کد خبر : ۲۴۳۳۳۲
مچ سازمان امور مالیاتی خوابید؛
۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
مدیر عامل شرکت بیمه آسیا گفت: معافیت مالیاتی بیمه‌نامه‌ها از مالیات بر ارزش افزوده، ابتدا هزینه خرید بیمه‌نامه‌ها را کاهش خواهد داد ضمن آنکه انگیزه خریداران بیمه‌های مذکور را تقویت خواهد کرد و این مزیت می‌تواند در افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور نیز موثر باشد‌.

مهر تایید بر معافیت بیمه نامه‌های زندگی و درمان تکمیلی

به گزارش بورس‌نیوز، با پیگیری‌های مکرر سندیکای بیمه‌گران سرانجام بیمه‌های زندگی و درمان تکمیلی از مالیات ارزش‌افزوده معاف شد. پیگیری این موضوع از ۱۳ آذرماه ۱۳۹۸ طی مکاتباتی با رئیس وقت کمیسیون اقتصادی مجلس آغاز شد که منجر به جلسه‌ای با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به میزبانی سندیکا شد.

مسعود بادین عضو هیات رئیسه سندیکای بیمه‌گران و مدیرعامل شرکت بیمه آسیا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: موضوع معافیت بیمه‌های زندگی و درمان تکمیلی از پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده از قبل در قوانین لحاظ شده بود و شرکت‌های بیمه‌گر هم در زمان انعقاد قرارداد فروش بیمه‌نامه‌های زندگی و درمان تکمیلی، از بیمه‌گزاران مالیاتی اخذ نکرده‌اند اما؛ در مقطعی، سازمان امور مالیاتی زیر بار پذیرش این معافیت نمی‌رفت و اعلام کرد باید مالیات بر ارزش‌افزوده این بیمه‌نامه‌ها نیز اخذ شود. با پیگیری‌های شرکت‌های بیمه‌ای و سندیکای صنعت، این اختلاف‌نظر به نفع شرکت‌های بیمه، به نتیجه رسید.

وی افزود: معافیت بیمه‌نامه‌های زندگی و درمان تکمیلی از مالیات بر ارزش‌افزوده تأثیری بر سود و زیان شرکت‌های بیمه نخواهد داشت. چراکه اصلاً مالیاتی از بیمه‌گزاران اخذ نشده بود که حالا معافیت مالیاتی، اثری بر جای بگذارد. این معافیت مالیاتی فقط مهر تائید بر قانونی است که قبلاً تدوین‌شده بود.

مدیرعامل بیمه آسیا ضمن تقدیر از سندیکای بیمه‌گران و بیمه مرکزی بابت پیگیری این موضوع، در مورد مزایای معافیت مالیاتی بیمه‌های زندگی و درمان تکمیلی اظهار کرد: معافیت مالیاتی بیمه‌نامه‌ها از مالیات بر ارزش‌افزوده، هم هزینه خرید بیمه‌نامه‌ها را کاهش خواهد داد و هم انگیزه خریداران بیمه‌های مذکور را تقویت خواهد کرد و این مزیت می‌تواند در افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور، مؤثر باشد‌.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
دستان خالی سهامداران

دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد

مجمع عمومی شرکت کارخانه‌های صنعتی آزمایش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.
سود ۶۵۰ ریالی سهامداران از مجمع

سود ۶۵۰ ریالی سهامداران از مجمع "فایرا"

مجمع عمومی شرکت آلومینیوم ایران ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
تقسیم سود ۵۰۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰۰ تومانی در مجمع "کپارس"

مجمع عمومی شرکت کاشی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع "شپلی" تا ۴ روز آینده

مجمع عمومی شرکت پلی‌اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: