کد خبر : ۲۴۲۹۸۱
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان:
۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: شرکت فولاد مبارکه یکی از مشتریان بزرگ شرکت گاز استان است و خواسته ما این نیست که تأمین گاز فولاد با محدودیت روبه‌رو شود.

خواندن ۲ دقیقه

ما نمیخواهیم تأمین گاز فولاد با محدودیت روبه‌رو شود

به گزارش بورس نیوز، سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: شرکت فولاد مبارکه یکی از مشتریان بزرگ شرکت گاز استان است و خواسته ما این نیست که تأمین گاز فولاد با محدودیت روبه‌رو شود؛ برای این امر می‌توان به سمت بهینه‌سازی مصرف حرکت کرد که خوشبختانه ظرفیت و فضای لازم برای انجام این کار در مجموعه فولاد مبارکه وجود دارد؛ همچنین می‌توان با همکاری فولاد مبارکه و واحد بهینه‌سازی مصرف انرژی شرکت گاز، در این مسیر گام برداشت.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۵ درصد از فولاد کشور توسط شرکت فولاد مبارکه تأمین می‌شود که یک مجموعه بسیار فعال و ارزشمند صنعتی است.

وی افزود: ما از خط تولید ورق گالوانیزه (ورق‌های رنگی) بازدید کردیم؛ محصولی که تولید آن محدود به مجموعه فولاد مبارکه بوده و تقریبا از ۲۰ سال گذشته در این شرکت آغاز شده و جای تبریک برای تولید چنین محصولی وجود دارد.

علوی همچنین در خصوص مشکلاتی که ناشی از محدودیت تأمین انرژی است، اظهار کرد: محدودیت‌های تأمین انرژی سال‌هاست که مطرح بوده، اما از سال گذشته نمود بیشتری پیدا کرده است. البته این موضوع در فصل سرما که ممکن است با قطعی و یا محدودیت در تأمین گاز مواجه شویم بیشتر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از مشتریان بزرگ شرکت گاز اصفهان که روزانه ۱۰ میلیون مترمکعب مصرف گاز دارد، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و ما نمی‌خواهیم میزان گاز این مجموعه محدود شود؛ چراکه محصولات تولیدی این مجموعه موردنیاز کل کشور است.

وی افزود:، اما نکته اینجاست زمانی که مصرف بخش خانگی نسبت به میزان مصرف صنعت در فصل سرما بیشتر می‌شود و تأمین نیاز گاز برای عموم مردم در اولویت است، به‌ناچار برای برخی از صنایع همچون فولاد نیز محدودیت اعمال شود که ابلاغ آن نیز از پایتخت صورت می‌گیرد؛ اما راه برون‌رفت از این موضوع حرکت به سمت مصرف بهینه است که خوشبختانه در فولاد مبارکه فضای مناسب برای این دست از اقدامات وجود دارد و اگر بخش انرژی این مجموعه فعالیت جدی برای بهینه‌سازی مصرف داشته باشد، از میزان صرفه‌جویی صورت‌گرفته می‌توان گاز موردنیاز مجموعه را تأمین کرد.

علوی تأکید کرد: از مشکلات قطع شدن گاز و محدودیت‌های آن برای صنعت فولاد آگاه است، اما این موضوع را می‌توان با مصرف بهینه جبران کرد و امید می‌رود بتوان با کمک واحد بهینه‌سازی مصرف انرژی شرکت گاز که توسط نیرو‌های متخصص ایجادشده، تعاملی دوطرفه با شرکت فولاد مبارکه ایجاد کرد تا در مواردی که امکان کاهش مصرف وجود دارد، اقداماتی انجام شود و در نهایت نگرانی‌های ناشی از عدم تأمین گاز را که ممکن است در زمستان پیش آید کاهش دهیم.


  • بیشتر بخوانید:

بازده کیفی محصولات فولاد مبارکه به ۹۱ درصد رسید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: