کد خبر : ۲۴۳۴۴۰
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت:
۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت:با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای و تولیدی شدن ۵۰ طرح در دست اجرای دیگر، ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی به ۱۳۷ میلیون تن می‌رسد.

خواندن ۲ دقیقه

 تولید صنعت پتروشیمی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بهزاد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازدید از بخش‌های مختلف شرکت توربوکمپرسور نفت (OTC) با قدردانی از تلاش‌ها و دستاورد‌های ارزشمند کسب‌شده در مسیر بومی‌سازی و ساخت کمپرسور‌ها و توربین‌های مورد نیاز صنعت نفت اظهار کرد: این مجموعه تولیدی در استاندارد جهانی فعالیت می‌کند و هیچ‌چیز از رقبای اروپایی و آسیایی خود کمتر ندارد و یکپارچگی و مدیریت این شرکت ایرانی ستودنی است.

وی با بیان اینکه توجه به تخصص، دانش و نوآوری سبب پیشرفت در شرکت توربوکمپرسور نفت شده است، گفت: شرکت‌های مجموعه صنعت نفت از این شرکت رضایت دارند و این مجموعه بزرگ می‌تواند در طرح‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی نیز حضور مؤثرتری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به بهره‌برداری از ۱۷ طرح پتروشیمی با ظرفیت ۲۵ میلیون تن و تحقق رکورد دست‌نیافتنی اشاره و تأکید کرد: با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای و تولیدی شدن ۵۰ طرح در دست اجرای دیگر، ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی به ۱۳۷ میلیون تن می‌رسد.

محمدی با اشاره به اینکه اکنون ۵۰ طرح پتروشیمی در حال ساخت است، اظهار کرد: این فرصتی مناسب برای حضور سازندگان داخلی به‌شمار می‌رود تا با نگاهی راهبردی و بلندمدت در روند توسعه این صنعت مشارکت کنند.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۴ درآمد صنعت پتروشیمی به ۳۷ میلیارد دلار خواهد رسید و سروسامان گرفتن طرح‌های راهبردی و هوشمند صنعت که شامل طرح‌های خوراک ترکیبی، تولید پروپیلن و نیز طرح‌های پیشران است به تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی منجر می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: با اتخاذ راهبرد‌های بلندمدت، می‌توان با مهم شمردن مشتری‌مداری و خدمات پس از فروش، در بازار‌های متنوعی وارد شد.

محمدی با بیان اینکه استفاده از تجارب شرکت‌های صاحب‌نام بین‌المللی با نگاه به آینده، سبب شده است که بخش قابل توجه‌ای از نیاز‌های صنعت نفت از طریق شرکای داخلی نظیر شرکت OTC تأمین شود، گفت: حرکت‌های توسعه‌ای در گروه OTC بسیار هوشمندانه است و این شرکت می‌تواند با همین راهبرد و با حرکت به سمت تولید کمپرسور‌های فرآیندی، حضور خود را در صنعت پتروشیمی افزایش دهد.


  • بیشتر بخوانید:

۶ طرح پژوهشی بالادستی با رویکرد افزایش تولید نفت و گاز

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: