کد خبر : ۲۴۳۳۷۴
مدیر عملیات بازار فرابورس:
۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
مدیر عملیات بازار فرابورس گفت: از طریق افزایش زمان معاملات صندوق‌های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری غیرمستقیم که بواسطه این صندوق‌ها صورت می‌پذیرد، در دسترسی بیشتری قرار خواهند گرفت.

خواندن ۲ دقیقه

بازار ابزارهای نوین مالی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمدصادق غزنوی، مدیر عملیات بازار فرابورس در خصوص تغییر در زمان‌بندی جلسات معاملاتی بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس ایران از دوشنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۰ اظهار کرد: علت اخذ این تصمیم افزایش خدمات و دسترس پذیری بازار برای سهامداران و سرمایه‌گذاران بوده تا در بازه زمانی بیشتری بتوانند سفارشات خود را در سامانه ثبت کرده و نسبت به انجام معامله اقدام کنند. از طریق افزایش زمان معاملات صندوق‌های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری غیرمستقیم که بواسطه این صندوق‌ها صورت می‌پذیرد، در دسترسی بیشتری قرار خواهند گرفت.


وی با بیان اینکه زمان معاملاتی در بازار سرمایه ایران به نسبت سایر کشورها، زمان محدودتری دارد، افزود: در بورس‌های دنیا، زمان معامله بیشتر است و بازار‌های گوناگون دارای زمان‌های معاملاتی مختلفی هستند و طبیعی است هر چه زمان معاملات بیشتر باشد، امکان برآورده کردن نیازمندی‌های سرمایه‌گذاران نیز بیشتر و احتمال بروز هیجانات کمتر می‌شود. در نتیجه فرابورس ایران با اخذ چنین تصمیمی درصدد است زمان دسترسی به بازار را افرایش دهد.


مدیر عملیات بازار فرابورس گفت: تغییر زمان معاملات تنها در بازار ابزار‌های نوین مالی شامل ETF ها، اوراق تسهیلات مسکن و اوراق با درآمد ثابت می‌شود و در خصوص سهم و حق تقدم اعمال نمی‌شود.


  • بیشتر بخوانید:

ابلاغ معافیت مالیاتی گواهی شراکت تامین مالی جمعی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: