کد خبر : ۲۴۲۶۹۸
با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شد؛
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۸
صبح امروز در نشست رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعضای شورای مشورتی بورس، موضوعات و سرفصل‌های مربوط به «بسته سیاستی پشتیبانی و مانع زدایی بازار سرمایه از تولید» و «طرح ارتقای جایگاه و عملکرد بازار سرمایه» ارائه شد و موردبحث و بررسی اعضای شورا قرار گرفت.

ارایه ۲ طرح ویژه حمایتی از

به گزارش بورس‌نیوز به نقل از سایر رسانه‌ها، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، محور این نشست را بررسی طرح «بسته سیاستی پشتیبانی و مانع زدایی بازار سرمایه از تولید» و طرح «ارتقای جایگاه و عملکرد بازار سرمایه» عنوان کرد و افزود: بازار سرمایه در دو سال گذشته شاهد تحولات بسیاری بود و ازلحاظ اندازه، حجم فعالیت و حضور مردم، رشد چشمگیری داشته که همین تحولات سریع برخی از معادلات را تغییر داده است.

محمدعلی دهقان دهنوی با تأکید بر این نکته که ساختار، نیرو و امکانات سازمان بورس باید با اندازه و حجم امروز بازار سرمایه و مسائلی که با آن روبرو است مورد بازبینی و متناسب‌سازی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: این ظرفیت‌ها نه‌تنها در ساختار سازمان بورس بلکه باید در همه ارکان بازار ایجاد شود تا به نیازهای موجود پاسخ مناسبی داده شود.

وی با اشاره به ارائه دو طرح کلی در این حوزه از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، اظهار داشت: یکی از این طرح‌ها در مرکز پژوهش سازمان بورس باهدف آسیب‌شناسی مسائل و چالش‌های بازار سرمایه پیرامون ایفای نقش پشتیبانی و مانع زدایی از تولید تهیه‌شده و طی آن راهکارهایی برای بیش از 40 الی 50 مورد از چالش‌ها و مسائل بازار سرمایه، پیش‌بینی‌شده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در اقدامی دیگر، مقرر شد در طرحی با عنوان طرح ارتقای جایگاه و عملکرد بازار سرمایه ، لزوم و نحوه تدوین برنامه بهبود جایگاه و عملکرد بازار سرمایه مطرح و مسائل و مشکلات طرح‌شده در قالب کارگروه‌های تخصصی و با حضور کارشناسان، صاحب‌نظران، فعالان بازار سرمایه و مدیران بخش‌های مختلف موردبررسی قرار گیرد.

دهقان دهنوی افزود: ازاین‌رو در ادامه جلسات شورای مشورتی، امروز، نظرات و پیشنهاد‌های اعضای شورا، طرح و اولویت موضوعات مطرح‌شده، موردبررسی قرار گرفت. ضمن اینکه موارد دیگری نیز از سوی اعضای شورا به‌عنوان موضوعاتی که باید در این مقطع زمانی از سوی سازمان بورس در اولویت قرارگرفته و پیگیری شود، توسط اعضا مورد طرح قرار گرفت.

وی ازجمله پیشنهاد‌های و اولویت‌های ارائه‌شده در این جلسه را به‌این‌ترتیب اعلام کرد: تنظیم روابط درون بازار سرمایه، تقویت روابط ارکان بازار و روابط بورس‌ها با سازمان بورس، تسهیل فرایندهای مربوط به تأمین مالی، تقویت نقش نظارتی سازمان بورس در بازار سرمایه ، بهبود سامانه‌های نظارتی، توسعه آموزش و فرهنگ‌سازی، بهبود ساختار سازمانی و منابع انسانی سازمان بورس، بین‌المللی شدن بازار سرمایه، توسعه ابزارهای مشتقه و کمک به تقویت و بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه .

به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار این موارد به‌طور مفصل در طرح‌های توسعه‌ای سازمان گنجانده‌شده و سازوکار اجرایی شدن آن‌ها در جلسات بعدی این شورا ارائه خواهد شد.


منبع : سنا

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: