کد خبر : ۲۴۳۰۸۲
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
مدیرعامل سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان گفت: گزارش‌های سه ماهه به زودی منتشر خواهند شد و تعدیلی که در قیمت‌ها پس از برگزاری مجامع اتفاق می‌افتد P/E بازار را جذاب‌تر خواهد کرد.

بب

محمد صفری در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره رشد بازار سرمایه اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته بازار با یک نااطمینانی مواجه و یک نگرانی از انتخابات داشت که پس از مشخص شدن نتیجه، این نگرانی برطرف شد.

وی افزود: طبیعی بود که خریدارانی که قبل از انتخابات اقدام به خرید نمی‌کردند با رفع نگرانی ها، وارد بازار شوند، به همین دلیل شاهد یک افزایش تقاضا در بازار هستیم.

مدیرعامل سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان با بیان اینکه نمی‌توان این افزایش تقاضا را ناشی از هیجان عنوان کرد که به زودی فروکش می‌کند، گفت: واقعیت‌های بنیادی بنگاه ها، قیمت‌های فعلی را تایید می‌کنند.

صفری با بیان اینکه بازار در حال خروج از روند سینوسی و رسیدن به ثبات است، تصریح کرد: روند سینوسی چند روز مثبت و چند روز منفی در هفته جاری نقض شد و می‌توان گفت؛ بازار در حال رسیدن به یک روند باثباتی است البته تداوم این روند بسته به این است که خبر‌های منفی از مذاکرات برجامی به گوش نرسد و همچنین قیمت‌های جهانی نیز در قیمت‌های فعلی باقی بمانند و کاهشی نداشته باشند.

مدیرعامل سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان خاطرنشان کرد: گزارش‌های سه ماهه به زودی منتشر خواهند شد و تعدیلی که در قیمت‌ها پس از برگزاری مجامع اتفاق می‌افتد P/E بازار را جذاب‌تر خواهد کرد.

وی درباره اینکه در شرایط فعلی بازار کدام گروه‌ها ظرفیت رشد بیشتری خواهند داشت، گفت: با توجه به اینکه نرخ‌های جدید گروه پالایشی اعلام شده و گزارش‌های خوبی از پالایش نفت بندرعباس و تبریز منتشر شد، به نظر می‌رسد این گروه مورد استقبال بازار قرار بگیرد.

صفری تاکید کرد: همچنین با توجه به خبر‌هایی که از مذاکرات برجام می‌رسد، گروه بانکی و گرو‌هایی که متاثر از لغو تحریم‌ها قرار می‌گیرند می‌توانند مورد توجه بازار قرار بگیرند.


بیشتر بخوانید:

کامبک بازار با کاهش ریسک سیستماتیک

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: