ۱۴۰ هزار دستگاه یخچال رشد ۲۱ درصدی را نسبت به سال ۱۳۹۸ گذشته محقق کند. رشد تولیدی که در چهار سال گذشته برای این شرکت بی سابقه بوده است.

مدیرعامل پارس همچنین با بیان اینکه «در پارس به افق‌های بلند فکر می‌کنیم» ادامه داد: چشم انداز شرکت برای سال ۱۴۰۴ این است که «پیشتاز و بزرگترین تولید کننده صنعت لوازم خانگی درکشور باشد»

وی همچنین تاکید کرد: شرکت پارس در تلاش است تا در سال جاری با مشارکت در تشکل‌های صنفی و اتحادیه‌ها در امر توسعه بازار و فروش سازمانی نقش آفرینی کند.

محمدزاده همچنین با ارائه گزارشی از روند جذب سرمایه گذار برای راه اندازی خط تولید جدید گفت: در سال جدید قطعا خط تولید لباسشویی جدید و ماشین ظرفشویی را راه اندازی خواهیم کرد.

در این جلسه مقرر شد تا ۹۰ درصد از سود انباشته شرکت میان سهامداران تقسیم شود که بر این اساس به هر سهم مبلغ ۱۰۰۵ ریال تخصیص داده می‌شود.

محمدزاده با اشاره به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده بود، به رشد تولید در شرکت لوازم خانگی پارس اشاره کرد و گفت: امروز خط مقدم مقابله با تحریم ها، تولید است.


  • بیشتر بخوانید:

عدم تناسب سود ۱۳۹ ریالی "لخانه" با قیمت ۴۲.۶۰۰ ریالی سهام شرکت

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: