در مجمع عمومی سال ۹۹ همکاران سیستم مطرح شد:
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
روز گذشته، مجمع عمومی سالانه صاحبان سهام شرکت همکاران سیستم برگزار شد.

مجمع همکاران سیستم+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته، مجمع عمومی سالانه صاحبان سهام شرکت همکاران سیستم برگزار شد.

فرید فولادی، مدیرعامل همکاران سیستم در گزارش خود به سهامداران با اشاره به سال ۹۹ و موقعیت‌های دشواری که به‌دلیل پاندمی و شرایط اقتصادی وجود داشت، اظهار کرد: براساس اصول و ارزش‌های همکاران سیستم، با شروع پاندمی، مراقبت از سلامتی پرسنل، مشتریان و شرکای تجاری، در کنار پایداری کسب‌وکار شرکت و مشتریان، اولویت و مبنای کار‌های ما قرار گرفت.

وی افزود: در بخش‌هایی مانند استقرار، هزینه‌ها را هم کاهش دادیم تا با مشتریان‌مان در شرایط سخت همراه باشیم. هم‌چنین با استفاده از ظرفیت دورکاری در حال حاضر، با برنامه‌نویسان متخصص از سراسر کشور همکاری می‌کنیم.
فولادی در مورد عملکرد سال ۹۹ همکاران سیستم گفت که این شرکت موفق شده است در سال گذشته با وجود همه‌ی موقعیت‌های دشوار، شرایط خوبی ایجاد کند و یک کسب‌وکار موفق را رقم بزند.

مدیرعامل همکاران سیستم از رشد ۶۵ درصدی درآمد عملیاتی تلفیقی و رشد ۸۷ درصدی سود عملیاتی شرکت خبر داد. او اضافه کرد: همکاران سیستم با جذب ۱۰۰۰ مشتری جدید، تعداد مشتریان جدید خود را ۶۴ درصد رشد داده و سپیدارسیستم آسیا هم بیش از ۹۰۰۰ مشتری جدید جذب کرده است.

مجمع عمومی سیستم+بورس نیوز

فولادی رشد ۴.۵ برابری درآمد همکاران سیستم از محل فروش راهکاران ابری را به سهام‌داران اعلام کرد و به اجرای موفقیت‌آمیز ۶۳ پروژه‌ی بزرگ اشاره کرد که در سازمان‌ها و صنایع کلیدی کشور انجام شده است.

با وجود شرایط ناپایدار و متلاطم بازار سرمایه در سال گذشته، بررسی عملکرد همکاران سیستم نشان می‌دهد که به‌دلیل بنیادی بودن سهم، روند روبه‌رشد متعادلی را پشت سرگذاشته است.

فولادی در ادامه با اشاره به روند روبه‌رشد درآمد‌ها و سود شرکت و نیز رشد EPS در بخش‌های عملیاتی و غیرعملیاتی به سهام‌داران گفت: «ترکیب درآمدی و تغییرات آن نشان‌دهنده‌ی مسیر آینده‌ی شرکت است.

به‌روزآوری تکنولوژی محصولات همکاران سیستم یکی از دستاورد‌های مهم شرکت در سال گذشته، موضوع صحبت مدیرعامل همکاران سیستم در بخش بعدی بود. او در این زمینه گفت: معماری جدیدی برای رابط کاربری محصولات‌مان براساس به‌روزترین تکنولوژی‌ها و best practice‌های دنیا طراحی کردیم. با اطمینان می‌توانم بگویم که یکی از بهترین زیرساخت‌های توسعه‌ی نرم‌افزار در بخش فرانت‌اند را داریم. فولادی در ادامه گفت که توسعه‌ی این معماری و زیرساخت که «فانوس» نام دارد در سال ۱۴۰۰ هم دنبال می‌شود.

مدیرعامل همکاران سیستم با اشاره به ورود شرکت سپیدارسیستم آسیا ابراز امیدواری کرد در‌آینده شرکت‌های دیگر زیرمجموعه‌ی همکاران سیستم هم وارد بازار سرمایه شوند. او در ادامه گفت: همکاران سیستم امروز یک برند ملی است که باید از زاویه‌ی اثری که در جامعه ایجاد می‌کند، از آن مراقبت شود.

به گفته فولادی هم‌اکنون ۱۵۰۰ نفر در شبکه‌ همکاران سیستم مشغول به کارند؛ بیش از ۲۰۰۰۰۰ کاربر با سیستم‌های راهکاران و سپیدار کار می‌کنند و نرم‌افزار‌های شرکت در بیش از ۷۳۰۰۰ مشتری در اندازه‌ها و صنایع مختلف به‌کارگرفته می‌شود.

فولادی در بخش بعدی صحبت‌های خود، به تشریح آینده‌ فناوری اطلاعات در جهان براساس گزارش‌های گارتنر پرداخت.

وی در این زمینه گفت: امروز در جهان، اثر آی‌تی در کسب‌وکار‌ها شفاف و کلیدی‌تر از گذشته شده است. کسب و کار‌ها درک کرده‌اند که آی‌تی به تاب‌آوری و پایداری آن‌ها کمک می‌کند. زمانی تصور می‌شد باید هزینه‌های IT را کاهش داد، اما امروز ثابت شده که این هزینه‌ها درآمد بیش‌تر را برای کسب‌وکار‌ها به همراه دارد.

فولادی در ادامه به پیش‌بینی رشد ۲۱ درصدی رایانش ابری در سال آینده اشاره کرد که این عدد برای SaaS به ۱۸.۵ و زیرساخت به عنوان خدمت یا IaaS به میزان ۳۰ درصد پیش‌بینی می‌شود.

فولادی با اشاره به محصولات راهکاران، راهکاران ابری، راهکاران بخش عمومی، فرسان، سپیدار، دشت، سیستم ارتباط با مشتریان سرو سی‌آرام، سپیدز و دلینو، گفت: درسال گذشته توسعه‌ خوبی در محصولات راهکاران انجام شده است. در خرده‌فروشی تمرکز داشتیم و موفق شدیم تعداد خوبی از مشتریان این صنعت را جذب کنیم. در صنعت سیمان و سیستم‌های حوزه‌ مدیریت تولید راهکار محصولی‌مان را کامل‌تر کردیم و راهکاران بخش عمومی را در چند مجموعه با موفقیت عرضه کردیم. فرسان هم محصولی است که با نقش‌آفرینی در زنجیره‌ی تامین به شرکت‌های پخش و فروشگاه‌ها کمک می‌کند تا فرایند سفارش‌دهی و سفارش‌گیری خود را به شکل آنلاین پیش ببرند.

مدیرعامل همکاران سیستم در ادامه گفت: نوآوری در محصولات براساس فناوری‌های روز دنیا، از اهداف استراتژیک همکاران سیستم در سال ۱۴۰۰ است. تحقیق و توسعه به‌ویژه در زمینه‌ی هوشمندسازی راهکار‌های سازمانی هم از فعالیت‌هایی است که با تمرکز دنبال خواهیم کرد. توسعه‌ منابع انسانی یکی از برنامه‌های مهم همکاران سیستم در سال ۱۴۰۰ است که فولادی به آن اشاره کرد.

مدیرعامل همکاران سیستم، دراختیار داشتن زیرساخت‌های سخت‌افزاری مناسب را یکی دیگر از نقاط تمرکز همکاران سیستم در سال آینده عنوان کرد.

وی از راه‌اندازی و استفاده از سرویس دسکتاپ مجازی VDI در همکاران سیستم خبر داد که به گفته‌ی او در دنیا هم حرکت جدیدی به شمار می‌آید.

خبر مهم دیگر فولادی، سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک دیتاسنتر پیشرفته بود که با هدف ارائه‌ی خدمات متنوع و بهینه‌تر رایانش ابری انجام می‌شود و سال گذشته مقدمات این کار با تاسیس شرکت ابرآمد و سرمایه‌گذاری مناسب روی آن انجام شده است.


  • بیشتر بخوانید:

عملکرد موفق سپیدار سیستم آسیا در نخستین سال ورود به فرابورس

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: