کد خبر : ۲۴۲۹۸۵
۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در آگوست ۲۶ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۷۵ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه رسید.

خواندن ۲ دقیقه

نفت برنت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در آگوست ۲۶ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۷۵ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در جولای با چهار سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش، به ۷۳ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه صعود کرد.

بهای نفت برنت ۱.۹ درصد و وست تگزاس اینترمدیت ۲.۸ درصد در معاملات روز دوشنبه صعود کرده بودند. هر دو شاخص در چهار هفته گذشته با خوش بینی به پیشرفت روند واکسیناسیون کووید ۱۹ و اوج گیری سفر تابستانی افزایش داشته اند. این بهبود پریمیوم قیمت معاملات اسپات در آسیا و اروپا را به بالاترین حد در چند ماه اخیر رسانده است.

به گفته ساتورو یوشیدا، تحلیلگر کالا در شرکت راکوتن سکیوریتیز، فضا در بازار با تقاضای جهانی بهبود یافته برای نفت قوی مانده و صعود بازار‌های سهام آسیایی هم ریسک پذیری سرمایه گذاران را تقویت کرده است.

بازار‌های سهام جهانی روز سه شنبه به روند بهبودشان ادامه دادند و با تمرکز سرمایه گذاران روی رشد اقتصادی که نگرانی‌ها نسبت به اقدام بانک مرکزی آمریکا برای افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره را تا حدودی جبران کرد، بازار‌های سهام آسیایی از پایینترین رکورد چهار هفته اخیر بهبود پیدا کردند.

بانک امریکا گلوبال ریسرچ پیش بینی خود از قیمت هر بشکه نفت در سال میلادی جاری و آینده را افزایش داد و اعلام کرد عرضه محدودتر نفت و احیای تقاضا می‌تواند قیمت نفت را در سال ۲۰۲۲ برای مدتی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه برساند.

توشیتاکا تازاوا، تحلیلگر شرکت کارگزاری کالای فوجی تومی گفت: سرمایه گذاران منتظر آمار هفتگی ذخایر نفت آمریکا هستند که در چهار هفته گذشته کاهش داشته است.

نظرسنجی مقدماتی رویترز نشان داد تحلیلگران انتظار دارند ذخایر نفت آمریکا برای پنجمین هفته متوالی کاهش پیدا کند، اما ذخایر سوخت‌های تقطیری و بنزین احتمالا در هفته گذشته افزایش پیدا کرده است.

این تحلیلگر پیش بینی کرد قیمت‌های نفت با انتظارات برای اوج گیری سریع تقاضا برای سوخت و احیای اقتصادی در اروپا و آمریکا قوی خواهند ماند.

اختلاف قیمت معاملات وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه آتی نسبت به برنت به پایین‌ترین میزان در بیش از هفت ماه گذشته رسیده که نشان می‌دهد تولید نفت آمریکا همچنان تحت تاثیر تبعات شیوع همه گیری کووید ۱۹ قرار دارد و بازار با کمبود عرضه روبرو می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران روز یکشنبه متوقف شد. توقف موقتی مذاکرات هسته‌ای تهران که به معنای تاخیر در بازگشت نفت ایران به بازار است، عامل دیگری است که در روز‌های اخیر از قیمت‌های نفت پشتیبانی کرده است. سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور منتخب روز دوشنبه از مذاکرات میان ایران و شش قدرت هسته‌ای برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ حمایت کرد.


  • بیشتر بخوانید:

صعود قیمت نفت در سال آینده به ۱۰۰ دلار

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: