کد خبر : ۲۴۲۸۶۳
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۹
بانک چین (PBOC) برنامه‌هایی را برای آماده‌سازی ارز دیجیتال مستقل خود هنگام بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اعلام کرد.

خواندن ۲ دقیقه

برنامه‌های بانک چین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، پکن برنامه تست یوآن دیجیتال را آغاز کرده که به مشتریان امکان می‌دهد این ارز دیجیتال را در چند پذیرنده این شهر خرج کنند. بانک ارتباطات از رویداد آزمایشی یوآن (RMB) دیجیتال خود در پکن رونمایی کرد.

کارکنان اطلاعاتی را به بازدیدکنندگان معرفی کردند و سپس به آن‌ها دستورالعمل دانلود برنامه RMB دیجیتال را دادند تا کیف پول RMB دیجیتال را باز کنند و اولین خرید‌های یوآن دیجیتال خود را در شهربازی دره شادی پکن انجام دهند.

ماه گذشته، در نخستین نمایشگاه بین‌المللی محصولات بین‌المللی چین که در استان هاینان برگزار شد، خیلی از بانک‌ها فضا‌های آزمایشی را راه‌اندازی کردند تا بازدیدکنندگان چندین روش استفاده از یوآن دیجیتال را تجربه کنند. دولت چین پیش از این چندین آزمایش یوآن الکترونیک را به‌عنوان بخشی از آزمایش‌های ارز دیجیتال خود انجام داده است و قصد دارد این برنامه آزمایشی را در آینده گسترش دهد.

سال گذشته، بانک چین (PBOC) برنامه‌هایی را برای آماده‌سازی ارز دیجیتال مستقل خود هنگام بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اعلام کرد. گفته شد که این ارز جدید که نام رسمی ندارد، اما با DCEP مخفف پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال شناخته می‌شود، برخی از ویژگی‌ها را با ارز‌های رمزنگاری‌شده به اشتراک می‌گذارد.

پیش‌بینی می‌شود که یوآن الکترونیک جایگزین پول نقد شود؛ درحالی‌که چین قصد دارد اولین اقتصاد بزرگی باشد که آزمایش ارز دیجیتال را در سطح ملی انجام می‌دهد.


  • بیشتر بخوانید:

اجلاس فدرال رزرو و گره‌ای کور بر بازارهای موازی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: